INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.poslovni.hr/106115.aspx

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

dokapitalizacija 150 milja
na svake dvije mozes kupit jednu

Sad mi je jasno…..!

na 4300 sve prodajem...

Zakej to rade?
Izašo sam iz Ingre…prije ovih vijesti…i to uz pušing…neda mi se više…


dokapitalizacija 150 milja
na svake dvije mozes kupit jednu

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...


dokapitalizacija 150 milja
na svake dvije mozes kupit jednu

Eh a nekad bih skakao od sreće da me to zadesi.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Daj Blueman razjasni nam ovu dokapitalizaciju….???

na 4300 sve prodajem...

Koma.
I to kakva.
Knjižit će dionice po 40 kuna!!
P/E će naglo porasti,P/knjigovodstvena vrijednost isto tako.
Više neće biti tako jeftino po fundamentima.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/odobrena-dokapitalizacija-ingre,-viro-preuzima-sladoranu,35162.html

Mislim da je to ona odgodjena dokapitalizacija za fondove.
Gle ni meni se pretjerano ne svidja ali sigurno nebi isli van sa ovim ako nisu sigurni da dokap nece proci, vjerovatno imaju dogovoreno sa mirovincima.
Treba vidjeti kako ce se cijena ponasati.
Ako je cijena na burzi niza od dokapa onda super a moze biti 50-150.
Dakle u najgorem slucaju 50 kuna i onda bi se isplatilo upisati.
Ako je dokap po 78 onda je svejedno, ako je vise onda je bolje kupiti na burzi.

Neznam, nisam pametan ali sigurno nebi ovako blesavo izlazili da nemaju sve dogovoreno.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

"Cijena dionica, dodaje se, bit će utvrđena u rasponu od 50 do 150 kuna, i to neposredno prije početka upisa dionica, koji će se izvršiti u dva kruga. U prvom krugu, koji će trajati 14 dana, pravo na upis dionica Ingre imat će postojeći dioničari, pri čemu će za svake dvije dionice koje su imali 11. prosinca 2008. godine dioničari imati pravo prvenstva pri upisu jedne novoizdane dionice."


Mislim da je to ona odgodjena dokapitalizacija za fondove.
Gle ni meni se pretjerano ne svidja ali sigurno nebi isli van sa ovim ako nisu sigurni da dokap nece proci, vjerovatno imaju dogovoreno sa mirovincima.
Treba vidjeti kako ce se cijena ponasati.
Ako je cijena na burzi niza od dokapa onda super a moze biti 50-150.
Dakle u najgorem slucaju 50 kuna i onda bi se isplatilo upisati.
Ako je dokap po 78 onda je svejedno, ako je vise onda je bolje kupiti na burzi.

Neznam, nisam pametan ali sigurno nebi ovako blesavo izlazili da nemaju sve dogovoreno.

Pretpostavka je znači sljedeća: Mogućnost plasiranja cijene prema 85-95 kn, kako bi mogli ponuditi zarqadu postojećim dioničarima, koji će upisivati od 50 ( kako se navodi minimalno; tj uzmimo srednju vrijednost za raspon između min i max vrij., tj – 67.5 – 72.5kn – što u prijevodu znači da je zarad već na početku 5 kn ( malo – pomalo, pa možda i dvoznamenkasta [thumbsup] ). Šalu na stranu, no zaista je pitanje tko je spreman u ovo vrijeme odriješiti kesu, osim ako nema garanciju za sigurnu minmalnu zaradu.

Stoga,mišljenja sam kako je bitno idućih nekoliko dana pratiti ponašanje na top pozicijama ( prva 10-orica, jer u slučaju prodaje postoji mogućnost saznanja cijene, koja bi onda imala dvostrku vrijednost, odnosno dobitak.

Prvo pri prodaji, ako se ulazilo na ovim niskim razinama ( što je lako moguće ), a drugo da se oplemeni dobit poslije dokapitalizacije brzopoteznom prodajom, malom korekcijom i manjim troškom ponovnog ulasaka u dionicu.

Pitanje je samo koliko je tko spreman riskirati, jer čini mi se da nitko nije imun na obećanja, nakon zavrzlama sa IGH-om, koji je prema svemu sudeći jači lobij u državi, ali i šire.


Mislim da je to ona odgodjena dokapitalizacija za fondove.
Gle ni meni se pretjerano ne svidja ali sigurno nebi isli van sa ovim ako nisu sigurni da dokap nece proci, vjerovatno imaju dogovoreno sa mirovincima.
Treba vidjeti kako ce se cijena ponasati.
Ako je cijena na burzi niza od dokapa onda super a moze biti 50-150.
Dakle u najgorem slucaju 50 kuna i onda bi se isplatilo upisati.
Ako je dokap po 78 onda je svejedno, ako je vise onda je bolje kupiti na burzi.

Neznam, nisam pametan ali sigurno nebi ovako blesavo izlazili da nemaju sve dogovoreno.

Zašto ne budeš pošten i priznaš da je ovo koma?
U ponedjeljak je realno očekivati potop.
Ako je ovo putokaz kako će mirovinski fondovi kupovati jeftine dionice,onda super.
Više nam tržište neće biti jeftino.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

New Report

Close