INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



banke su ispucale margin dionice pred kraj pa proboj nije uspio, ali će zato sutra. bar je obranjena granica crobexa na 1500. [wink]

Je obranjena je. Do sutra do 10:00:01!!!

Nisam primjetio da je netko branio cijenu, već samo akumulaciju na rasprodaji. Da ima volje vrlo lako bi se odbranila sa 10-ak miliona, ovako je početkom dana sruše, puste je da padne što više, a onda skupljaju. Ne zaboravite da je danas razlika cijene bila 20 %, što pruža mogućnost velike zarade u jednom danu.

Kad mačke nema miševi kolo vode.
[/quote]


margin ,margin, margin …
pa nisu sve dionice kupljene na margin.
prica se o pucanju margina od pocetka godine !!!!
u banani smo i točka.
zbogom.

Kombinacija margin + pritisak OIF na prodaji.
Pa jedni i drugi moraju prodati.I normalno da tuću po bidu.Dovoljno da na ovakav loš sentiment
nastupi panika.Pa nije li nelogično da padamo više od balkanskih susjeda.

Sutra slijedi nastavak,jer sa marginima će biti i gore.
Danas su puno pale likvidne dionice koje služe kao depozit za kredite.Nije to slućajno.
Jednostavno rećeno naše tržište nema instrumente za reguliranje likvidnosti.TK se tretira kao ružno
paće.Sada plaćamo danak što smo najrazvijeniji i imamo najviše papira,koji nemaju kontra stavku
u novcu.U svemu ovome ipak postoji nada,a to je da će se pojaviti kupci.Što budemo niže veća
šansa da dođu stranci,koji će skupiti skorup.

Nekad sam tražio stranice s vicevima da se nasmijem danas dolazim na poslovni.hr
Stvarno je interesantno, vidim da se brani crobex na 1500, da ulazimo jer će odbijanac na 55. Ta je dobra, ako se ne odbijemo i na 50. Više manje sve jedno mi je, ja sam ušo na 96, još ću dopunit na 40 sa toliko da mi prosjek bude 70. Pa nek pada i na 20, samo da ne propadne, a ako neće ja ću se iskrcati na 150,i nitko sretniji od mene.
Evo neznam jeste ovo već pročitali, možda se i vama dopadne.

***obrisano***

idući tjedan će bit bolje...


stigla konjica…..ovaj tj, smrdi na odbijanac……

Bilo bi lijepo, ali i ako bude bit će minimalan

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO



stigla konjica…..ovaj tj, smrdi na odbijanac……

Bilo bi lijepo, ali i ako bude bit će minimalan
[/quote]
A koliko je po tebi to minimalno, ako ode 6kuna gore to je već blokada

idući tjedan će bit bolje...

Danas trgovanih 30.000 komada IGH + 8000 komada na kupnji na 60 kn pokazuje da se uključio neki veći igrač, po svemu sudeći netko od mirovinaca. Valjda popravljaju prosjek za kraj godine, vidjećemo u četvrtak.

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet diskusije !!!!!!!!!

da li znate da od 01. 02. 2009. kreće liberalizacija tržišta , tako da će EU stanovništvo moći bez ogranićenja kupovati nekretnine u RH.

naravno i njih je pogodila kriza, ali mislim da ih ima podosta koji bi željeli kupiti sebi kućicu, stančić u RH, jer su njima i naše trenutne cijene stanova prilično smiješne, zar ne?

Stoga, mislim da bi građevinarima ipak trebalo barem malo zasjati sunce, naravno ako se održe do 1Q slijedeće godine.




stigla konjica…..ovaj tj, smrdi na odbijanac……

Bilo bi lijepo, ali i ako bude bit će minimalan
[/quote]
A koliko je po tebi to minimalno, ako ode 6kuna gore to je već blokada
[/quote]

odbijanac je izgledan sutra, INGR je ipak danas pala čak -20,62% bez i jedne loše vijesti. što je previše, previše je

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen





stigla konjica…..ovaj tj, smrdi na odbijanac……

Bilo bi lijepo, ali i ako bude bit će minimalan
[/quote]
A koliko je po tebi to minimalno, ako ode 6kuna gore to je već blokada
[/quote]

odbijanac je izgledan sutra, INGR je ipak danas pala čak -20,62% bez i jedne loše vijesti. što je previše, previše je
[/quote]

Hm, nekako sumnjam u to…
http://finance.yahoo.com/indices?e=dow_jones


da li znate da od 01. 02. 2009. kreće liberalizacija tržišta , tako da će EU stanovništvo moći bez ogranićenja kupovati nekretnine u RH.

naravno i njih je pogodila kriza, ali mislim da ih ima podosta koji bi željeli kupiti sebi kućicu, stančić u RH, jer su njima i naše trenutne cijene stanova prilično smiješne, zar ne?

Stoga, mislim da bi građevinarima ipak trebalo barem malo zasjati sunce, naravno ako se održe do 1Q slijedeće godine.


ne ocekujte previse od toga….kupovali su i do sad, preko firme…kupili su sto je vrijedilo…..ne ocekujte preveliku navalu….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


da li znate da od 01. 02. 2009. kreće liberalizacija tržišta , tako da će EU stanovništvo moći bez ogranićenja kupovati nekretnine u RH.

naravno i njih je pogodila kriza, ali mislim da ih ima podosta koji bi željeli kupiti sebi kućicu, stančić u RH, jer su njima i naše trenutne cijene stanova prilično smiješne, zar ne?

Stoga, mislim da bi građevinarima ipak trebalo barem malo zasjati sunce, naravno ako se održe do 1Q slijedeće godine.

Ima ih dosta koji bi kupili kuće na moru. Što se tiče stanova oni su skuplji nego u većini EU zemalja i njih stranci još dugo neće kupovati.

Ono što će donekle pomoći građevini je ukidanje zakona o građenju koji je prepolovio građevinsku aktivnost.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ingra kupuje 25 posto Arena centra za 55 milijuna eura

U Trigranitu tvrde da razlog prodaje nije kriza jer su osigurali novac od banaka, a Ingru žele za partnera

Naša opcija je prodaja 25-postotnog udjela Ingri koja se pokazala kao relevantan partner u Hrvatskoj. Pregovori o tome još traju, ali nema govora o odustajanju od gradnje Arena centra", rekao je Vlaho Kojaković, direktor Trigranita Hrvatska. "Centar će biti otvoren kako je i planirano, u prvom tromjesečju 2010.", rekao je Kojaković. Dodao je i da nije upitna sljedeća faza gradnje Arena centra koja uključuje nebodere vrijedne više od 200 milijuna eura. Oni bi se trebali početi graditi iza 2010. I predsjednik Uprave Ingre Igor Oppenheim je potvrdio pregovore o kupnji manjinskog udjela. ˇProjekt smatramo isplativim i točno je da planiramo ući u vlasništvo kako bismo i dalje nastavili dobru suradnju s Trigranitom", rekao je Oppenheim. O cijeni udjela još nitko nije mogao razgovarati, ali s obzirom na to da je cijeli centar koji će se prostirati na 175.000 četvornih metara procijenjen na 220 milijuna eura, nije teško izračunati da će Ingra trebati osigurati 55 milijuna eura.

Činjenice

Rusija otpala

Gradnja projekta u Zagrebu, Emonice u Ljubljani i Mozaik centra u Moskvi prioriteti su Trigranita. Kriza se osjeti i teže je osigurati kapital u Europi, pa tvrtka prolongira pet velikih projekata u Rumunjskoj i Rusiji. Sva tri prioritetna projekta su već započeta i za sva tri je osiguran kapital konzorcija banaka, rekao je Vlaho Kojaković, direktor Trigranita Hrvatska.

Šest banaka

Kojaković je naglasio i kako su za Arena centar osigurali 60 posto novca od šest banaka, dok će 40 posto financirati sami. O kojim je bankama riječ nije mogao reći, ali je ipak spomenuo dvije velike hrvatske banke i četiri inozemne

http://www.poslovni.hr/102201.aspx

New Report

Close