INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja sam na Ingri nakon ogromne zarade,na kraju izgubio.
Prodaja na 130,reko sam si budalo.
Sada?
Ingra ima puno u dionicama svojim i tuđim.
Vođene su po cijenama sa kraja prošle godine.
Na burzi su kupovali na cijenama preko 40t kuna.
Sadašnjih 266.
Izvjestan je financijski gubitak u tom dijelu Rdg-a.
O ponašanju građevinskog sektora u vrijeme smanjene aktivnosti gospodarstva znamo sve.
Danas je u Otvorenom Lovrinčević najavio mogučnost recesije u nas slijedeće godine!
Nitko se tome nije suprostavio!
Izvjesne su minimalno 2 teške godine, a ne 1.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

evo je repriza utorka….

na 4300 sve prodajem...

Jao kad se sad sjetim da sam bio prvi na kupnji na 81,2X neko vrijeme, smrznem se. Dobro sam prošao iako se radilo o manjoj količini.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Pa mislim da kad skinu blokadu,odosmo mi na 50kuna,bez greške… neznam vise jeli pametno još kupovati. il se riješiti ove dionice dok još i bar malo vrijedi.mislim da ovo ne miriše na dobro.. Bliži nam se propast!!

idući tjedan će bit bolje...


Jel mi može netko razjasniti ovaj potop danas? Pa više su zatukli INGR nego IGH…

ingra je u ogromnim problemima. kako strukturno tako i što se tiče likvidnosti. već 90 dana nikome od podizvođaća na areni nisu platili ni lipe…kažu da su se pokoplai s tom arenom i da je za njih nakon ovoga samo put prema dolje…
tako govore ljudi koji već godinama rade s ingrom i dobro poznaju situaciju…

druga je stvar što je ovo bila jedna od onih likviduša u koje su ulazile velike ribe kada se igor trebao iskrcati…sada kada su na tržištu novca kamate 20%, a ponuda je kratka za 600 milja svaki dan…cjede se upravo te likviduše i to bez milosti…

ako se iznenada promjeni sentiment bez obzira na gore napisano, a s obzirom na ovo napisano u sredini…možemo očekivati blokade prema gore…ali hoće li ingra tada biti na 40 kuna…to je također izgledan scenarij.

IMHO ovo je još uvijek interesantna dionica velikim ribama i opet će letiti kao raketa kada dođe povoljno vrijeme (pod uslovom da prije toga firma ne propadne) ali do tada treba imati želudac da bi se ovo preživilo…

uglavnom svatko tko je tu ulagao ili će ulagati mora biti svjestan da se u jako veliku rizičnost upušta.



Jel mi može netko razjasniti ovaj potop danas? Pa više su zatukli INGR nego IGH…

ingra je u ogromnim problemima. kako strukturno tako i što se tiče likvidnosti. već 90 dana nikome od podizvođaća na areni nisu platili ni lipe…kažu da su se pokoplai s tom arenom i da je za njih nakon ovoga samo put prema dolje…
tako govore ljudi koji već godinama rade s ingrom i dobro poznaju situaciju…

[/quote]

E frende moj, nažalost to dobro znam na svojoj koži jel radim za trg. društvo koje surađuje s ingrom, nema lovice.
Kad sam prije tjedan dva pisao o tome, da su problemi s arenom, a da nas čekaju još veći, matrica i mr. Blue su bacili pljuvačnicu na mene. (Mr. Blue preporučao kupnju na 130, ja mu rekao da se ovo sprema)
No dobro kak je matrica rekao Ingru kupovali fondovi na 60000+, sad je na 10000+, pa budu je valjda vratili na te razine, valjda je to mislio ili nešto drugo?
Nemam više pojma, jer neznamm što rade matrica i mr.blue, jel možda oni ruše ingru i preuzimaju.
I to napisao pa me meod zbrisao[proud]



Jel mi može netko razjasniti ovaj potop danas? Pa više su zatukli INGR nego IGH…

ingra je u ogromnim problemima. kako strukturno tako i što se tiče likvidnosti. već 90 dana nikome od podizvođaća na areni nisu platili ni lipe…kažu da su se pokoplai s tom arenom i da je za njih nakon ovoga samo put prema dolje…
tako govore ljudi koji već godinama rade s ingrom i dobro poznaju situaciju…

druga je stvar što je ovo bila jedna od onih likviduša u koje su ulazile velike ribe kada se igor trebao iskrcati…sada kada su na tržištu novca kamate 20%, a ponuda je kratka za 600 milja svaki dan…cjede se upravo te likviduše i to bez milosti…

ako se iznenada promjeni sentiment bez obzira na gore napisano, a s obzirom na ovo napisano u sredini…možemo očekivati blokade prema gore…ali hoće li ingra tada biti na 40 kuna…to je također izgledan scenarij.

IMHO ovo je još uvijek interesantna dionica velikim ribama i opet će letiti kao raketa kada dođe povoljno vrijeme (pod uslovom da prije toga firma ne propadne) ali do tada treba imati želudac da bi se ovo preživilo…

uglavnom svatko tko je tu ulagao ili će ulagati mora biti svjestan da se u jako veliku rizičnost upušta.

[/quote]

Kolega, dobar dan prije svega.
Što se tiče Ingre, imate krive informacije, bez uvrede, ne iznosite neistinite podatke, jer plaćanja idu u toku, te će sve biti izvršen prema zacrtanom roku, to znači objekat + izvršitelji radova.
Što to znači? To znači da neće biti pritužbi niti sa jedne strane.

Konkretne podatke o (ne)plaćanjima ne možemo znati, jer nismo članovi njihovog tima.
Projekti u kojima bi mogla biti Ingra zastupljena i je zastupljena svakako jesu: famozna Zagrepčanka i rivijera Posedarje, koji bi tek trebali pokazati mogućnost ove komapnije.

Ulažite u znanje, ulažite u Ingru.

Mislim da nebumo još puno dole, nema smisla. Ja ju čekam na 70….

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO

dobro da sam neki dan prodao na 83-85 [thumbsup]
Imao sam nalog na 70 za ponovnu kupnju, ali sad sam ga maknuo. Crobi puca po šavovima i kroz neko vrijeme bit INGR i po 60 kn.

www. INGR – može li niže? Naravno! [bye]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje, a ne savjet za K/P dionica!

kolega matrix dobro jutro,

vi i ja izgleda imamo dijametralno suprotne informacije…ja ću ipak vjerovati ljudima koji su mi ih prenjeli jer je riječ o cjenjenim i renomiranim stručnjacima u građevini s 20-godišnjim iskustvom, a ne likovima s foruma koji mjenjaju nikove češće nego čarape…bez uvrede.

pozdrav!

Budemo vidjeli cijene 01.02.2009 40*150=6000 mislim da je to uredu


Ingra pada zbog IGH koliko god to nevjerovatno zvučalo. Sutra i mi idemo u prvih pola sata u blokadu, skupa s njima. Konačno malo odmora nam slijedi, ludi su ljudi više.

vjerojatno nisi mislio da će u negativnu blokadu? [bye]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje, a ne savjet za K/P dionica!

New Report

Close