INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

INGR mi uzele brdo zivaca u ovoj korekciji, prodao kod promjene trenda kad je samodolic vratil ponudu molu na 215 a kupovao po 9 razlicitih cijena sta po asku sta po bidu…
od 201,11 do 139,99 s prosjekom cca 170.
sad dogovaram blok transakciju s novoselcem po 400.

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

……….plavi javi se………..da znamo da si živ……… [pray]

neće nitko da napiše koliko ima još na asku do 400 kuna……….. [smiley] a sigurno nema puno

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Živ sam, ali sam propustio tjedan koji je prethodio.
U hebote, pa što uradiste od burze?
Tko je uspio kupiti INGR po oko 140? Svaka mu čast.

Inaće, kako se sada čini , u Ingri će izgleda trbati pričekati određeno vrijeme da se cijena vrati na 266, kako bi napravili dokapitalizaciju. Tko zna, možda na proljeće, ali kako je krenulo sve je moguće. Više se ne usudim prognozirati.

Nego Sančo..jel istina da se pregovara sa IGH oko gradnje na onom zemljištu Zagrepćanke?

Evo Vam zanimljivog teksta od starog znalca,vezano za cijeli sektor:

http://www.liderpress.hr/default.aspx?sid=53289

Posebno bih izdvojio slijedeći dio:

"• Privredna se aktivnost u Hrvatskoj usporava. To bi se trebalo odraziti i na smanjivanje investicija, a onda i na pad potražnje za građevinskim radovima. Već se smanjuje broj izdanih građevinskih dozvola.
– Za ukupni opseg građevinarstva broj građevinskih dozvola malo znači. Jedna dionica autoceste ima otprilike sedam do osam građevinskih dozvola. Smanjenje broja dozvola zapravo upućuje na promjenu strukture građevinskih poslova. Građevinarstvo u europskim zemljama u pravilu zauzima šest do osam posto BDP-a, kod nas nešto manje, stoga imamo još prostora za rast. Ulazak u Europsku uniju nije samo politički, to je i gospodarski izazov. Ne možemo biti u EU, a ostati na začelju. Moramo graditi zemlju, infrastrukturu, imamo mnogo prostora za izgradnju. Narudžbi će biti. Veći je problem restrukturiranje, reinženjering građevinarstva. To ne ide dovoljno brzo.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

@plavi
od likvidnijih najvise je bilo istresanje na INGR , sljedom toga da firma vredi postala mi najveca miljenica na slobodnoj poziciji…

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Živ sam, ali sam propustio tjedan koji je prethodio.
U hebote, pa što uradiste od burze?
Tko je uspio kupiti INGR po oko 140? Svaka mu čast.

Inaće, kako se sada čini , u Ingri će izgleda trbati pričekati određeno vrijeme da se cijena vrati na 266, kako bi napravili dokapitalizaciju. Tko zna, možda na proljeće, ali kako je krenulo sve je moguće. Više se ne usudim prognozirati.

Nego Sančo..jel istina da se pregovara sa IGH oko gradnje na onom zemljištu Zagrepćanke?

pa nismo mi ništa krivi……………….sve su zakuhali ameri, naši fond-manageri iz omf-ova su samo iskoristili situaciju…………
a ovo što se tiče rasprodaje pbz-ea…………meni se oni čine kao izgledni kadidat za prijaviti stečaj za jedno šest mjeseci

za tu glasinu nisam ništa čuo ali sve je moguće

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!



Živ sam, ali sam propustio tjedan koji je prethodio.
U hebote, pa što uradiste od burze?
Tko je uspio kupiti INGR po oko 140? Svaka mu čast.

Inaće, kako se sada čini , u Ingri će izgleda trbati pričekati određeno vrijeme da se cijena vrati na 266, kako bi napravili dokapitalizaciju. Tko zna, možda na proljeće, ali kako je krenulo sve je moguće. Više se ne usudim prognozirati.

Nego Sančo..jel istina da se pregovara sa IGH oko gradnje na onom zemljištu Zagrepćanke?

pa nismo mi ništa krivi……………….sve su zakuhali ameri, naši fond-manageri iz omf-ova su samo iskoristili situaciju…………
a ovo što se tiče rasprodaje pbz-ea…………meni se oni čine kao izgledni kadidat za prijaviti stečaj za jedno šest mjeseci

za tu glasinu nisam ništa čuo ali sve je moguće

[/quote]

PBZ -u je očigledno trebao podhitno cash, zbog izlaska MF-ova, INGR je najlakše utržio očigledno.
U konačnici i ne izgleda tako loše, ako uzmemo u obzir da je ovo bila sila prilika.
Iako nije ugodno, jer je percepcija da je netko iz top 10, kome su cijene ulaska daleko iznad ovih prodavao.

Da, glasina, vidjet ćemo, posaso kakav INGR samo poželjeti može, na domaćem terenu veliki građevinski projekt, operative ima ( za razliku od IGH ).

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

slušaj, pratim ja pbz fondove već dugo, njima stalno treba keš………………a to ne sluti na dobro

naravno i drugima treba keš, ali pbz-eu očajnički treba keš…………….čini mi se da ni amreičkoj financijskoj industriji nije tako neophodan [lol]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

INGRA operative nema u Hrvatskoj.Ima u Makedoniji a za dovest oprerativu u Hrvatskoj treba 3500 radnih dozvola.I još neznaš tko je veći žmukler Radić ili Oppenheim.Tako da sumnjam da bi oni dvojca dijelili kolač.

evo sto se dogadja kad napravis stock split i das malima da se igraju s dionicama

Hoće biti novi krug?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

ja bi ovo još jednom cijepo svaku na 150, tj. napravio drugi krug cijepanja !

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

teško, čini se dobra prilika

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close