INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

u majke ti ga – dividenda 200kn po dionici, a dionica 180 i kusur kuna!

pa to nema nigdje! [lol]

ajd wunder ne prcaj
nemoj biti zlurad
nije fer prema ostalim kolegama

nemaju svih div yield samo 10 odsto

Postanite Eu-robovi

joj pa zaj.

mene bi više uznemirile na vašem mjestu udjelničara vladove tehničke analize!




Napokon su skupili novce……………

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=54067

Nisam znao da je ikada postojao probelm " skupljanja " love, to je od ranije rezervirano.
Moš se heb. kad su danas bili margin callovi..

[/quote]

ne znam, čini mi se da nam baš ne ide u zadnje vrijeme, te problemi sa kreditorom za arenu, stubake smo izgubili od jake andabaka, zemljište zagrepčanke od igh, trigranitov centar, sad se šuška da ni za aerodromsku zgradu nije sigurno, postajem lagano zabrinut……………….fondovi ne kupuju…………….pitam se gdje je prva sljedeća potpora ( bojim se pitati vladeka )

ostaje nam samo [pray]
[/quote]

Jediuno što nas može tješiti je da i bez ikakvog novog ugovorenog posla, trenutno imaju ugovorenih poslova 3 puta više nego IGH, u isto vrijeme obje tvrtke su tu negdje po prihodina, dakle realna usporedba.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]





Napokon su skupili novce……………

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=54067

Nisam znao da je ikada postojao probelm " skupljanja " love, to je od ranije rezervirano.
Moš se heb. kad su danas bili margin callovi..

[/quote]

ne znam, čini mi se da nam baš ne ide u zadnje vrijeme, te problemi sa kreditorom za arenu, stubake smo izgubili od jake andabaka, zemljište zagrepčanke od igh, trigranitov centar, sad se šuška da ni za aerodromsku zgradu nije sigurno, postajem lagano zabrinut……………….fondovi ne kupuju…………….pitam se gdje je prva sljedeća potpora ( bojim se pitati vladeka )

ostaje nam samo [pray]
[/quote]

Jediuno što nas može tješiti je da i bez ikakvog novog ugovorenog posla, trenutno imaju ugovorenih poslova 3 puta više nego IGH, u isto vrijeme obje tvrtke su tu negdje po prihodina, dakle realna usporedba.
[/quote]
kaj da dalje kupujem ingru???
pofuk



Jediuno što nas može tješiti je da i bez ikakvog novog ugovorenog posla, trenutno imaju ugovorenih poslova 3 puta više nego IGH, u isto vrijeme obje tvrtke su tu negdje po prihodina, dakle realna usporedba.

Kako te to moze utjesiti? To sto je neka druga firma u losijoj poziciji po tvome misljenju.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

preletio nabrzaka oba izvješća zadnja i nekako mi se čini da igh bolje stvara nove vrijednosti!

cash flow i operativne dobiti mi se više sviđaju kod igh ako se već ove 2 uspoređuju!


Da li je INGRA podcijenjena na ovim nivoima?

za cijenu od 190 kn i netto dobit od 100 mil kn
Tržišni pokazatelji su
P/E (za 12 mj.) 14,25
P/S (za 12 mj.) 2,17
P/Bv 2,41
P/ExP/Bv 34,30

pa zaklj8učite sami

to mi izgleda sve primamljivo, ali recimo tehnika izgleda još bolje
P/E 12,16
P/Bv 1,21
P/S 0,48
EV /S 0,9 ( ingra 2,8 )

P/E x P/Bv 14,59
čisti zicer u odnosu na ingru, kojoj također želim sve naj8bolje

pozdrav

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

jel moze netko staviti iste pokazatelje za IGH


jel moze netko staviti iste pokazatelje za IGH

Nije baš dobra udavača a nije i neka kupnja a fundamenti joj isto nisu naklonjeni

Oznaka Industrija P/E P/BV P/Sales ROA % ROE %
IGH Graditeljstvo 24,66 3,88 2,02 6,88 15,75

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


to mi izgleda sve primamljivo, ali recimo tehnika izgleda još bolje
P/E 12,16
P/Bv 1,21
P/S 0,48
EV /S 0,9 ( ingra 2,8 )

P/E x P/Bv 14,59
čisti zicer u odnosu na ingru, kojoj također želim sve naj8bolje

pozdrav


Uspoređuješ kruške i jabuke, THNK većinom radi stanove gdje je tržište pomalo zasićeno, a INGRA je developer!

New Report

Close