INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo malo pravog stanja INGRE, a ovaj druker sa sto nicova ne može ništa promjeniti jer su pokazatelji jasni i podkrepljeni brojkama za razliku od njegovih klapnji

Vaš link

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Vijesti vezane za Ingru

Kompanija Ingra prvo je ovogodišnje polugodište završila s 55,6 milijuna kuna neto dobiti, što je 18,2 posto više nego u istom lanjskom razdoblju, pokazuje konsolidirano financijsko izvješće te kompanije koje prenosi Zagrebačka burza.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=4393a283-08dc-4854-a991-a2d9b0cf71a2&ref=rss

Ingra skupila za Arenu 100 milijuna kuna

Građevinska tvrtka Ingra izdala je petu tranšu komercijalnih zapisa u iznosu od 100 milijuna kuna. Prikupljena sredstva koristit će za financiranje projekta Arena Zagreb, čija je gradnja predviđena do 15. prosinca 2008. Ingrine zapise kupili su investicijski i mirovinski fondovi, osiguravajuća društva, a zanemariv udjel čine fizičke osobe.

O prodaji ĐĐ Montaže 28. kolovoza

Za tvrtku je interes već do sada iskazalo šest kompanija

Od domaćih to su Dalekovod, IGH, Konstruktor, INGRA, a od inozemnih Bilfinger Berger Power Services iz Njemačke (koji je već dioničar Đ.Đ. Montaža) i Kristoff Gruppe iz Austrije. Odluku da se dionice poduzeća prodaju putem natječaja, a ne preko burze, donio je vlasnik, odnosno NO Holdinga, rekao je Blekić i dodao da uprava ne preferira nikog posebno, već onoga "tko će donijeti razvoj poduzeća, za što su potrebna značajna sredstva". Prema njegovoj procjeni samo za ulaganja u jedan pogon i tehnološku obnovu potrebno je najmanje 15 milijuna eura.

http://www.bankamagazine.hr/default.aspx?TabId=102&View=Details&ItemID=3526

pogledajte na temi tiska top 10 tiska od petka. Ingra je ušla u top 10. imaju 1739 dionica.

...povijest se ponavlja...


pogledajte na temi tiska top 10 tiska od petka. Ingra je ušla u top 10. imaju 1739 dionica.

Stvarno zanimljivo, meni ovo kao grom iz vedra neba?
Ne znam što bih pomislio.
Da se nejde u nekakvu suradnju sa Agrokorom?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Razočarenje dionicom INGRE me ne ostavlja ravnodušnom.Uložila sam ogroman kapital u dokup dionica, gotovo na svim razunama cijena, ne bi li nekako smanjila nabavnu vrijendnost- ali ništa-nema rezultata
za moj trud i uložen novac. Cijena pada …..
Ne pomažu niti objavljeni rezultati, niti promidžba nikakve vrste, ništa…
Onaj izravan stimulans kad je trebao doći u vidu dividende je izostao….
JOš više očekivana najjednostavnija dokapitalizacija, u koju bi bio uključen običan, seljački puk
koji ima ove dionice- je izbjegnuta nekakvim glupostima oko matematičke enigme, i slagalice,
tipa .. dam-daš-ima-nema- stanje je super, kapital je veći/ bljak/!

Što sad, dragi moji ekonomisti ? Imam običan odgovor i znam rješenje….ali ne ide u prilog Upravi,
previše su škrti … a stvar je tako primitivna i primjenjima za sve ..i funkcionira…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

No,
ruku na srce,

dokapitalizacija je bila na sebični balkanski način /bljak/,

i tu se vjerojatno svi slažemo.

When someone asks you a question you don't want to answer, smile and ask, "Why do you want to know?".


Razočarenje dionicom INGRE me ne ostavlja ravnodušnom.Uložila sam ogroman kapital u dokup dionica, gotovo na svim razunama cijena, ne bi li nekako smanjila nabavnu vrijendnost- ali ništa-nema rezultata
za moj trud i uložen novac. Cijena pada …..
Ne pomažu niti objavljeni rezultati, niti promidžba nikakve vrste, ništa…
Onaj izravan stimulans kad je trebao doći u vidu dividende je izostao….
JOš više očekivana najjednostavnija dokapitalizacija, u koju bi bio uključen običan, seljački puk
koji ima ove dionice- je izbjegnuta nekakvim glupostima oko matematičke enigme, i slagalice,
tipa .. dam-daš-ima-nema- stanje je super, kapital je veći/ bljak/!

Što sad, dragi moji ekonomisti ? Imam običan odgovor i znam rješenje….ali ne ide u prilog Upravi,
previše su škrti … a stvar je tako primitivna i primjenjima za sve ..i funkcionira…


Pa izreci odgovor i podastri rješenje.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

1. Želim solidnu dividendu 5-7 % po dionici.

2. Želim običnu dokapitalizaciju tipa 2 : 1 , tj. na dvije postojeće – jedna po fer cijeni .Dokapitalizacija tipa Ulpl. i da pripreme ne traju dugo..nego spretno i ažurno..

mislim , da bi tako uspjeli cijenu podići oko 40 %, od ove sadašnje, a to je dovoljno , da svi strpljivije
pričekamo razvoj situacije na globalnom tržištu kapitala…

Iz čega se isplaćuje dividenda ….i koliki bi to sada bio njima teret – ne znam….teško je zbog
složenosti tvrtke, njene povezanosti sa tvrtkama kćerima …procijeniti njihovu mogućnost nabave
gotovine za isplatu…to oni znaju kako i gdje mogu ishoditi isplatu za 2007.

Zašto su išli u izdavanje vrijednosnih papira , kad se zna da ih kupuju veliki institucionalni
investitori, a onda, cijepanje na komadiće kobajagi, da dionice učine pristupačnije malim
dioničarima…? paradoks.. ma jasno da je sve u cilju održavanja i provođenja ugovora o gradnjama,
gdje je njihovo kreditiranje investitora značanjo..ali ipak.. sve su nas zanemarili, i jedino se bore
za ispoštivanje krvavo sklopljenih ugovora…dok im s jedne strane stiže novac od takve recimo
dokapitalizacije, a s druge strane se ruše mostovi inercije koju stvaraju mali investitori..
Treba uspostaviti RAVNOTEŽU … to bi ja htjela. transparentnost…da svi sudjelujemo, onda
u tome vidim interes i želju za kupovinom novih dionica..ovako sudjelujem, da bi se spasila od
gubitaka, a dugoročno, želim pobjeći od ove dionice..ne vidim svrhu ulaganja, ako za mene nema
nagrade.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

moglo bi biti penala i sedmeraca [bye]

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/bandic-gradnja-arene-kasni%2c-pojacavamo-nadzor,23540.html

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

pa kud miami u ingru ak oćeš dividendu 5-7%? [rolleyes]

to ni unuci nebuju dočekali sve mi se čini! [smiley]

@ sančo

to bandić opet glumi šerifa hasu, ha?

Miamo prodaj ti to, ništa to ne valja.katastrofalni reultati.
Može li gore.
Sve stavke bilance i RDG-a već tromjesjećima rastu, a dionica banka.
Je li to moguće, rekao bi pokojni Mladen Delić

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/ingra-ne-kasnimo-s-radovima-na-areni,23566.html

Ingra: Ne kasnimo s radovima na Areni
Autor/izvor: Marina Šunjerga
ZAGREB – Iako je nakon obilaska gradilišta sportske dvorane ‘Arena Zagreb’, gradonačelnik Milan Bandić najavio pojačani nadzor u svrhu preventive kašnjenja radova, u Ingri tvrde kako se poštuju rokovi.

Iako je nakon obilaska gradilišta sportske dvorane ‘Arena Zagreb’, gradonačelnik Milan Bandić najavio pojačani nadzor u svrhu preventive kašnjenja radova, u Ingri tvrde kako se poštuju rokovi.

‘Gradonačelnik se osvrnuo na kašnjenje radova na pristupnim cestama na Jadranskoj aveniji’, tvrdi glasnogovornik Ingre, Danko Deban.
Deban nadalje tvrdi i da je Bandić pohvalio Ingru (ZSE:INGR-R-A) te da radovi na toj lokaciji idu u skladu s rokovima.

‘Radovi na pristupnim cestama nisu u ingerenciji Ingre, ipak vjerujemo kako će i na tim radovima biti ispoštovani rokovi te neće biti problema’, zaključio je Deban.

Podsjetimo, Bandić je još jučer najavio kako će Grad pojačati nadzor na denivelaciji Jadranske avenije kako za tjedan dana ne bi bilo nikakvih zaostataka.

"Mogu vjerovati da će ‘Ingra’, kao glavni izvođač radova, do 15. prosinca napraviti svoj dio posla i bdjet ću nad gradilištem da to realiziramo", rekao je Bandić naglašavajući da "povjerenje jest dobro, ali je kontrola još bolja".

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/ingra-ne-kasnimo-s-radovima-na-areni,23566.html

New Report

Close