INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

hvala kolegama na promptnom postanju k/p…………..nadam se da ću uloviti štogod idućih dana ( valjda mi pbz omf neće pokvariti račun? )

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!



ak se stave i naočale, onda se dade pročitati da se temeljni kapital povećao prebacivanjem iz rezervi – znači glavnica (kapital i rezerve, book value) se nisu promijenili.

Sorry,

ništa se nije promijenilo.

Samo ista firma ima 3 puta više dionica (i dodatno split).

Hmmm

ma, nije bitno

[/quote]
Splitanje dionice je momentalno katastrofa kao što su KONZUM uništili tako je sada i red na INGRu …

na 4300 sve prodajem...

Pravila su se promijenila. Prije godinu dana je split dionice značio sigurnu rasprodaju dionica uz primjeren bonus. Nažalost split Ingre je došao prekasno. Tek sada će biti tarapane…


hehe, ja sam svoj mmtz riješio na 76k, a sad čekam na bidu………………..nego nekako mi se čini da ingri više ništa ne pomaže, ni split ni zagreb [bye]

ne kužim kako će ingr preskočiti mmtz kad je cijena ingr 219kn a mmtz 30.000 kn [tongue]

Kad se već hvalimo, ja se nažalost ne mogu pohvaliti da sam cijelu INGR prodao na 60 000, već samo manji dio, bio sam preveliki sentimentalac,ali ajde.., , mogu reći da sam unatoč potencijalnom ogromnom dobitku, trenutno sa ovom dionicom, po sadašnjim tržišnim cijenama onoga što imam ,uključujući sve kupnje i prodaje od početka pa do danas, u plusu samo 380.213,20 HRK.Ovo uključuje samo moj osobni portfelj kojim upravljam za isključivo svoje novce kod moje brokerske kuče na margin računu na moje vlastito ime, ne uključuje povezane osobe, među ostalima tu bi mogli i tebe ubrojati, ipak sam ti preporučio kupnju na 13 000 , nažalost prodao si već oko 14 i nešto. Slično kao i PBZ. Iako istina nismo dogovorili nikakvu proviziju, ali ipak je zarada djelom moja zasluga kaj ne?Dobro da ja nisam kupio tvoju MMTZ , NACE ili GIPK. Sva sreća. Ali neki jesu nažalost. A i onaj ,kako se zove, ma oni što istražuju za farmaceutiku?Ne mogu se više sjetiti svih tih dark horsea. .uglavnom svi su u bezizlaznoj situaciji – procijena većine dionica je bila po onoj staroj – MOŽE LI GORE. O DLKV na vrhuncima vrhunaca da i ne govorimo. ALi opet ponavljam nije mi se namjera svađati , idemo dalje..mirno i staloženo. Makar smo većina sada STRAŠLJENI. Osim onih koji su prodali sa ogromnim gubicima i sada trejdaju po sitno nadoknađujući gubitke.

Što se tiče MMTZ, zadnjih dana trgovanja INGR po prijašnjim cijenama, dionica je bila oko 32000-34 000, a MMTZ je pala na 30 000, dakle prestigla ju je u zadnji čas.
Šteta da je finish utrke bio na ovim cijenama na ne na oko 80 000 recimo.ALi kako god okreneš, bio sam u pravu.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

mora se pratiti zakonska rješenja koja determiniraju odrednice i silnice koje utječu na kriterije ulaganja……………….burza 2006. godine i burza 2008. godine su dvije drastično različite burze
ne smiješ biti dinosaur

a kaj se tiče usporedbe mmtz i ingre, i jedna i druga su pale cirka 50% od ath, tak da ne vidim neke bitne razlike…………..uostalom lakše će mmtz na 80k nego ingra na 60k

kako god okreneš loš si navlakač ( čak si i sam sebe navukao na ingru na 60k – neoprostivo naivno imho )
[bye]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Ekipa jel mi moze neko objasniti, sto su napravili sa splitom. Znaci koliko su dionica dali za jednu.
I jel se isplati kupovati Ingru na ovim razinama, hvala!

"sve što je teško nije vrijedno truda" ...Homer Jay Simpson

…Već sam mnogo puta prije pokušavao kolegama objasniti bitnu tazliku između INGRE i MMTZ, a to je prije svega rad uprava ovih društava i transparentnost poslovanja.Bilo kako bilo ..kad je ova rasprava (neću reći prepucavanje ili svađa) počela razlika u cijeni je bila…kolika??? A kolika je sad razlika..naravno uzevši u obzir split?…Moram priznati da ni ja nisam baš pogodio max. izlaska jer me ponio sentiment, ali da sam na Ingri zaradio… [proud]..jesam.
Trenutno mi se ovo splitanje uopće ne sviđa jer se bojim da će samo poslužiti da neki igrači izađu…ali O.K. čekamo nisko na bidu…
A fundamenti i budućnost ove kompanije…to je i dalje neupitno i samo je pitanje vremena kad će doći na svoje mjesto, ali će se tada(barem se nadam) oporaviti i cijelo tržište.

Poslovni rezultati za prvo polugodište 2008. godine

U prvih šest mjeseci 2008. godine, INGRA d.d. ostvarila je ukupne prihode u iznosu od 426,89 milijuna kuna. U odnosu na isto razdoblje prethodne godine, operativni prihodi porasli su za 118,65 milijuna kuna, što predstavlja porast od 41%. Dobit prije oporezivanja iznosi 62,19 milijuna kuna, dok trenutna dobit nakon oporezivanja iznosi 54,78 milijuna kuna, što je porast od 25,5% u odnosu na isto razdoblje prethodne godine.

Istodobno, ukupni rashodi društva iznosili su 364,70 milijuna kuna, što znači da se na 100 kuna rashoda ostvaruje 117,05 kuna prihoda. Društvo i dalje bilježi značajan porast operativne profitabilnosti.

PROFITABILNOST REDOVNE AKTIVNOSTI
30.06.2006. 30.06.2007. 30.06.2008.
7,34% 8,03% 13,78%

Na trenutnu realizaciju INGRE najviše se odražava visok operativni angažman na domaćim investicijskim projektima u kojima se INGRA pojavljuje i kao izvođač i kao investitor, prvenstveno na investicijskim projektima stambeno-poslovne izgradnje namijenjene tržištu, javno privatnih partnerstva, cestogradnje i ostale infrastrukture, projekata energetike kao i konzultantskih usluga. Istovremeno, zabilježen je i značajan porast inozemnih prihoda od ostvarene realizacije na tradicionalnim tržištima, prvenstveno Alžira. Tako je zabilježen kvartalni porast inozemne realizacije od 133,58%, dok opći porast inozemne realizacije u odnosu na isto razdoblje prethodne godine iznosi 35,03%.

Trenutno najveći javno privatni projekt ARENA Zagreb napreduje sukladno planiranoj dinamici realizacije. U Hrvatskoj, INGRA je predvodila i realizaciju dva projekta rekonstrukcije i obnove hotela u vrijednosti od 20 milijuna EUR. Tako su u ugovorenim rokovima pred turističku sezonu otvoreni Hotel Bretanide u Bolu na Braču, kao i Hotel Lapad u Dubrovniku, koji je u suvlasništvu INGRE i Atlanske plovidbe, a obnovljen u suradnji sa Hrvatskom bankom za obnovu i razvoj.

Putem povezanih društava Ingra-Bioren, BioAdria i Primani, INGRA je inicirala razvijanje novih ekološko energetskih projekata na više lokacija duž cijele Hrvatske u kojima će nastupati kao suinvestitor i vodeći partner.

U međuvremenu, INGRA je otvorila i dva nova međunarodna predstavništva, u Moskvi i Prištini, te je u fazi daljnjeg pojačanog tenderiranja na tržištima šire regije. Tako su tijekom izvještajnog razdoblja sklopljena dva nova ugovora za izgradnju autocesta na tržištima BiH i Makedonije ukupnog iznosa 50 milijuna EUR. U sinergiji sa akviziranim društvima (Mavrovom i Mavrovo-inženjeringom), Društvu je omogućeno da se u potpunosti pozicionira na širem tržištu sukladno svojoj regionalnoj strategiji.

izvor: http://www.ingra.hr/index.php?page=annews&id=67


Ekipa jel mi moze neko objasniti, sto su napravili sa splitom. Znaci koliko su dionica dali za jednu.
I jel se isplati kupovati Ingru na ovim razinama, hvala!

E, pa Marine,

za jednu dionicu dali su 150 dionica – što je pošteno.

A za svaku tvoju dionicu – dvije su još strpali sebi u džep (dokapitalizacijom) – što je – hmmm,

ma, pitaj druge vlasnike ingr-r-a
(ja se još nadam koverti u kojoj će mi ponuditi za svaku dionicu 2 za siću)

When someone asks you a question you don't want to answer, smile and ask, "Why do you want to know?".

Hvala na informacijama, nisam znao da je provedena i dokapitalizacija usput, zato sad i pada ovak.
Pozdrav!

"sve što je teško nije vrijedno truda" ...Homer Jay Simpson


Hvala na informacijama, nisam znao da je provedena i dokapitalizacija usput, zato sad i pada ovak.
Pozdrav!

O čemu ti pričaš??
Dokapitalizacija je provedena prošle godine ljeti i to po cijeni 35 000 kuna, što je ekvivalent sadašnjoj cijeni od 233,33 kune. Pa kako onda sada pada zbog dokapitalizacije i što to uopće pada?
Pogledaj promete na ovim razinama i na razinama recimo između 50 000 – 60 000 kuna, ekvivalent sadašnje cijene 333,33-400 kuna.
Ljudi , kada već ulažete dajte se malo informirajte i naučite nešto, ili u protivnom, preporučuijem ulaganje u dionički fond.

Inaće najavljena je nova dokapitalizacija , vjerojatno na jesen i to od strane , ni manje ni više nego EBRD i DEG-a. Ako netko misli da će dokapitalizacija biti po istim cijenama kao i prethodna , unatoč silnom rastu tvrtke u proteklom razdoblju OK. Ja mislim da neće.

Preporučujem pogledati na kojim cijenama je EBRD ulazio u neke druge dionice na HR tržištu, te kako se kretala cijena tih dionica nakon njihovog ulaska.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

preporučujem pogledati cijene na kojima je EBRD ulazio u dionice u koje je ulazio……….to je isto poučno [bye]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

New Report

Close