INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

temeljni kapital povečat će se za ; 200 mil. na 300 mil kuna iz rezervi kapitala društva

Usvojene su i izmjene Statuta Društva koje, pored povećanja temeljnog kapitala i podjele dionica, uključuju i odluka da se Uprava društva ovlašćuje da, uz suglasnost Nadzornog odbora, nakon povećanja temeljnog kapitala iz sredstava Društva jednokratno ili u više navrata poveća temeljni kapital Društva izdavanjem novih dionica, ali najviše s iznosa od 300 milijuna kuna na iznos od 450 milijuna kuna.
Znači da sa 200 na 300 mil. ide iz rezervi društva , a ovo sa 300 na 450 mil., kako piše u odlukama GS-e.



Ti bi trebao u prvi osnovne jer KOnzum vidi cuda nije u istoj industriji kao INGRA.
P/BV i P/E citati i usprediti zna i moja baba….
Degradiras se sve u 16.


Konzum ima P/E 8,a INGRA 2,94.Dakle tri puta veće pokriće u kapitalu za INGRA.Dobit po dionici P/E
je kod INGRA tri puta manji nego kod Konzuma,tj znaći da tri puta zarađuje više.Dakle,umnožak
P/E x P/BV je za ingr visokih 53,1.Međutim,ako uzmemo u obzir da je dokapitalizacija napravljena
u rujnu 2.007 ona je već u I kvartalu 2.008 uspjela dobro zaraditi,a znamo da INGRA zarađuje na špekulacijama,a IQ je za to bio odličan za ostvariti gubitak.A oni povečali zaradu.Pohvale za
menađment.I oni su brzorastuća firma,a Konzum je brzo rastuća firma zadužena do boli i kao
takva vrlo opasna jer je ovisna od financijera i dobavljača.
Grijeh je uopće uspoređivati ove dvije firme.INGRA je neuporedivo bolja firma.

KONZUM P/E X/puta/P/BV = 456 Struka kaže da bi ovaj umnožak trebao biti ne viši od 22,5.Katastrofa.

Neman ni jednu ni drugu dionicu,ali INGRA lagano ulazi u fokus.
KNZM tek kada poveća zaradu po dionici dva do tri puta ,uz predpostavku da cijena ostane ista.

KNZM je tipičan balon našeg tržišta kapitala,što uopće ne znaći da je Todorić loš poduzetnik.Dapaće.
On dobro pliva samo je špekulativni kapital ovu dionicu dignuo u nebesa.Možda je tome pripomogao
i TODA.
[/quote]

Lopina, ubaci još i multiple TNPL-a da imamo kompletnu sliku, a i neku banku bi mogo stavit.
[lol] [lol] [lol] [shocked]

I'LL BE BACK

Compa, e sad dovrši još ovo zadnje kako ide dalje…… ovo iz 300 n 450 mil / hvala i pozdrav/

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Konzum ima P/E 8,a INGRA 2,94.Dakle tri puta veće pokriće u kapitalu za INGRA.Dobit po dionici P/E
je kod INGRA tri puta manji nego kod Konzuma,tj znaći da tri puta zarađuje više.Dakle,umnožak
P/E x P/BV je za ingr visokih 53,1.Međutim,ako uzmemo u obzir da je dokapitalizacija napravljena
u rujnu 2.007 ona je već u I kvartalu 2.008 uspjela dobro zaraditi,a znamo da INGRA zarađuje na špekulacijama,a IQ je za to bio odličan za ostvariti gubitak.A oni povečali zaradu.Pohvale za
menađment.I oni su brzorastuća firma,a Konzum je brzo rastuća firma zadužena do boli i kao
takva vrlo opasna jer je ovisna od financijera i dobavljača.
Grijeh je uopće uspoređivati ove dvije firme.INGRA je neuporedivo bolja firma.

KONZUM P/E X/puta/P/BV = 456 Struka kaže da bi ovaj umnožak trebao biti ne viši od 22,5.Katastrofa.

Neman ni jednu ni drugu dionicu,ali INGRA lagano ulazi u fokus.
KNZM tek kada poveća zaradu po dionici dva do tri puta ,uz predpostavku da cijena ostane ista.

KNZM je tipičan balon našeg tržišta kapitala,što uopće ne znaći da je Todorić loš poduzetnik.Dapaće.
On dobro pliva samo je špekulativni kapital ovu dionicu dignuo u nebesa.Možda je tome pripomogao
i TODA.
[/quote]

Lopina, ubaci još i multiple TNPL-a da imamo kompletnu sliku, a i neku banku bi mogo stavit.
[lol] [lol] [lol] [shocked]
[/quote]
O TNPL možemo komentirati na temi TNPL ili usporedba brodara,a o multiplima ćemo komentirati
nakon izvještaja.Međutim,ovdje ste me izvriđali ,a ja sam samo komentirao umnožak dva broja,tj.
P/E X P/BV koji se upravo koristi da bi se uspoređivali različiti sektori.
Molio bih da u svojim komentarima koristite u prvom redu matematiku i da zanemarite vizije,jer
rijetki su vizionari.Zar je zaista na postu INGRA zabranjeno reći da je ona bolja od neke dionice,pa makar to bio i Konzum.
Molio bih da mi ukažete gdje griješim,vi,kao i ekipa sklona omalovažavanju.Ali argumentirano.
Inaće pokoji put ovako pišem kako bi neiskusne investitore zaštitio od iskusnih,koji su zapekli u
balonima i koji se pokušavaju riješiti svojih promašenih investicija.
U ovom slućaju ovo se ne odnosi na INGRA,nego na KONZUM.


Compa, e sad dovrši još ovo zadnje kako ide dalje…… ovo iz 300 n 450 mil / hvala i pozdrav/

Samo je odlukama omogućeno da se krene u dokapitalizaciju , a hoće li ona biti u cijelosti odjednom , to još neznamo. Tako je upitno i hoće li u takvoj dokapitalizaciji sudjelovati samo institucionalni , ili svi dioničari , po kojoj cijeni i s kojim brojem novoizdanih dionica, a neznamo ni kada. Po iznosu se čini da će biti na dvije postojeće , jedna nova , u slučaju da se ide na 450 mil.

Molim Vas da napišete kada Vam stigne obavjest o trgovanju ingre pod novim uvjetima tj.kada počinje.hvala

Bravo Compa, to je zapravo činjenica, kada je Matrix90, svejevremeno pisao o mogućnostima dokapitalizacije, ali navodno bez uloge "malih dioničara" …

A sada slijedeći problem, ako imaš volju pisati..
Dobila sam danas obavijest o cijepanju dionica… ZANIMA ME I MOLIM ODGOVOR:

Kako će po Vašem mišljenju Hanfa odrediti DATUM PROMJENE . Da li može UNATRAG ???

Problem: Ako ja danas idem u dokup dionica , i npr. kupim ih po nižim cijenama , nego ih imam
u portfelju, jer mi je minus strašan… zanima me, da li mogu sebi napraviti štetu, ako HANFA
kako je napisano .."obavijestiti če nas o danu provedbe korporativne akcije podjele dionica i DANU s kojim započinje trgovanje dionicama…."

Što ako je to unaprijed i kako onda ako je datum jako unatrag …. ? HVALA SVIMA.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

ja mislim da će cijepanje dionica ići unatrag tj dionice će se cijepati po cijeni dan nakon skupštine(21.07) jer je tada donesena odluka.ako griješim ,ispravite me.

Problem: Ako ja danas idem u dokup dionica , i npr. kupim ih po nižim cijenama , nego ih imam
u portfelju, jer mi je minus strašan… zanima me, da li mogu sebi napraviti štetu, ako HANFA
kako je napisano .."obavijestiti če nas o danu provedbe korporativne akcije podjele dionica i DANU s kojim započinje trgovanje dionicama…."

Što ako je to unaprijed i kako onda ako je datum jako unatrag …. ? HVALA SVIMA.

Dajte ljudi uozbiljite se i počnite koristit zdrav razum.
Ako se dionice dijele onda se dijele bez obzira kada su kupljene.
Broj dionica je konstantan i kada se pomnoži sa 150 dobiješ novi broj dionica i ti ne možeš kupiti splitane dok se ne splitaju.
[shocked]


ja mislim da će cijepanje dionica ići unatrag tj dionice će se cijepati po cijeni dan nakon skupštine(21.07) jer je tada donesena odluka.ako griješim ,ispravite me.

kolega graditelj je lijepo to jucer napisao.***obrisano***

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

graditelj je napisao da će biti cijena 213,a to znači da će biti splitano po cijeni od prije nekoliko dana.i šta sam tu pogriješio?

New Report

Close