INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zna li se točno datum kada će se izvršiti "cijepanje" dionice i da li će se koristiti cijena prethodnog dana podijeljena sa 150 ili će se točan datum znati nakon skupštine.

na dana 21.07. je dogovor do ona nije datum siguran

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!



Sam si racunaj povrat na investiciju.

Ja vam necu..

HAHAHAHA OK mene si nasmijo hvala

[/quote]
I previse vam racunam tu.
Da nebi sve dobili..
U ovakvim poslovima, ispravite me uvijek ide cost+fee za izvodjaca.
Zaraditzi ce se i to dobro.
No jos vaznija je referenca za JPP koju nitko drugi nema…

Ajde kad si tako pametan ti lijuepo izracunaj.
Ja neznam koliko su im troskovi gradnje, tako da je vrlo tesko reci kolika je zarada.
I kako su ugovarali podizvodjace.

[/quote]

Opet jutro sa smješkom, svaka čast.
evo samo da znaš ja ti dao 100.

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Pitanje za Matrixa kaj bu sa tim intervjuom?

Ili se možda mladi biznismen malo zaletio?

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Kolega Matrix cemu vrijedjanje i nervoza?

Zar su zivci popustili?? Umjesto izljeva bijesa, frustracija i ostalog, radije se potrudite da mi odgoorite na pitanje barem u grubo procjenite kolko bu strpali u pederušu od arene.

Ulazite i dalje u znanje, kao i do sada!

S poštovanjem

Alexandar


Kolega Matrix cemu vrijedjanje i nervoza?

Zar su zivci popustili?? Umjesto izljeva bijesa, frustracija i ostalog, radije se potrudite da mi odgoorite na pitanje barem u grubo procjenite kolko bu strpali u pederušu od arene.

Ulazite i dalje u znanje, kao i do sada!

S poštovanjem

Alexandar

Nema vrijeđanja i nervoze, već cinično komentiram tvoj paušalni način provokacije.
Ulaži u znanje, ulaži u Ingru.

P.S. Kada ceć pišeš odluči se za jedan od desetak nickova, a ne kontinuirano mijenjanje.



Kolega Matrix cemu vrijedjanje i nervoza?

Zar su zivci popustili?? Umjesto izljeva bijesa, frustracija i ostalog, radije se potrudite da mi odgoorite na pitanje barem u grubo procjenite kolko bu strpali u pederušu od arene.

Ulazite i dalje u znanje, kao i do sada!

S poštovanjem

Alexandar

Nema vrijeđanja i nervoze, već cinično komentiram tvoj paušalni način provokacije.
Ulaži u znanje, ulaži u Ingru.

P.S. Kada ceć pišeš odluči se za jedan od desetak nickova, a ne kontinuirano mijenjanje.
[/quote]
ja bih molio da mi cijenjeni kolega matrix odgovori kad da vec jedanput prestanem kupovati ingrine dionice
unaprijed hvala
pofuk
enivej matrix neki dan si dobro pogodil sa jednom dionicom,jedan kratki period bus ceko ali bus poduplo lovu
svaka cast
kako samo namirises pare,za neverovat
da imam kesa i ja bi tamo uletio ali kad moram po tvojim savjetima non stop kupovati ingru


kako samo namirises pare,za neverovat
da imam kesa i ja bi tamo uletio ali kad moram po tvojim savjetima non stop kupovati ingru

Nešto mi ju loše kupuješ kad danas nije bilo još nijedne transakcije…

[emo_cool]

bok svima
ja bi da prekinete ovu svadju jer svi smo za ingru i da mi napišete procjenu vrijednosti ingre u ovom trenu ,naravno argumentirano.

Matrix hoces li ti meni odgovoriti na pitanje ?

Jel mozda problem u tome što ne znaš odgovor?

Još jedan put ponavljam, koliko misliš da ce ingra zaraditi od arene?

Ako ne znaš odgovor, pošteno priznaj, pa nije to sramota i daj molim te drzimo se teme ingra a ne zg 28 i njegovi komadi [wink]

matrixe s obzirom na broj ingri, tehnika, igh i ostalih u portfelju oš nam se pohvalit koliko si od ht u nazovimo to minus? [smiley]

Vidim da su kolege dosta nervozni i jalni, no to mi daje još jedan poticaj da i dalje kontinuirano pišem pod ovom temom, iznoseći valjane argumente i analize koje/i bi mogli što vjerodostojnije prikazati ovu komapniju, koja je već prisutna u regiji, ali i šire.

INGRA je trenutno angažirana u realizaciji poslova ukupne vrijednosti gotovo 300 milijuna.
U Alžiru je realiziran aneks ugovora o gradnji objekata za zaštitu ribarske luke Marsa Ben M’Hidi. Ova investicija ukupne vrijednosti 13 milijuna eura u trajanju od 18 mjeseci uspješno se bliži kraju, dok su novim ugovorom predviđeni dodatni radovi u vrijednosti 7,7 milijuna eura. Od ukupne vrijednosti ugovorenih radova (6,5 mln eura) na brani GHRIB, također u Alžiru, u 2006. godini izvršeno je više od 2/3 ugovornih radova. Sveukupno u 2006. ugovoreno je 40 milijuna eura novih poslova. U 2007. predviđa se izvršenje ugovorenih radova u iznosu od 26,7 milijuna eura, a planira i novo ugovaranje poslova u vrijednosti 55,5 milijuna eura što pokazuje povjerenja koje je INGRA stekla na tom tržištu.Investicijski radovi na tržištima Srednjeg Istoka nastavljaju se na poslovima rehabilitacije parnih turbina i generatora, kao i industrijske opreme ukupne vrijednosti 4 milijuna eura za koje se predviđa da će se izvršiti u 2007. godini. INGRA priprema i nove projekte na ostalim inozemnim tržištima ukupne vrijednosti preko 20 milijuna eura.

Od projekata u Hrvatskoj bitno je razdvojiti projekte u kojima INGRA sudjeluje kao izvođač radova i projekte u kojima sudjeluje kao investitor.
Kao izvođač radova Ingra sudjeluje u projektima izgradnje HE Lešće, ukupne vrijednosti 444 mln kuna (udio INGRE iznosi oko 114 mln kuna); na izgradnji autocesta, i to na dionicama Dugopolje – Ploče i Jakuševac – Velika Gorica jug, ukupne vrijednosti 40,3 mln EUR; te na izgradnji Hotela Bretanide vrijednosti 6,7 milijuna eura kao i dogradnji Instituta za tumore u vrijednosti 8,3 milijuna eura.

U ulozi investitora ističu se slijedeći Ingrini projekti: stambeno poslovni kompleks ILICA, koji je završen početkom 2007. godine i čiji su se novi stanari već udobno smjestili u svoje nove domove, a čija je ukupna vrijednost 19,8 milijuna eura; drugom polovicom 2006. godine započelo se s radovima i na projektu Srebrnjak, ukupne vrijednosti 18 milijuna eura; dok se na području Dubrovnika planira niz investicija od kojih se izdvajaju poslovno-stambeni objekt u uvali Lapad u vrijednosti 35 mln EUR kao i izgradnja poslovne zgrade Atlantske Plovidbe ukupne vrijednosti 25 milijuna eura. Putem povezanih društava INGRA će biti uključena i u projekte Posedarje Riviera ukupne vrijednosti preko 92 milijuna eura, izgradnje marina na području dubrovačko-neretvanske županije (33 milijuna eura), kao i projekt izgradnje biodiesel postrojenja ukupne vrijednosti 31 milijuna eura.

http://www.ingra.hr/index.php?page=bizr

http://www.abacus-brokeri.hr/?section=detalji&o=INGR-R-A&tab=fundamenti

http://www.poslovni.hr/74936.aspx

http://www.poslovni.hr/49421.aspx

https://www.poslovni.hr/70792.aspx

New Report

Close