INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

To su osnove računovodstva koje ti ne razumiješ kao što se vidi.
[/quote]

O ma jeli a sa čime sam to fulao moli te

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Dok se ne odmoderira kolega zg28 imam ja jedno pitanjce za glasnogovornike ove teme. S kakvim profitom bu ingra zavrsila arenu?? Koliku zaradu ocekujete od tog projekta? Cisto informativno pita, štel bi si morti piknut koji komad pa me zanima ak mi neko more pojasniti kak stvari stojiju [rolleyes] [proud]

Postiji nesto sto se zove working capital ali to je za vas znanstvena fantastika..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Postiji nesto sto se zove working capital ali to je za vas znanstvena fantastika..


O da za mene znanstvena fantastika, dajte mi onda recite kolko će točno INgra zaradit od svojeg velbenog projekta Arene. Plačanja znate kako će ić, a valjda znate i diskonitirat novčane tokove, manimo se mi FI

Još bolje htio bih da to napravi Matrix, u tebe ne sumljam da znaš, samo mislim da ih nisi radio za Ingru

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Vrlo lagano za izracunati.
7.2 mil. EUR godisnje
Opcija prvokupa po nekih 80 milja eura, tako nesto je pisalo po novinama, neznam tocno.
Kamata je okvirno oko 6% ako bi diskontirao to.

Sam si racunaj povrat na investiciju.

Ja vam necu..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Sam si racunaj povrat na investiciju.

Ja vam necu..

[/quote]

HAHAHAHA OK mene si nasmijo hvala

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!



Postiji nesto sto se zove working capital ali to je za vas znanstvena fantastika..


O da za mene znanstvena fantastika, dajte mi onda recite kolko će točno INgra zaradit od svojeg velbenog projekta Arene. Plačanja znate kako će ić, a valjda znate i diskonitirat novčane tokove, manimo se mi FI

Još bolje htio bih da to napravi Matrix, u tebe ne sumljam da znaš, samo mislim da ih nisi radio za Ingru
[/quote]

Ne znam zašto si negativno nastrojen, no očito je da je problem u samome tebi, te ne želim ulaziti u tvoje privatne probleme.

Arena Zagreb

Godišnji troškovi održavanja — 300 000€
Klauzula u ugovoru — otkupljivanje Arene nakon 7 godina — 80 mil €
Troškovi najma — 7.2 mil €
Mogućnost penala ( probijanje rokova ) 10 mil €

ček dve stvari

1. To je točno kaj, diskontirani tok keša ili kaj…
2. ja sam te javno zamolio da meni osiguraš intervju kod Opića i obećao sam da necu piskiti u gace.

Šta će bit

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


Sam si racunaj povrat na investiciju.

Ja vam necu..

HAHAHAHA OK mene si nasmijo hvala

[/quote]
I previse vam racunam tu.
Da nebi sve dobili..
U ovakvim poslovima, ispravite me uvijek ide cost+fee za izvodjaca.
Zaraditzi ce se i to dobro.
No jos vaznija je referenca za JPP koju nitko drugi nema…

Ajde kad si tako pametan ti lijuepo izracunaj.
Ja neznam koliko su im troskovi gradnje, tako da je vrlo tesko reci kolika je zarada.
I kako su ugovarali podizvodjace.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

1.OPPENHEIM IGOR 5.085

2.KOSTRENČIĆ MARIJAN – ANTUN 4.917

3.PBZ D.D.3.666

4.TEHNIKA D.D.3.012

5.SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ
OBVEZNI MIROVINSKI FOND2.519

6.LUDVIGER JASNA2.459

7.SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND2.368

8.HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND1.558

9.ELEKTROPROJEKT D.D.1.383

10.HIDROELEKTRA NISKOGRADNJA D.D.1.142

Ovaj pod brojem tri jedan dan kupi , drugi dan proda , treći dan kupi .

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

ili točnije:
rbr Vlasnik računa Stanje    [%] Vrsta računa razlika datum
3. PBZ D.D. 3.564 7,13 Skrb. račun 13 1.7.2008
3. PBZ D.D. 3.574 7,15 Skrb. račun 10 2.7.2008
3. PBZ D.D. 3.588 7,18 Skrb. račun 14 3.7.2008
3. PBZ D.D. 3.603 7,21 Skrb. račun 15 4.7.2008
3. PBZ D.D. 3.618 7,24 Skrb. račun 15 7.7.2008
3. PBZ D.D. 3.636 7,27 Skrb. račun 18 8.7.2008
3. PBZ D.D. 3.643 7,29 Skrb. račun 7 9.7.2008
3. PBZ D.D. 3.611 7,22 Skrb. račun -32 10.7.2008
3. PBZ D.D. 3.666 7,33 Skrb. račun 55 11.7.2008

Heaven or Las Vegas

U Alžiru poslovi od čak 100 milijuna eura

Nedavno preuzimanje makedonskog Mavrovo Inženjeringa ponovno je zahuktalo priču o Ingri kao jednoj od najambicioznijih domaćih građevinskih kompanija.

Ugovoreni poslovi Ingre na alžirskom tržištu su poznati, međutim postoje li dogovori o novim poslovima u toj državi?

U Alžiru se u fazi nuđenja u ovom trenutku nalaze projekti vrijednosti oko 100 milijuna eura. Prošli tjedan potpisan je ugovor vrijedan 7 milijuna eura za učvršćenje lukobrana u luci Mostaganem koja se nalazi u zapadnom dijelu Alžira. Također pred potpisivanjem su još dva ugovora za projektiranje i izgradnju marine u luci Stora u istočnom dijelu Alžira kao i projektiranje i izrada zaobalja u luci Marsa Ben M’ Hidi uz granicu sa Marokom.

Koliki je točno udio Ingre u vlasništvu tvrtke Mavrovo?

Ingra posjeduje 79,01% dionica sa pravom glasa makedonske građevinske kompanije ADG Mavrovo.

Mavrovo Inženjering je tvrtka koja je nekada bila u vlasništvu ADG Mavrova. Međutim, kako je ADG Mavrovo imalo određene financijske poteškoće Mavrovo Inženjering prodano je drugom vlasniku. Ingra je i prije akvizicije ADG Mavrova dogovorila preuzimanje Mavrovo Inženjeringa. Financijski, a pogotovo kadrovski snažna kompanija poput Mavrovo Inženjeringa Ingri daje logističku podršku za daljnje razvijanje poslovnih aktivnosti u široj regiji.

Marijan Kostrenčić nedavno je podnio ostavku na članstvo u Nadzornom odboru Ingre kako bi postao predsjednik Uprave Mavrova. Možete li objasniti taj potez?

S obzirom na situaciju u kojoj se trenutno nalazi ADG Mavrovo i potrebom za detaljnim restrukturiranjem bilo je neophodno da na vodeću poziciju u kompaniji dođe osoba sa velikim iskustvom i dobrim poslovnim referencama. Gospodin Kostrenčić uključen je u preuzimanje ne samo ADG Mavrova već i Mavrovo Inženjeringa od samog početka te je bilo logično da upravo on preuzme mjesto predsjednika Uprave. Sukladno hrvatskim zakonskim propisima da bi to postao bilo je potrebno da odstupi s mjesta člana Nadzornog odbora Ingre što je on i učinio.

Ingra je u svakom slučaju zainteresirana za sudjelovanje na poslovima izgradnje autocesta u regiji. Prije mjesec dana zajedno s Osijek Koteksom potpisali smo ugovor o izgradnji dionice sarajevske obilaznice vrijednosti 23 milijuna eura, a sudjelovat ćemo i na ostalim natječajima.

Ingrina tvrtka Ingra nekretnine orijentirana je stanogradnju. Zasad su projekti koncentrirani na Grad Zagreb. Postoje li planovi širenja na ostatak hrvatskog tržišta?

Ingra – gradnja je tvrtka kćer za izvođenje građevinskih radova koja je pretežno angažirana na projektima stanogradnje. Uz projekte u Zagrebu, poput Vila Srebrnjak aktivni smo i na području Dubrovačko – neretvanske županije i grada Dubrovnika. Trenutno je u fazi izgradnje projekt Dvori Lapad, poslovno – stambeni kompleks u uvali Lapad u Dubrovniku gdje se gradi 76 atraktivnih stanova na svega 25 metara od mora. Također u pripremi imamo još nekoliko projekata koji će biti namjenjeni tržištu, a koji će uskoro krenuti s realizacijom.

Navodi se da je kran dizalice na gradilištu ‘Arena’ vrijedan 5 milijuna eura. Koliko će ova nesreća usporiti radove i hoće li dovesti do daljnjeg produljenja rokova završetka gradnje?

Dizalica na Areni nije bila u vlasništvu Ingre, već našeg podizvođača. Ne očekujemo da će ova nesreća utjecati na rokove izgradnje niti da će usporiti radove na gradilištu.

Također možete vidjeti i još više na : http://www.seebiz.eu/hr/intervjui/oppenheim-u-alziru-poslovi-od-cak-100-milijuna-eura,20246.html

New Report

Close