INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da još dugo ne bude dividende, ali mozda i grijesim.

Daj Bože samo da gubitke opet ne pocnemo brojiti.

Trezor počeo s kupovinom, a cijena pala?

Ingra je više puta davala prilike za jeftiniji dokup, pa kome uspije…

Bid mi izgleda očajno loše. Ako Sedlar stane s kupovinom tko zna što će biti. A i on može kalkulirati za nižu kupnju.

Ide ovo izgleda puno više gore, ako trezor sad nastavi kupovati na burzi

Ako je istina o razlogu kupovine, moguće je da trezor neće više kupovati. Razlog kupnje je izgleda bio namirivanje da se smiri napeta situacija. A od kud će se kupovati tolike dionice? Dugova još ima i previše.

Dogovorili su taj prekrcaj, sad bi mogli nastaviti dalje kupnjom na burzi.

Novaca imaju dovoljno

Hm meni novonastala situacija liči više na pad dionice a to govori i semafor.

Da ovo nije Zse cijena bi već bila na +10% nakon što je trezor napokon krenuo s kupnjom.

Sedlar i Deban na veliko povećavaju udio već dugo vremena, a sad je kroz trezor to još povećano.

Vjerojatno će nastaviti sve dok ne preuzmu većinu vlasništva.

Čini se da znaju puno više od svih koliko će Ingra vrijediti u budućnosti.

Pa ova kupnja trezora bi zapravo mogla i označiti početak ere dividende, jer ne žele razbacivati svima.

Sad su ovi iz uprave već dobrano povećali udio da bi mogli i odlučiti nagraditi se (a onda će se usput omastiti i mali).

Budući da je book već prešao 4 EUR, a godišnja zarada je čak 1 EUR, mogla bi biti jako dobra dividenda. A da ne govorimo tek koliko će ostajati nakon potpune otplate kredita za Arenu, kad će sav prihod od najma Arene ostati čisto Ingri.

Tako da lako mogu daleko premašiti i famoznu Zabinu dividendu.

Forumaš

Nije valjda da si ušao po 3,3 u dionicu?

New Report

Close