INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Napokon kreće obnova: Raspisan prvi natječaj za projekt

Možda se napokn i ovo pokrene

Kada se kapitalizira dobit od atpl, kreće lov na INGRU, nalozi se već lagano slažu.

Pravo je čudo da ovo nije već eksplodiralo nakon onakvog izvješća.

Netko je malo stopirao rast s izlaskom radi kupnje brodara, ali mislim da će bid postati jako nervozan, a ask je i više nego šupalj sve do 13.

Book je sad već čak preko 100% iznad trenutne cijene.

Koliko vidim, ništa.

14.kupnja 3,70 kn. Slika govori više od 1000 riječi.

Znakoviti dan bez trgovanja i to još petak🤫

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

da, burza je trebala odreagirati tek dan poslije nakon ovako neizvjesnih izbora u Zg 🙂

...




Ingra ništa ne radeći ima 5 mil.kn dobiti u kvartalu, a sad se čekaju prvi ugovori.


Upravo je čekanje rezultata 1.kvartala i zadržalo cijenu na 11 kn, jer se htjelo vidjeti kako će izgledati izvještaj bez ikakvih jednokratnih stavki.

A vidjeli smo da je i više nego odlično. Nova uprava je novi vjetar u leđa ove tvrtke.

A valjda je i svima jasno da ništa oko najma Arene nije, niti je ikada bilo upitno i da će sljedećih 15 godina ugovorene rate uredno stizati.


Kad se dodaju i poslovi dobit će biti značajna.



Savjetujem ti da prodaš dok si još u plusu.

U plusu ?

Pa rast ovdje nije ni krenuo, 10 kn je bila još davno prošle godine, prije rješavanja puno stvari i prve čiste dobiti od 5 mil. u kvartalu (bez ikakvih računovodstvenih stvari).

Mislim da ostali građevinari uopće nisu za usporedbu s Ingrom, ili imaju book duplo niži od cijene dionice ili im je negativan, a ovdje je čak 100% iznad cijene dionice, ili imaju gotovo stalni gubitak dok je ovdje dobit svakim izvještajem sve veća.

Ovo je jedna od najpotentnijih dionica na Zse trenutno, i pitanje je samo okidača kad će eksplodirati.

Onaj rast do 14 kn na velikom volumenu je bio predigra za ono što će sad uslijediti jer sad je puno stvari jasnije i čišće nego tada.

Ali svatko neka odlučuje po svome, ovo gore su samo činjenice.

 

 

A o dugu ni riječi? Koliko ono, zaboravio sam. Oko 400 mil kn. Taman za 100 g će ga vratiti.

Isto ko i atpl.

Pa on se vraća onako kako mu je dospijeće. Do 2036.g. će samo od najma dolaziti daleko više sredstava nego je potrebno za otplatu duga (i ostajati će vidimo +20-ak mil. kn dodatne dobiti).

Brojke na ovoj dionici su neumoljive i nikako ih se ne može promijeniti, samo svakim novim poslom rezultati mogu biti (rapidno) bolji.

Tako da se vrlo brzo može početi govoriti i o dividendi (i to ne simboličnoj).

New Report

Close