INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ali posto im je kratkorocna imovina debelo iznad kratkorocnih obaveza za sada nema mjesta brizi

SAM PROTIV SVIH

@miro25

Kažeš nema love?

Novčana sredstva i novčani ekvivalenti na početku razdoblja 31.03.2007. – 58.522
Novčana sredstva i novčani ekvivalenti na početku razdoblja 31.03.2008. – 97.509

Novac i novčani ekvivalenti na kraju razdoblja 31.03.2007. – 40.271
Novac i novčani ekvivalenti na kraju razdoblja 31.03.2008. – 47.684

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Da ti nije jasno to vjerujem. Kolega da se ne sikiramo previše sretno i dabog da INGR na Božić bila 60000 i meni je ipak ostalo još 5 komada, pa da ne propadne

Tebi je jasno kada i kako knjiže prihode?
Možda sumnjaš u naplatu potraživanja?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

dečki sve 5 ja neznam kaj se sikirate. Hvala na komentarima i vi po svome ja po svome jel uredu?

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


Ali posto im je kratkorocna imovina debelo iznad kratkorocnih obaveza za sada nema mjesta brizi

Naravno.Netto obrtn kapital.
Za održavanje tekuće likvidnosti potrebna je znatna veličina radnog kapitala, znaći razlika između kratkotrajne imovine i kratkoročnih obveza. Postojanje neto radnog kapitala znači da je dio kratkotrajne imovine financiran iz dugoročnih izvora, što je neophodno za održavanje likvidnosti.
Pozitivan obrtni kapita upućuje da je dio kratkotrajne imovine financiran iz dugorocnih izvora (a to je pozeljna poslovna praksa), a ako je predznak negativan znaci da se sredstva prikupljena iz kratkorocnih izvora upotrebljavaju za financiranje dugotrajne imovine (što bi rekli dugoročno neodrziva poslovna politika). Ovdje je pozitiva i to ne mala.Meni je jasno da su neki prodali pa im je sada žao, ali šta je tu je, treba biti fer prema nama koji smo unutra i iznositi relevantne činjenice, a ne naklapati.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



@miro25
Kažeš nema love? Novčana sredstva i novčani ekvivalenti na početku razdoblja 31.03.2007. – 58.522 Novčana sredstva i novčani ekvivalenti na početku razdoblja 31.03.2008. – 97.509 Novac i novčani ekvivalenti na kraju razdoblja 31.03.2007. – 40.271 Novac i novčani ekvivalenti na kraju razdoblja 31.03.2008. – 47.684

Povećanje / smanjenje kratkoročnih obveza s osnove zajmova i kredita 59.602

current ratio = 1,4

inače dobar pokazatelj za to je 2+

ubrzana likvidnost = 1,2 što je zadovoljavajuće

To ste mi rekli i u 12 mjesecu kolega ak se ne varam

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

mislim na ovo da je nekima žao što sam prodao i slično

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

plavi:


@miro25
Kažeš nema love? Novčana sredstva i novčani ekvivalenti na početku razdoblja 31.03.2007. – 58.522 Novčana sredstva i novčani ekvivalenti na početku razdoblja 31.03.2008. – 97.509 Novac i novčani ekvivalenti na kraju razdoblja 31.03.2007. – 40.271 Novac i novčani ekvivalenti na kraju razdoblja 31.03.2008. – 47.684

Povećanje / smanjenje kratkoročnih obveza s osnove zajmova i kredita 59.602

Jasno je i malom djetetu da je likvidnost u drzavi pala.Ali gospodo to je vec uracunato u cijenu .Po meni izvijesce odlicno a sada ako cemo traziti dlaku u jajetu mozemo do prekosutra.

SAM PROTIV SVIH

[thumbsup]REZULTATI
Ingra u prvom kvartalu povećala neto dobit 23%
30.4.2008 12:01:12

ZAGREB – Navodi se kako se rekordan obujam realizacije po investicijskim projektima odrazio i na strukturu profitabilnosti, pa je operativna dobit prije trenutnog poreza porasla za 123,28 posto.[thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/ingra-u-prvom-kvartalu-povecala-neto-dobit-23%25,14326.html%5Bthumbsup%5D%5Bthumbsup%5D

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close