INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prognozirao sam cijenu od 20+ do kraja 2020

Očito sam fulao za godinu dana.

Umjesto pojedinačnih zgrada, pripremimo se na obnovu cijelih četvrti

Možda neki koji su previše slavili nisu čuli da je PU Ingre u petak kupio 50000 kom dionica po 7,90. Ja da nisam krcat dionicama lupio bi po asku do 9 kn. Naravno kupio je 2 radna dana prije.

Kupnje uprave su često dobar znak

Iduće godine na tržištu kapitala moglo bi biti uzbudljivo, neke naznake već su tu

”Da, nažalost, naša gradnja je loša i stara i to je najprije razlog što imamo tako velike štete i žrtve, ali to nam je poznato. Sva novija gradnja, zgrade izgrađene prema suvremenim protupotresnim standardima su ovaj potres istrpile bez problema”, kaže Kuk.

Sve novo što se bude pravilo u Hrvatskoj morat će biti u skladu sa suvremenim standardima o gradnji. Najgore uvijek prođu stare četvrti.

Evo, čovjek s 28 kom srušio Ingru.😂

kol. banana, iz osobnog iskustva, sva renoviranja “stare” gradnje u hr su praktički nemoguća jer su sve te poluruševne i trule zgrade blokirane nebuloznim pravilnikom min kulture i konzervatorskog odjela zaštićnih spomenika  kulturne baštine…pa zamisli, da po njima, na staroj drvenoj kući koje su sagrađene na temelju od  hrastovih greda ili izlomljenom kamenju, ili NE smiješ  napraviti armiramo betonski temelj niti zamijeniti onu najnižu trulu dasku a kamo li tek izvesti kakav zahvat na starim zgradama po centrima gradova i općina.

 

ljudi bi si popravili, restaurirali u skladu sa modernim zahtjevima gradnje, uklonili pa sagradili novo ali uhljebi ne daju, zakomplicirali su to toliko da je praktički nemoguće to platiti ili izvesti i svakako je veliki dio odgovornosti za izgubljene živote upravo na  konz. odj. min. kulture uprave za zaštitu kulturne baštine!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Barbosa, 30.12.2020. u 19:57

kol. banana, iz osobnog iskustva, sva renoviranja “stare” gradnje u hr su praktički nemoguća jer su sve te poluruševne i trule zgrade blokirane nebuloznim pravilnikom min kulture i konzervatorskog odjela zaštićnih spomenika  kulturne baštine…pa zamisli, da po njima, na staroj drvenoj kući koje su sagrađene na temelju od  hrastovih greda ili izlomljenom kamenju, ili NE smiješ  napraviti armiramo betonski temelj niti zamijeniti onu najnižu trulu dasku a kamo li tek izvesti kakav zahvat na starim zgradama po centrima gradova i općina.

 

ljudi bi si popravili, restaurirali u skladu sa modernim zahtjevima gradnje, uklonili pa sagradili novo ali uhljebi ne daju, zakomplicirali su to toliko da je praktički nemoguće to platiti ili izvesti i svakako je veliki dio odgovornosti za izgubljene živote upravo na  konz. odj. min. kulture uprave za zaštitu kulturne baštine!

 

Zna li se razlog rasta cijene?

Raste jer je banana uletio, nije valjda radi kupnje predsjednika uprave

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Iza 10 nebo granica…

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

New Report

Close