INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

forumas., 25.09.2020. u 09:46

Kakva situacija da se smiri?? Kako nema poslova, pa poslova će sad biti više nego ikada.

Građevinari su sad prvi u fokusu, i samo je pitanje trenutka snažnijeg rasta, a osobito nakon ovog pada od 20% (sa 9,x na 7,x)!

Slažem se, građevinari su itekakva prilika. Po meni best buy.

Ali kad važeš ovaj tren, imaš situaciju koja se odvija sada (opća panika) ili ono što će se odviti za 2-3 mjeseca s građevinarima, što radiš?

Ja bih se strpio. Bit će prilike.

Također, možeš i odigrati strategiju da pretpiš ovaj DD i čekaš ponovni uzlet. I to je OK.

Ja sam malo agresivniji. Ja sam kapitalizirao, ne želim trpit DD jer mislim da će biti uskoro bolja prilika. Već sad mogu ući bolje nego što sam prodao. Ali polako, može to još dole. Sad će novinari kreniti širiti paniku. Mislim već su počeli.

evo samo primjer:

https://www.poslovni.hr/europska-unija/vodeci-njemacki-epidemiolog-pandemija-ce-tek-sada-zapravo-poceti-ovo-nije-znanstveni-fenomen-nego-prirodna-katastrofa-4252423

 

Osobno mislim da je to sve preuveličano, ali novine će odraditi svoje. Ako već ne mogu kreirati javno mijenje, mogu barem profitirati na ovoj ludosti.

 

Zadnji dan ponude za kupnju obveznica.

Obzirom da nitko nije na burzi prodao po 20%  višoj cijeni od ponude da se zaključit da će proć bez uspjeha, ali svejedno dosta su skupili prije ponude.

Kako vam se ovo čini ?

Vidi graf

Graf

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Znači sad na 6 kn?

lojtra, 01.10.2020. u 20:16

Znači sad na 6 kn?

 

Znači sad na 6kn×2 ?

Dječja bolnica Srebrnjak objavila je u utorak otvoreni postupak javne nabave za izradu izvedbenog projekta i izvođenje radova izgradnje nove zgrade Dječjeg centra za translacijsku medicinu (CCTM), čija ukupna procijenjena neto vrijednost iznosi više od 164,5 milijuna kuna.

Time je taj trenutno najveći regionalni infrastrukturni projekt iz područja znanosti i zdravstva ušao u iduću fazu provedbe. Cjelokupan iznos navedene faze projekta će biti financiran iz EU fondova, priopćili su u utorak iz Dječje bolnice Srebrnjak.

Dovršetkom projekta te izgradnjom i opremanjem nove zgrade, koja će biti funkcionalno povezana s postojećom zgradom Dječje bolnice Srebrnjak, omogućit će se provedba organizacijske reforme Srebrnjaka iz pedijatrijske bolnice u klinički istraživački centar i polikliniku specijaliziranu za dječje bolesti.

Rok izvršenja ugovora o javnim radovima i uslugama izrade izvedbenih projekata je 22 mjeseca, s očekivanim početkom u ožujku 2021. te završetkom u siječnju 2023. Kriterij odabira ponude je ekonomski najpovoljnija ponuda na temelju cijene i kvalitete, koju određuju iskustvo stručnjaka i jamstveni rok.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/otvorena-javna-nabava-za-gradnju-djecjeg-centra-za-translacijsku-medicinu-imenovan-i-upravni-odbor-15023611

Evo malo osvjezenih podataka sa mojedionice.com

Evo malo osvjezenih podataka sa mojedionice.com

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Glavni problem za sve dionice na ZSE je nelikvidnost.

Današnje otvaranje – bez i jedne transakcije – STRAHOTA!!!!

...

ingracro, 07.10.2020. u 13:53

Dječja bolnica Srebrnjak objavila je u utorak otvoreni postupak javne nabave za izradu izvedbenog projekta i izvođenje radova izgradnje nove zgrade Dječjeg centra za translacijsku medicinu (CCTM), čija ukupna procijenjena neto vrijednost iznosi više od 164,5 milijuna kuna.

Time je taj trenutno najveći regionalni infrastrukturni projekt iz područja znanosti i zdravstva ušao u iduću fazu provedbe. Cjelokupan iznos navedene faze projekta će biti financiran iz EU fondova, priopćili su u utorak iz Dječje bolnice Srebrnjak.

Dovršetkom projekta te izgradnjom i opremanjem nove zgrade, koja će biti funkcionalno povezana s postojećom zgradom Dječje bolnice Srebrnjak, omogućit će se provedba organizacijske reforme Srebrnjaka iz pedijatrijske bolnice u klinički istraživački centar i polikliniku specijaliziranu za dječje bolesti.

Rok izvršenja ugovora o javnim radovima i uslugama izrade izvedbenih projekata je 22 mjeseca, s očekivanim početkom u ožujku 2021. te završetkom u siječnju 2023. Kriterij odabira ponude je ekonomski najpovoljnija ponuda na temelju cijene i kvalitete, koju određuju iskustvo stručnjaka i jamstveni rok.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/otvorena-javna-nabava-za-gradnju-djecjeg-centra-za-translacijsku-medicinu-imenovan-i-upravni-odbor-15023611

https://www.strabag.com/databases/internet/_public/content.nsf/web/SE-PRESSE.COM-PRESSEMITTEILUNGEN-2020-STRABAG%20realisiert%20erstmals%20Krankenhausausbau%20in%20Polen%20mit%20BIM%205D%C2%AE#?men1=6&men2=1&sid=1623&h=7

 

Biti će dobro da INGRA uopće i ponudu složi, a za BIM je upitno da li su i čuli.

New Report

Close