INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Medo kaze za DCF: “Cuvajte se metode kojoj je glavni parametar vasa pohlepa! To nemoze biti dobra metoda. Jedino DCM je objektivan. To je velika istina.”

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Perdogen, pokopao si se sa DCF-om, pokopao…
Pogledaj malo analizu ATGR koju je HYPO izbacio i Hypo zna raditi DCF pa ces vidjeti prodaju imovine u 2008 i da li to ulazi u DCF.
Nemora FCFE biti 2008-100, 2009-120 itd.
Ako imamo one off u 2008 moze biti 2008-100, 2009-70 pa dalje kako ide iz businessa,…
Gledaj cash za dionicare, ok mislis, ali gledaju se i on-offovi kao cash in ali se u narednim godinama gleda operativni FCFE.

Ok mislis, ali nije to samo tako jednostavno, da je nebi se procjena vrijednosti naplacivala oko EUR 100,000, zar ne??

Netko je pitao za AFS, imovina koja stoji u imovini te se radi mark to market kroz kapital dok se ne proda, a kod Ingre je pretpostavkjam (nisam siguran) sve dionice u AFS jer HTM imaju samo one firme, fondovi koji sa tim trejdaju na dnevnoj, mjesecnoj osnovi.
MIslim da Ingra to impak ne radi ali necu stavljati ruku u vatru.

Al ajmo sada jednu ozbiljnu.
Da li vi zbilja svi vjerujete u teoriju zavjere da su Oppenheim i Kostrencic povezani sa fondovima te su SVIM( ali svim) fondovima (AZ,RBA,PLAVI,CO) uvalili INGRA na 50-60K i jos brdo na dokap po 35K.
Lose stojimo ali nemojmo sada previse brijati..
Nema teorije zavjere, jednostavno je los sentiment i to je to..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Medo kaze za DCF: “Cuvajte se metode kojoj je glavni parametar vasa pohlepa! To nemoze biti dobra metoda. Jedino DCM je objektivan. To je velika istina.”


Ajde objasni razliku izmedju DCF i DCM

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


LookaBorna: ” prisjecam se da je kolega matrix u srpnju 07 naveliko kupovao INGR na sada vrlo visokim cijenama 36-38 k OMF u blok transakcijama ulazili 49-56 a jos jucer vredi 27k s tendencijom pada. ja sam ulagao u znanje od srpnja 2007 ali sve projekcije se brisu. postavljam nalog na kupnji 20 001kn 6 malih komada, trenutno više ne vredi ” Prvo nisam kupovao na gore navedenoj cijeni nego na dokapitalizaciji, te par komada poslije po identičnoj cijeni. O ulaganju u vaše znanje; čisto sumnjam jer očito je da ste blefer na n-tu. Nadalje prisjećam vas što je s Magmom. Zar ne bi trebala prema vašoj računici biti na 400 kn? A za nalog ću provjeriti, jer kažem sumnjam da uopće imate toliki portfelj, a kamoli slobonog casha, za trenutni dokup.

35 ili 36 u cemu je razlika?
bilo bi zanimljivo stojica pitat kolko vredi, sad i samodol pomogao da ne mora braniti stavove
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=93d39c09-692a-4969-9605-d0a19eb42501&open=sec
kako god ne morate provjeravati naloge nisam postavio a za moj kes se ne trebate brigati…
moguce cu i po asku kupovat na 20k
kaj vi neste znali, pala makedonska vlada sto ce se neupitno odraziti i na cijenu ingre.
mgma nije ispunila ocekivanja ali u cetvrtak je bila na najnizim razinama to je sigurno.
da ingr nastavlja daljnji pad i to je sigurno

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Ispravak navoda, nije HTM vec HFT.
Ingra ima posto je dugorocna imovina sigurno u AFS, HTM nije jer nema maturitya.

Malo smotano pisem ali oni koji nesto znaju, shvatiti ce..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


deimos: ” Medo kaze za DCF: “Cuvajte se metode kojoj je glavni parametar vasa pohlepa! To nemoze biti dobra metoda. Jedino DCM je objektivan. To je velika istina.” ” Ajde objasni razliku izmedju DCF i DCM

objasnit ću ti ja,
dakle DCF je zastarjela metoda koja ne daje pravu analizu fundamenata vrijednosnice dok je
DCM (iako puno manje poznata) nova metoda izmišljena krajem prošlog stoljeća koja u sebi sadrži sve
potrebne parametre relevantne za fundamentalnu analizu..
još si mlad, naučit ćeš..
[wink]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

vipy:

deimos: ” Medo kaze za DCF: “Cuvajte se metode kojoj je glavni parametar vasa pohlepa! To nemoze biti dobra metoda. Jedino DCM je objektivan. To je velika istina.” ” Ajde objasni razliku izmedju DCF i DCM

objasnit ću ti ja,
dakle DCF je zastarjela metoda koja ne daje pravu analizu fundamenata vrijednosnice dok je
DCM (iako puno manje poznata) nova metoda izmišljena krajem prošlog stoljeća koja u sebi sadrži sve
potrebne parametre relevantne za fundamentalnu analizu..
još si mlad, naučit ćeš..
[wink]


e hebiga, mislim da nikad necu dobiti odgovor na ovo pitanje boljeg od ovog

Direct Cost Method (DCM) [kiss]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Direct Cost Method (DCM) [kiss]

žao mi je ali Vaš odgovor je netočan….
[kiss]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

plavi, matrix pogledajte moj post i molim vas recite dali išta od toga drži vodu, jer to uopće ima ikakvog smisla ili sam ja sve to krivo napravio, molio bih vaš stručni komentar, osvrt ako treba i popljujte sve to…

Trenutni portfelj ATPL, RIVP, VPIK, ARNT, LRH, ..., a nekada nažalost INGR, DLKV, THNK...

vipy:

Direct Cost Method (DCM) [kiss]

žao mi je ali Vaš odgovor je netočan….
[kiss]


zanimljivo je ovo pratiti… Ne vjerujem cega sve nema tu na forumu… Ta metoda ne postoji!!! Ali da bi to mogli tvrditi, treba nesto i znati o tome… A ne samo pisati prazne price


Ispravak navoda, nije HTM vec HFT.
Ingra ima posto je dugorocna imovina sigurno u AFS, HTM nije jer nema maturitya.

Malo smotano pisem ali oni koji nesto znaju, shvatiti ce..


dobro ti pišeš ali pitanje je da li kupuješ pošto je ingra po svim vašim metodama prejeftina. j**o ja to sve ak dođe na 18000 ja ulazim a do tada sa smješkom pratim mostich[thumbsup]

jel ovo potop?
[yawn]

New Report

Close