INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Teško mi pohvatati što kolega @IHV govori, prešao je u političku/filozofsku stranu…

Od mene malo egzaktnije stvari…zadnje stanje dioničara, ako još nekog zanima…ušli smo u kolovoz s ukupno 4.652 dioničara Ingre.

10.000+ dionica ima 220 dioničara, koji skupa drže 9.700.321 (71,62%)
25.000+ dionica ima 84 dioničara, koji skupa drže 7.603.621 (56,14%)
50.000+ dionica ima 37 dioničara, koji skupa drže 5.995.694 (44,26%)
100.000+ dionica ima 18 dioničara, koji skupa drže 4.717.609 (34,83%)

U zadnja dva mjeseca iz topa 60 imamo jednog jedinog prodavatelja, koji je smanjio svoju poziciju za 6.000 dionica, ako izuzmemo nestajanje četiri Hitina skrbnička računa.

Četiri Hitina skrbnička računa imala su: 106.747, 100.848, 100.000 i 43.700 dionica, ukupno 351.295.
Zanimljivost je da je to jednaki iznos koji je osvanuo na računu Herceg Franje (231.295) i Škegre Ivana (120.000). Škegro Ivan imao je do 6-og mjeseca 23.780 dionica.

Znamo da su g. Buljubašić, Herceg i Škegro predali protuprijedlog za imenovanje nadzornog odbora link, što implicira zajedničko djelovanje. Osim navedenog trojca tu je sigurno još predloženi član nadzornog odbora g. Mario Aunedi Medak (trenutno na 39. poziciji dioničara).

Sa 100% sigurnošću znam da su se dionice na Hitinim skrbničkim računima pojavile prebacivanjem (ili možda prodajom) od g. Šestan Alojzija (vlasnik ŠESTAN BUSCH) prije godinu dana, u slično vrijeme kada je i g. Buljubašić ušao u vlasničku strukturu (prije 1,5 godina).

Sada ako njih pet skupa djeluju skupa, negdje su na 8% firme malo manje od sadašnjeg predsjednik Uprave (njegovih kćerki).

Ne znam, vidim da se na cijeloj priči radi više od godine dana, a opet ne znamo tko je sve uključen u koju interesnu grupu i s kojim interesima?! Sadašnji član NO kojem je udruga malih dioničara Ingre dala potporu mi više s…nego miriše, preko noći je prodao pola paketa, ostao u NO i (pol)javno napada predsjednika Uprave.

Jedva čekam glavnu skupštinu, dolazim s približno 200.000 glasačkih prava pa da vidimo što i kako dalje. Nije puno, ali nije ni zanemarivo kad vidimo da postoje razno razne skupine koje bi htjele drmati s Ingrom sa svojim mizerno malim vlasničkim udjelima…

1. imaš li odobrenje SKDD-a za objavu ovih podataka?
2. imaš li odobrenje osoba ispod top 10 za objavu njihovih osobnih podataka, a sukladno GDPR?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

@zorangutan
Čekam dan kad će SKDD to javno objavljivati od broja 1 do N, besplatno a ne kao sada za 125 kn. Samo transparentno….

Oni koji se boje da neko vidi njihov udio nemaju što raditi u vlasništvu d.d., a još manje tražiti da budu u NO!
BtW broj dionica se vidi u njihovom protuprijedlogu objavljenom na ZSE-u.


Teško mi pohvatati što kolega @IHV govori, prešao je u političku/filozofsku stranu…

Od mene malo egzaktnije stvari…zadnje stanje dioničara, ako još nekog zanima…ušli smo u kolovoz s ukupno 4.652 dioničara Ingre

U zadnja dva mjeseca iz topa 60 imamo jednog jedinog prodavatelja, koji je smanjio svoju poziciju za 6.000 dionica, ako izuzmemo nestajanje četiri Hitina skrbnička računa.

Četiri Hitina skrbnička računa imala su: 106.747, 100.848, 100.000 i 43.700 dionica, ukupno 351.295.
Zanimljivost je da je to jednaki iznos koji je osvanuo na računu Herceg Franje (231.295) i Škegre Ivana (120.000). Škegro Ivan imao je do 6-og mjeseca 23.780 dionica.

Znamo da su g. Buljubašić, Herceg i Škegro predali protuprijedlog za imenovanje nadzornog odbora link, što implicira zajedničko djelovanje. Osim navedenog trojca tu je sigurno još predloženi član nadzornog odbora g. Mario Aunedi Medak (trenutno na 39. poziciji dioničara).

Sa 100% sigurnošću znam da su se dionice na Hitinim skrbničkim računima pojavile prebacivanjem (ili možda prodajom) od g. Šestan Alojzija (vlasnik ŠESTAN BUSCH) prije godinu dana, u slično vrijeme kada je i g. Buljubašić ušao u vlasničku strukturu (prije 1,5 godina).

Sada ako njih pet skupa djeluju skupa, negdje su na 8% firme malo manje od sadašnjeg predsjednik Uprave (njegovih kćerki).

Ne znam, vidim da se na cijeloj priči radi više od godine dana, a opet ne znamo tko je sve uključen u koju interesnu grupu i s kojim interesima?! Sadašnji član NO kojem je udruga malih dioničara Ingre dala potporu mi više s…nego miriše, preko noći je prodao pola paketa, ostao u NO i (pol)javno napada predsjednika Uprave.

Jedva čekam glavnu skupštinu, dolazim s približno 200.000 glasačkih prava pa da vidimo što i kako dalje. Nije puno, ali nije ni zanemarivo kad vidimo da postoje razno razne skupine koje bi htjele drmati s Ingrom sa svojim mizerno malim vlasničkim udjelima…

dobar izvještaj ….

mali dodatak, bi se prije kladio da je njihova računica ovakva…

3. BULJUBAŠIĆ JUROSLAV 467.800 3,45% – potpisnik protuprijedloga
4. TROMONT D.O.O. 319.970 2,36% – iz Splita su i sigurno su protiv Opija
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 314.906 2,32% – kupovao u doba kad i potpisnici protuprijedloga
6. CROATIA BANKA D.D. 295.105 2,18% – kupovao u doba kad i potpisnici protuprijedloga
7. HERCEG FRANJO 231.295 1,71% – potpisnik protuprijedloga
8. INHOUSE GROUP D.O.O. 227.237 1,68% – Debanova firma
——————————————————————————————————–
13.7 % + sitniša sto se skriva iza top 10 oko 2 – 3% , 2% sigurno se može utvrditi po raznim poveznicama – firme, prezimena, kumstva ….. nekih 16%….

ne vjerujem da su Opija išli napasti sa 8% nakon dvije godine skupljanja dionica…

Meni izgleda da se oni ne bore protiv Opija nego protiv Šterna iz No

Opijevi glasovi:
1. KRSTANOVIĆ LANA 667.809 4,93%
2. OPPENHEIM BAREŠIĆ ANJA 644.000 4,75%
10. ELEKTROPROJEKT D.D. 207.450 1,53%
—————————————————————————-
11.2% koliko se njegovih nalazi iza top 10 teško je reći, ali ne više od 2%, neki stari dužnik, radnik ili slično…

imamo još jednoga iz udruge u top 10
– 9. SEDLAR JOSIP 208.120 1,54% – 15 dana prije objave protu prijedloga kupio 17 000 dionica, taman da ostane u 10, jeli znao više nešto ili ne vrijeme će pokazati…. osobno mislim da je znao jer 2 god ništa kupio

Ostala je još udruga kolika je njezina snaga teško je reći….. više od 5% sigurno – manje od 15% sigurno

ako je stanje ovakvo:
– Potpisnici prijedloga: 16%
– Opijeva struja : 13%

udruga može vjerovatno prelomiti na nečiju stranu….. al opet ne vjerujem da bi podržali opija nakon svega…..

Ja sam nov na ovom forumu. Ali imam finih iskustava sa dionicama. Poput kladionica, poput nogometa, e treba malo izvidit koji su igrači, koje utakmice, tko sa kime igra a tko je kome utakmicu proda.

Vi znate puno toga jerbo samo vrlo inteligentni ljudi će koristiti brain kao ime po kojem te znadu.
Čitan ja tjednima sve što se tiće ove tvrtke, dojavio mi čovik koji zna da će ovdje biti akcije. Volio bi znat malo više, možda kupim još koju dionicu. Ali jedno je nejasno…

Naime, bivši predsjednik je taj kojega bije dobar glas diljem svita. Ne samo dobar glas, nego rekoše mi ovi bogatuni koji plaćaju dobre pare za razne usluge dok se na Jadranu odmaraju da smo imali samo jednog predsjednika koji se zalaga za domovinu, koji je aktivno djelovao za interese i tvrtki, države i naroda.

Njemu bi uvik poklonio povjerenje a onda i onima koji su uz njega. Svit je težak, neplaćanja, izgovora koliko te volja.

Možda netko poput Vas koji očigledno zna više može preporučiti na koga da se kladimo?

Bolje bi bilo povećati nadzorni odbor za još 6 članova ili 12. Ovo liči na uhljebe… pa kažu ovdje ljudi da ima drugih koji imaju dionica više od ovijeh novih, pa kako onda i oni nemaju zahtjeva za novim članstvom u nadzornom odboru?

E, IHV, kupio sam dionice sa namjerom da ih prepordam i zaradim. Kupim pa prodam. Spominjete da je bilo poslova ali da ih nema???? Ako ima posla ima para, prihoda, pa to i moje dite zna.


Bolje bi bilo povećati nadzorni odbor za još 6 članova ili 12. Ovo liči na uhljebe… pa kažu ovdje ljudi da ima drugih koji imaju dionica više od ovijeh novih, pa kako onda i oni nemaju zahtjeva za novim članstvom u nadzornom odboru?

negleda se tko ima više dionica pojedinačno, već tko ima više na hrpi….



Bolje bi bilo povećati nadzorni odbor za još 6 članova ili 12. Ovo liči na uhljebe… pa kažu ovdje ljudi da ima drugih koji imaju dionica više od ovijeh novih, pa kako onda i oni nemaju zahtjeva za novim članstvom u nadzornom odboru?

negleda se tko ima više dionica pojedinačno, već tko ima više na hrpi….
[/quote]
Još jedna u nizu odmjerenih izjava!

Poštovani svi, virtualni ratnici
Imam nešto đure, ingre i još koju dionicu tvrtke istog ili sličnog interesa, pratim burzu dvije godine. Odlučio sam podijeliti svoja zapažanja iz fokusa matične tvrtke čijih dionica imam najviše, odnosno dosadilo mi čitati pseudonim gluposti. U Ingri se nešto bitno dešava..pola ljudi piše iza ,,nickova” i vjerojatno su iz same ingre plasiraju dezinformacije za račun klana kojem pripadaju. Znači uskoro 30.09.ćemo nazočiti u velikom broju skupštini dioničara jer nešto se bitno dešava i treba prisustvovati kada nam je omogućeno, a prije toga naslušati ćemo se pričica o revanšizmu, uhljebništvu i svega u ponudi iz močvare.Kolega iz Đure reče kako je velika strana korporacija odlučila nakon obavljenih razgovora u Končaru, Brodosplitu i Đuri (traže projekte po Hrvatskoj) nastaviti suradnju u Hrvatskoj sa Ingrom, fokus je na nastaviti. Javnim pogovorom po Brodu priča se o posjeti predstavnika tvrtke INGRA Lučkoj kapetaniji glede preuzimanja projekata i zemljišta tvrtke CRODUX, ispalo točno. Crodux odradio i kupnju i koncesije zemljišta za projekt interesantan investitoru. Nakon toga tišina.Ponoviti ću kako se nešto bitno dešava u INGRI i bez obzira kako nas kvalificirali veliki i moćni dioničari kao i imatelji obveznica prijavite svoj dolazak na skupštinu rok je 13.08., briga nas za sukob klanova, ali nemojmo si dozvoliti da nas kvazi predstavnici,, Udruge malih dioničara” preveslaju. Sutra prekosutra kada uhvatim vremena iznijeti ću činjenice koje će vas zainteresirati za Skupštinu, lijep pozdrav svim novim forumašima na temu oko INGRE. Dobra tvrtka čim je interes za dionicom velik, a cijena ide kao EKG zbog špekulanata koji na kraju dana kupoprodajom jedne-dvije dionice po smiješnoj cijeni stvaraju paniku kako bi navukli male dioničare na prodaju po niskoj cijeni.Temeljni kapital po dionici Ingre iznosi 10 kn, razmisli te malo….

Unazad dvije godine je doslo do prilicnog preslagivanja. Ja sam “micro” dionicar ali ne bi me nakon ovoga iznenadilo da sam oko 13X mjesta. Glasovi na skupstini ce izglela biti poravnati, a vremena za prevagu je premalo barem sto se tice kupnje… dakle ovdje se radi kome ce se udruga prikloniti, ili se mozda varam. Netko ima uzrecicu od nasih forumasa “ne bi bilo”!

Hvala! Razumijem. Dakle mali dioničari se moraju udružiti i doći na skupštinu društva kako bi povećali svoje izglede da zarade po svojim dionicama. Jasno. Hvala!!!!



Bolje bi bilo povećati nadzorni odbor za još 6 članova ili 12. Ovo liči na uhljebe… pa kažu ovdje ljudi da ima drugih koji imaju dionica više od ovijeh novih, pa kako onda i oni nemaju zahtjeva za novim članstvom u nadzornom odboru?

negleda se tko ima više dionica pojedinačno, već tko ima više na hrpi….
[/quote]

New Report

Close