INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ozbiljno? Nisam to znao

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!


Trajalo je neko vrijeme dok se gosp. Bilbija "nije opasno uspinjao" kupujući ATPL od stotinjak Kn prema gore.
Kada je uspinjanje postalo opasno mnogi su kupovali tu istu ATPL i iznad 600 Kn.

Pustimo ljude da sami razmišljaju.
Drukanje ne služi ničemu, a cijena Ingre na 3.5 Kn ili na 3 Kn nije razlog za kupnju ili odustajanje od kupnje.

gospodin nije bilo tko,on je
Igor Oppenheim, predsjednik Uprave
Diplomirao na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Poslijediplomski studij nastavio u Sjedinjenim Američkim Državama sa specijalizacijom iz marketinga. Radi u Ingri d.d. od 1984. na poslovima realizacije projekata, kao regionalni koordinator, pomoćnik financijskoga direktora, direktor Odjela razvoja, plana i analize te kao financijski direktor. Od 1995. član je Uprave Ingre d.d. zadužen za financijske i administrativne poslove. Od 2001. obnaša dužnost predsjednika Uprave.

i kada takva osoba ne želi reći na koga je prebacila svoje dionice onda je to sramno ponašanje



Trajalo je neko vrijeme dok se gosp. Bilbija "nije opasno uspinjao" kupujući ATPL od stotinjak Kn prema gore.
Kada je uspinjanje postalo opasno mnogi su kupovali tu istu ATPL i iznad 600 Kn.

Pustimo ljude da sami razmišljaju.
Drukanje ne služi ničemu, a cijena Ingre na 3.5 Kn ili na 3 Kn nije razlog za kupnju ili odustajanje od kupnje.

gospodin nije bilo tko,on je
Igor Oppenheim, predsjednik Uprave
Diplomirao na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Poslijediplomski studij nastavio u Sjedinjenim Američkim Državama sa specijalizacijom iz marketinga. Radi u Ingri d.d. od 1984. na poslovima realizacije projekata, kao regionalni koordinator, pomoćnik financijskoga direktora, direktor Odjela razvoja, plana i analize te kao financijski direktor. Od 1995. član je Uprave Ingre d.d. zadužen za financijske i administrativne poslove. Od 2001. obnaša dužnost predsjednika Uprave.

i kada takva osoba ne želi reći na koga je prebacila svoje dionice onda je to sramno ponašanje
[/quote]

Prenošenje dionica darovnim ugovorom je darivanje dionica. Ima smisla u krugu obitelji.

Prenošenje dionica izvan burze na nove vlasnike ako nisu obitelj moguće je ugovorom ali to nije darovni ugovor.

Drugačija situacija bi me jako iznenadila.

Moguće je da nikad nećemo saznati kome je “darovao” dionice. Novi vlasnik sigurno neće bit upisan pod svojim imenom. Ponašanje predsjednika uprave upućuje na to.

Jedan odvjetnički ured šalje ponudu za otkup dionica na adresu. Imaju sve podatke o količini dionica koje posjedujete, nešto se očito dešava, tko zna kud će to !

Zakoni su nam takvi kakvi jesu.
Nisam do sada primjetio da se netko jako trudi promjeniti ih ( niti na našem forumu ).

Kod nas možeš biti vlasnik dionica na ime ( svoje, tuđe ili nekoliko tuđih ), vlasnik preko skrbničkog računa ( ili više skrbničkih računa ) i preko firme registrirane vani ( ili više firmi ).

Pravila koja vrijede za sve ostale dioničare vrijede i za gosp. Oppenheima.
Kada bi za njega postavljali drugačija pravila …………………..

p.s.
Ne branim gosp. Oppenheima.
Ako su nam zakoni “čudni”, trebamo tražiti promjene zakona.


Jedan odvjetnički ured šalje ponudu za otkup dionica na adresu. Imaju sve podatke o količini dionica koje posjedujete, nešto se očito dešava, tko zna kud će to !

Ako nije zezanje ……………po kojoj cijeni?

Da smo htjeli prodati jeftinije mogli smo davno.
PREMIJA ??????

Nije zezanje, imam pismenu ponudu, o detaljima ne mogu, nema premije.


Nije zezanje, imam pismenu ponudu, o detaljima ne mogu, nema premije.

Nema premije-nema dionica.


Jedan odvjetnički ured šalje ponudu za otkup dionica na adresu. Imaju sve podatke o količini dionica koje posjedujete, nešto se očito dešava, tko zna kud će to !

pa hoćeš li prihvatiti po cijeni koju ti nude


Nije zezanje, imam pismenu ponudu, o detaljima ne mogu, nema premije.

Javi im lijepo da se jave kada uključe premiju.


Nije zezanje, imam pismenu ponudu, o detaljima ne mogu, nema premije.

Koju cijenu nude?

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

New Report

Close