INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Imaju Kinezi operative,..!
A njima treba upravo netko poput Ingre tko sve dobro poznaje na našem tržištu i zna kako se rade natječaji.


Imaju Kinezi operative,..!
A njima treba upravo netko poput Ingre tko sve dobro poznaje na našem tržištu i zna kako se rade natječaji.

i zna kako se rade natječaji. ?
godinama nisu dobili ozbiljniji posao, možda su se specijalizirali za natječaje, gdje sigurno neće proći, rade ponude i sisaju plaće iz Arene

Pa dobro se držite, 3 kn po dionici, još uvijek bolje od magme.



Može mala pomoć oko obveznice LNGU-O-31AE budući da nisam prije trgovao obveznicama. (trenutno višak slobodnog vremena pa proučavam)

Nominalna: 1 EUR
Kamata: 4,50%
Zadnja cijena: 30,00
Dospijeće: 10/2031

E sad, ako sam dobro shvatio – ako nisam ispravljajte 🙂

Glavnica:
Recimo da kupim 1000 kom. po 30,00(postotak od nominalne vrijednosti, tj. 0,30eur/kom)
Tih 1000 komada platiti ću 300 EUR

Ako tih 1000 komada držim sve do dospijeća 10/2031 za njih dobivam 1000x1EUR(nominala)=1000 EUR, tj. +700 EUR u odnosu na početnu investiciju

Kamate:
Recimo da je preostalo još 12 godina do dospijeća.
Kamata godišnje=1000komx1EURnom.=1000EURx4,5%kam.=45EUR godišnje
12godina x 45EUR = 540 EUR

TOTAL
1000EUR(glavnica) + 540EUR(kamate) = 1540 EUR
1540 EUR – 300EURpočetnainv. = 1240 EUR

U ovu cijenu od 30,00 je vjerojatno ukalkulirana totalna propast pa je zato takva što je isto ok (svakome na volju u što će uložiti)

Zanima me je li ovaj izračun točan ili griješim negdje u koracima pa unaprijed hvala na odgovoru.

Vidim da nitko ne komentira obveznicu Laništa koja je na 30% nominale, a daje kamatu 4,50% na EUR do kraja 2031. Ako ste toliko uvjereni da se Ingra trenutno može financirati samo od Arene Zagreb ovo je super investicija. Znači ne trebaju nam nikakvi dodatni poslovi.

Ocjena posta na 33% (možda ja griješim u izračunu kao što rekoh), ali nitko da komentira.

Šta nije ovo bolje ako je samo Arena dovoljna?
[/quote]

Zanimljivo. Jel znate kako mozemo kupit obveznice?
Agrokor obveznica je pala na cca 25% kad je stecaj bio izvjestan. Tak da izgleda da i ovde mnogi misle da je stecaj izvjestan.

Kakav stečaj, kako nešto što plaća država (grad) može u stečaj ??




Može mala pomoć oko obveznice LNGU-O-31AE budući da nisam prije trgovao obveznicama. (trenutno višak slobodnog vremena pa proučavam)

Nominalna: 1 EUR
Kamata: 4,50%
Zadnja cijena: 30,00
Dospijeće: 10/2031

E sad, ako sam dobro shvatio – ako nisam ispravljajte 🙂

Glavnica:
Recimo da kupim 1000 kom. po 30,00(postotak od nominalne vrijednosti, tj. 0,30eur/kom)
Tih 1000 komada platiti ću 300 EUR

Ako tih 1000 komada držim sve do dospijeća 10/2031 za njih dobivam 1000x1EUR(nominala)=1000 EUR, tj. +700 EUR u odnosu na početnu investiciju

Kamate:
Recimo da je preostalo još 12 godina do dospijeća.
Kamata godišnje=1000komx1EURnom.=1000EURx4,5%kam.=45EUR godišnje
12godina x 45EUR = 540 EUR

TOTAL
1000EUR(glavnica) + 540EUR(kamate) = 1540 EUR
1540 EUR – 300EURpočetnainv. = 1240 EUR

U ovu cijenu od 30,00 je vjerojatno ukalkulirana totalna propast pa je zato takva što je isto ok (svakome na volju u što će uložiti)

Zanima me je li ovaj izračun točan ili griješim negdje u koracima pa unaprijed hvala na odgovoru.

Vidim da nitko ne komentira obveznicu Laništa koja je na 30% nominale, a daje kamatu 4,50% na EUR do kraja 2031. Ako ste toliko uvjereni da se Ingra trenutno može financirati samo od Arene Zagreb ovo je super investicija. Znači ne trebaju nam nikakvi dodatni poslovi.

Ocjena posta na 33% (možda ja griješim u izračunu kao što rekoh), ali nitko da komentira.

Šta nije ovo bolje ako je samo Arena dovoljna?
[/quote]

Zanimljivo. Jel znate kako mozemo kupit obveznice?
Agrokor obveznica je pala na cca 25% kad je stecaj bio izvjestan. Tak da izgleda da i ovde mnogi misle da je stecaj izvjestan.
[/quote]

Meni preko FIMA-e izbacuje kao i za dionice, a izgleda da će ići i jeftinije (15-20%)

Moćne se države uvijek ponašaju kao gangsteri, a slabe kao prostitutke!!!


Kakav stečaj, kako nešto što plaća država (grad) može u stečaj ??

Pitaj ove iz VDKT jel im drzava sve platila.
A i nije bitno kolko uprihode, bitno je dal se sa time mogu pokrivat.

Pa naravno da se mogu pokrivat, pokrivaju sve zaposlene i ostalo, a da to smanje bila bi lijepa dividenda svake godine od Arene.
Ali zato valjda nešto i rade svi ti zaposleni, pa ne bi ih Opi držao na plaći da mu ne trebaju (možda baš za ovakve prilike kao s Kinezima, da ima sve spremno za akciju).

Kakav Vdkt, oni nisu ispoštovali Ugovore s državom pa su zato bili raskinuti, ovdje sve ide još od izgradnje Arene pa još koje destljeće!



Guraju se na bidu na 3?
Imamo iste podatke?
Na mojoj gledalici ja to ne vidim….
Prati sutra
[/quote]Morti je sad jasneje.

neće uvijek biti ovako.

Svaka cast. Odlicna prognoza

Jel tu neki posao na vidiku.

Znao sam dok meni sjednu novci na račun, ovo ode preko 3,50…

New Report

Close