INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Guraju se na bidu na 3?
Imamo iste podatke?
Na mojoj gledalici ja to ne vidim….
Prati sutra

neće uvijek biti ovako.

Kad o firmi nema loših vijesti, i ostale dionice stagniraju ili čak i rastu, užitak je i dar kupovati po 10-20% nižim cijenama, a da ne govorimo o nedavnim razinama od 5 kn.
Pri onom problemu s blokadom računa cijena je bila 20% viša u odnosu na sadašnju.
Svi otpisi iz Alžira riješeni u prethodnim izvještajima, poslovanje oko nule osigurano sljedećih desetak godina (bez ikakvih novih poslova), šuškanja (i to javno objavljena) oko suradnje s Kinezima na vrhuncu!!!, odšteta iz Srbije se čeka i iznosi x% od trenutne cijene dionice…
Pametnom dosta!


koliko je 468000 /120000


Skoro 4, a sto je to????

pa neće valjda biti INGR-ića po kunića,što se događa..

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!


Kad o firmi nema loših vijesti, i ostale dionice stagniraju ili čak i rastu, užitak je i dar kupovati po 10-20% nižim cijenama, a da ne govorimo o nedavnim razinama od 5 kn.
Pri onom problemu s blokadom računa cijena je bila 20% viša u odnosu na sadašnju.
Svi otpisi iz Alžira riješeni u prethodnim izvještajima, poslovanje oko nule osigurano sljedećih desetak godina (bez ikakvih novih poslova), šuškanja (i to javno objavljena) oko suradnje s Kinezima na vrhuncu!!!, odšteta iz Srbije se čeka i iznosi x% od trenutne cijene dionice…
Pametnom dosta!

Problem je sto predugo nema novih poslova.
Poslovanje s nulom je ok samo za zaposlenike koji dobiju fine place za nista.
Nadam se sa ce se ipak nesto pokrenut….

Dlkv vam je npr.pao samo zato što ga je fond namjerno srušio.
Ovdje toga nema i srušilo ju je par plašljivaca sa par tisuća kn.
Budući da nema nikakvog razloga za pad (već obrnuto čim dođe kakav posao ili informacija o gore navedenim stvarima), cijena mora gore jer nitko razuman ne bi ovo davao po 3 kn. Tako da će ulazncu natrag plaćati puno skuplje.
Kod Igh je npr.također zamjetna osjetnija kupnja, a o Thnk ne treba ništa ni govoriti.
Tako da …

Top 10 skuplja a mali prodaju…

Ma da vjerojatno je nekome dosadilo čekati… Iskreno i meni… Ali sam odlučio da čekam kraj priče.. Bila ona sa sretnim ili tužnim krajem…

Meni je bolja vijest da mali prodaju i da kupuje top 10 nego da su dobili posao od 900000 kuna

Ali još će bolje biti što će se dogoditi kad dobiju takav posao.
Jer a obzirom da s Arenom imaju osigurano poslovanje i pokrivanje svih troškova, sve ovo iznad će biti čista dividenda (i to vjerujem astronomska u odnosu na već solidne dividende npr. HT-a, Rivp, i sl.) ! 🙂

Evo nije bas da se nista ne radi…jave se na koji natjecaj samo jos trebaju poraditi na cijeni da i dobiju nesto…

https://eojn.nn.hr/SPIN/APPLICATION/IPN/DocumentManagement/DokumentPodaciFrm.aspx?id=2161937


Može mala pomoć oko obveznice LNGU-O-31AE budući da nisam prije trgovao obveznicama. (trenutno višak slobodnog vremena pa proučavam)

Nominalna: 1 EUR
Kamata: 4,50%
Zadnja cijena: 30,00
Dospijeće: 10/2031

E sad, ako sam dobro shvatio – ako nisam ispravljajte 🙂

Glavnica:
Recimo da kupim 1000 kom. po 30,00(postotak od nominalne vrijednosti, tj. 0,30eur/kom)
Tih 1000 komada platiti ću 300 EUR

Ako tih 1000 komada držim sve do dospijeća 10/2031 za njih dobivam 1000x1EUR(nominala)=1000 EUR, tj. +700 EUR u odnosu na početnu investiciju

Kamate:
Recimo da je preostalo još 12 godina do dospijeća.
Kamata godišnje=1000komx1EURnom.=1000EURx4,5%kam.=45EUR godišnje
12godina x 45EUR = 540 EUR

TOTAL
1000EUR(glavnica) + 540EUR(kamate) = 1540 EUR
1540 EUR – 300EURpočetnainv. = 1240 EUR

U ovu cijenu od 30,00 je vjerojatno ukalkulirana totalna propast pa je zato takva što je isto ok (svakome na volju u što će uložiti)

Zanima me je li ovaj izračun točan ili griješim negdje u koracima pa unaprijed hvala na odgovoru.

Vidim da nitko ne komentira obveznicu Laništa koja je na 30% nominale, a daje kamatu 4,50% na EUR do kraja 2031. Ako ste toliko uvjereni da se Ingra trenutno može financirati samo od Arene Zagreb ovo je super investicija. Znači ne trebaju nam nikakvi dodatni poslovi.

Ocjena posta na 33% (možda ja griješim u izračunu kao što rekoh), ali nitko da komentira.

Šta nije ovo bolje ako je samo Arena dovoljna?

Moćne se države uvijek ponašaju kao gangsteri, a slabe kao prostitutke!!!

New Report

Close