INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ode ovo u… Ko i cijela burza… Ništa izgleda da ćemo opet kupovati ispod 3 kn…


A što ako baš bude suradnje s Kinezima?
Jer upravo oni već jesu "tihi" partner s njima, a mislim da Kinezima upravo i treba ovakva firma u Hr koja će im rješavat natječaje u građevini, a tu je Ingra prilično dobra!

Ti vjerojatno još vjeruješ i u djeda mraza…

Ignore: KressoM, delux

Neki ipak kupuju ove dionice

Moze li mi netko objasnit cemu ove prodaje i kupnje po 1-2kom?…sta misle neku paniku izazvat, ne kuzim..


Moze li mi netko objasnit cemu ove prodaje i kupnje po 1-2kom?…sta misle neku paniku izazvat, ne kuzim..

mislim da će njima biti na kraju panika, jer ide prijava prema Hanfi pa nek se znoje dok čekaju poziv.
To je čista manipulacija tržištem.

Zašto se zamarati sa tim? Gledajte prosječnu cijenu na zatvaranju, to je za našu burzu relevantije nego zaključna cijena. Pa ima dana kada je protrgovano po desetak dionica, nije valjda da to gledate kao neki smjer…ogromna nelikvidnost….to se osjeti kad se prodaje ali isto tako će se osjetiti kada se bude kupovalo, doduše u manjem intenzitetu.
Bez mogućnosti shortanja neće se popraviti likvidnost na burzi.

Može mala pomoć oko obveznice LNGU-O-31AE budući da nisam prije trgovao obveznicama. (trenutno višak slobodnog vremena pa proučavam)

Nominalna: 1 EUR
Kamata: 4,50%
Zadnja cijena: 30,00
Dospijeće: 10/2031

E sad, ako sam dobro shvatio – ako nisam ispravljajte 🙂

Glavnica:
Recimo da kupim 1000 kom. po 30,00(postotak od nominalne vrijednosti, tj. 0,30eur/kom)
Tih 1000 komada platiti ću 300 EUR

Ako tih 1000 komada držim sve do dospijeća 10/2031 za njih dobivam 1000x1EUR(nominala)=1000 EUR, tj. +700 EUR u odnosu na početnu investiciju

Kamate:
Recimo da je preostalo još 12 godina do dospijeća.
Kamata godišnje=1000komx1EURnom.=1000EURx4,5%kam.=45EUR godišnje
12godina x 45EUR = 540 EUR

TOTAL
1000EUR(glavnica) + 540EUR(kamate) = 1540 EUR
1540 EUR – 300EURpočetnainv. = 1240 EUR

U ovu cijenu od 30,00 je vjerojatno ukalkulirana totalna propast pa je zato takva što je isto ok (svakome na volju u što će uložiti)

Zanima me je li ovaj izračun točan ili griješim negdje u koracima pa unaprijed hvala na odgovoru.

Moćne se države uvijek ponašaju kao gangsteri, a slabe kao prostitutke!!!



Moze li mi netko objasnit cemu ove prodaje i kupnje po 1-2kom?…sta misle neku paniku izazvat, ne kuzim..

mislim da će njima biti na kraju panika, jer ide prijava prema Hanfi pa nek se znoje dok čekaju poziv.
To je čista manipulacija tržištem.
[/quote]

HANFA tu ne može ništa jer da to nije dozvoljeno, burza bi jednostavno blokirala zadavanje takvih naloga s količinom od 1 ili 2 dionice, kao što je stavila limite za pomicanje cijena za svaku pojedinačnu dionicu pa se više ne može zadati nalog po cijeni po kojoj ti hoćeš nego po koliko su oni odredili

Gurali smo se na bidu na 4,50 pa na 4,20 pa na 4 pa na 3,80 najviše a evo sada se guraju i na 3. Nažalost ići će ovo moždai na 2 i na povijesni minimum. Ne bih volio da bude ali moglo bi lako.

neće uvijek biti ovako.

Guraju se na bidu na 3?
Imamo iste podatke?
Na mojoj gledalici ja to ne vidim….

Ali pogledajte npr.Thnk ili Ptkm.
Sličnu eksploziju možemo čekati i tu.

koliko je 468000 /120000

New Report

Close