INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dionica Ingre uskoro će se dobivati umjesto naknade za otkup ambalaže , 50 lp
Gadi mi se …

Sve bliže stečaju.



Prebacuju se zaposlenici na firmu Laniste d.o.o.

Kraj 2016. – 29 zaposlenih,
polovina 2017. – 29 zaposlenih,
kraj 2017. – 65 zaposlenih,
polovina 2018. – 68 zaposlenih.

Ingra grupa trenutno broji 86 zaposlenih. Znaci, jos 18 ih je van Laniste d.o.o.-a.

Kako bi prokomentirali ovo? Koji su motivi, efekti…
[/quote]
jučer sam baš prošao, mogli bi ih iskoristiti da urede barem okoliš oko Arene, djeluje sivo, sumorno, zapušteno, ono što bi trebalo predstavljati ukrasne grmove, djeluje kao zapušteno trnje, izgleda kao da su digli ruke od svega, osim plaća

Iz FI-ja Lanista za prvu polovicu 2018. godine:
Ukupni financijski prihodi (prihodi od zakupnine, tečajne razlike i ostalo) u prvom polugodištu 2018. godine iznose 41 milijun kuna (2017. godina: 41 milijun kuna)
Ukupni financijski rashodi (kamate na kredite i obveznice, tečajne razlike) u prvom polugodištu 2018. godine iznose 30 milijuna kuna (2017. godina: 31 milijun kuna)
Neto dobit razdoblja u prvom polugodištu 2018. godine iznosi 3 milijuna kuna (2017. godina: 8 milijuna kuna)

Na place ovih 68 zaposlenih ide cca. 8 milijuna kuna u prvoj polovici godine.

Laicki receno, najam arene pokriva rashode za istu plus place zaposlenika. Pozitivna nula. Drugim rijecima mogu sjediti u uredu, primati placu, ne raditi nista i biti na pozitivnoj nuli sljedecih 10-ak godina. Za radnike recimo dobra stvar (iako je upitno koliko je to dobro i motivirajuce), a za nas dionicare teska stagnacija.

Vidjeti cemo uskoro imaju li ikakve ambicije jer nakon otkazivanja posla u Alziru, prakticno nema vise ozbiljnog posla na kojem je Ingra aktivna.



Prebacuju se zaposlenici na firmu Laniste d.o.o.

Kraj 2016. – 29 zaposlenih,
polovina 2017. – 29 zaposlenih,
kraj 2017. – 65 zaposlenih,
polovina 2018. – 68 zaposlenih.

Ingra grupa trenutno broji 86 zaposlenih. Znaci, jos 18 ih je van Laniste d.o.o.-a.

Kako bi prokomentirali ovo? Koji su motivi, efekti…
[/quote]


Nakon punih 10 godina nerada ispadne da je ova firma najveći jad na ZSE-u. Punih 10 godina nisu ugovorili niti jedan isplativ i održiv posao. Pa jel to moguće da firma sa blizu 90 neradnika koji primaju iznad prosječne plaće nije u stanju sklopiti bilo kakav posao s nekom pozitivom na kraju. Pa da su "ćorave kokoši" u tom razdoblju bi nešto uboli naslijepo.

a zašto bi se mučili kad imaju posao iz snova? ovako fino uhljebuju, godine idu, plaća ide, druženje uz kavice također, pemzija je sve bliže…. a za neke poslove morali bi raditi, truditi se, riskirati….a za dioničare-baš ih briga!

p.s. ako netko ima vezu da me preporuči tamo za “posao”, bit ću mu dužnik do kraja života :-)))

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Ja ne znam odakle nekome ideja da je tim radnicima super i da ništa ne rade… Ma ko bi ih živ držao na poslu da ne rade… Možda par šefiča koji su došli po vezi, ali ostali ne… Pa ako je netko od vas u biznisu, onda mu je jasno da 100 ljudi dobro moraju šljakati da imaju promet cca 100 milja godišnje… Od mene imaju respekt…


Ja ne znam odakle nekome ideja da je tim radnicima super i da ništa ne rade… Ma ko bi ih živ držao na poslu da ne rade… Možda par šefiča koji su došli po vezi, ali ostali ne… Pa ako je netko od vas u biznisu, onda mu je jasno da 100 ljudi dobro moraju šljakati da imaju promet cca 100 milja godišnje… Od mene imaju respekt…

koliko ja znam, velika većina prihoda im je od Arene, a ne od novougovorenih poslova….ili ti imaš drugačije info? što su to ti stručnjaci ugovorili zadnjih 5 godina? Alžir je nedavno propao i sad ide dugogodišnje suđenje oko obeštećenja tko kome….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Možda je trenutna situacija takva, ali za svaki natječaj treba pripremit papire da se smrzneš… Treba biti pametan i naći neke kineze ili ruse i za njih voditi poslove i to naplaćivati… A za to treba stisnuti njegovo visočanstvo her direktora… Inače od ovog ništa… Puno papira uzalud…

Ingra i nema trenutno ikakvih poslova osim rasprava po sudovima,ne jedne nego više njih…to je i najbolji izvor prihoda. eto kako se Karamarko ponadao obeštećenju od laži u Nacionalu u intervjuu sa Manolićem ,pa je izgubio…
Ali povlačenje investicije za vojnu bolnicu u Alžiru nije na teret Ingre … Akteditive i avans je povuka hbor iz tehnike, ako je istina što piše u Poslovnom dnevniku

Meni je sasvim jasno da ingra ide u stečaj ako izgubi spor s Alžirom

Povučen je zahtjev Tehnobetona za stečajem Tehnike. Dakle Tehnika ide u predstečajnu tako da Ingra sada ima neke šasnse da naplati svoja potraživanja od Tehnike kroz predstečajnu nagodbu. Vjerovatno to neće biti u novcu nego u udjelima u društvu. Jedino me zanima po kolikoj cijeni će se potraživanja pretvarati u udjele. Eto postat će mo i dioničari Tehnike, silom-prilika.


Povučen je zahtjev Tehnobetona za stečajem Tehnike. Dakle Tehnika ide u predstečajnu tako da Ingra sada ima neke šasnse da naplati svoja potraživanja od Tehnike kroz predstečajnu nagodbu. Vjerovatno to neće biti u novcu nego u udjelima u društvu. Jedino me zanima po kolikoj cijeni će se potraživanja pretvarati u udjele. Eto postat će mo i dioničari Tehnike, silom-prilika.

ako se ne varam i Tehnika je tako svojedobno stekla udio u Ingri, kad je Ingra prolazila predstečajnu nagodbu. Ne znači nužno loše ukoliko se stekne udio, a Tehnika opstane.


Meni je sasvim jasno da ingra ide u stečaj ako izgubi spor s Alžirom

Jel tko od vas čita izvješća?! Ingra je čista po pitanju Alžira, otišlo 8 i nešto miliona kunića na dane garancije. Ako kojim slučajem dobije sudski spor onda se lova vraća kući i to će biti lijepi plus.
A što se tiče financijskog odnosa sa Tehnikom, to ćemo vidjeti na kraju mjeseca.

New Report

Close