INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A to što će sudski postupak trajati godinama a mi se kiseliti još toliko u INGRi koja ne ugovara ništa novo…??? Da sam sve ove godine imao nabanci po 2% bar bi nešto zaradio i nakon poreza državi. Nema ovdi krua, nažalost. Čemu se nadaju ovi što kupujo okolo 4 nemam pojma, volio bi da napišu na kojim referencama vide budućnost. Ostala Arena koja hrani upravu i radnike a nama šipak. A i ona je sada pod upitnikom. Taman kad budemo trebali od nje i mi dioničari imati nešto koristi pojets će to alžirci, kao sada svi iz PSN-a a nama niš. Upravi super, žive ko bubrezi u loju a posle toga penzija…a dioničari? Ehhh moj narode.

neće uvijek biti ovako.


Ne znam zašto govorite da je Tehnika propala, propast će ako ne uspiju realizirati predstečajnu nagodbu… A po zadnjem izvješću kad ih je zagorje probalo baciti u stečaj, situacija i nije toliko loša… Imaju puno imovine…

Nema sumnje da se THNK neće izvući nakon PSN, osnovno pitanje koliko će ljudi, djelatnika otići i kakav će učinak sve ovo polučiti!
Tu nisam optimističan, uostalom vidjeli smo neke građevince kako su prošli u katarzi.

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Tek se sad vidi koliko cvrsto stoji Ingra…za razliku od jedne Tehnike koja ima posla na sve strane i ugovara nove, bacilo je na koljena jedan raskid posla i aktiviranje garancija…

INGRA je sve svoje poslove koje je odradila u Alžiru uredno odradila i uredno naplatila.
Tako da njene referenci i dobar glas u Alžiru zasigurno nešto znače.
Ako je Tehnika out nadam se da je za završetak bolnice INGRA in.

1. INGRA je nositelj posla, ne Tehnika. Tehnika je podizvoditelj i postoji nešto što se ugovorom zove ”solidarna odgovornost ponuditelja”. Alžir se dogovarao s Ingrom, ne s Tehnikom. Kako može INGRA dobiti referencu za posao koji njihov podizvoditelj nije obavio i za posao koji uopće nije obavljen?
2. INGRA nema svoje zidare i armirače, kako će INGRA odraditi posao bez nekih kooperanata?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Upravo to. Čitam ovo što ovi ljudi pišu zadnje dane i ne vjerujem, koda je tehnika za sve kriva, Pa ako ju je ingra dovela valjda je za nju i odgovorna.
Sad je barem lako za računati dobit/gubitak u ingri . Prihodi od arene-zg minus 90 lijepih plaća .
Vidit ćemo koliko je to održivo. I koji smisao više biti dioničar kad se zna da će se iznutra svi prihodi pojesti.

Dok jedni pametuju da se razumiju u branšu i pametuju da ne valja, drugi koji "pojma nemaju" zarađuju na rastu. logika burze.


1. INGRA je nositelj posla, ne Tehnika. Tehnika je podizvoditelj i postoji nešto što se ugovorom zove ''solidarna odgovornost ponuditelja''. Alžir se dogovarao s Ingrom, ne s Tehnikom. Kako može INGRA dobiti referencu za posao koji njihov podizvoditelj nije obavio i za posao koji uopće nije obavljen?
2. INGRA nema svoje zidare i armirače, kako će INGRA odraditi posao bez nekih kooperanata?

točno tako. tehnika će se sa PSN vjerojatno izvući, ali ne znam što će ingra jer je ona svoju PSN već jednom “odradila”. može li firma još jednom ići u PSN?

Je li tko zna zbog cega je doslo do jednostranog raskida ugovora:?

uprava ingre kaze da su izvedeni radovi:
-betoniranje, zidanje, žbukanje, glazure, kanalizacija

zapocelo se sa:
ugradnja vanjske al. stolarije (fasade) klimatizacija

Meni izgleda da nedovrseno nema veze sa core businesom Tehnike (građevina), odnosno kooperanti (klima , stolarija) ocito ne vjeruju u naplatu od Tehnike.

Da sam investitor vjerojatno bih trazio raskid ugovora od izvođaća koji ima bar 3-4 ruke do stvarnog izvođaća (kooperant kooperantovog kooperanta)..

U nedostatku radnika sve je teze nac kooperanta kojeg ces naguzit za placanje jedno godinu dana.

Inzenjering firme u svijetu imaju 15-20 zaposlenika, a ingra 90.

Ovih 90 iscuclat ce ostatke Arene, a neki posao gdje mogu zaradit inženjiranjem za njih su “cloud” s obzirom da ni inženjera više nemaju, bar je tako Openhaimer rekao lani, odnosno inženjeri nisu problem jer ih ima u IGH a kao ni tamo nema posla.

Kako neki kolega rece od uprave treba trazit: otpuštanje trutova i podjela djela tih para (sto ostane nakon vjerovnika PSN) dionicarima.:

Moguci nasljednik ne moze dobit posla od Bandića, a žena predsjednica uprave holdinga, ili se ceka odlazak Openhaimera 2020.

Smrdi, smrdi uzasno smrdi

Kao dioničar Ingre i ja bih volio da ona ne snosi nikakvu odgovornost niti posljedice, ali u stvarnosti to nikada nije tako.

Činjenica je da u slučaju Alžira nema nikoga tko nije za nešto odgovoran. S jedne strane Alžir koji je očigledno prethodno imao problema s financiranjem projekta što je dovelo do jednog dijela razvlačenja projekta – ako se sjećate Ingra je stalno na to upozoravala u svojim izvješćima. Zatim tu su očiti problemi Ingre u predstečaju koja je to svojevremeno pokušavala sakriti pred investitorom – naravno neuspješno jer svi sve saznaju kad tad.

A onda i probemi s podizvođačem (Tehnika i oni prije njih) koji su u lijes zabili zadnji čavao. No treba razumijeti i Tehniku koja (kako kažu) za ovaj posao nije zadnjih 16 mjeseci dobila nikakve uplate – ako sam dobro razumio. Pa bi li vi radili nekome na kući tko vam za napravljeni posao nije više od godine dao ni cvonjka ? Mislim da ne bi.

I onda još Alžir raskine ugovor bez vidljivog razloga i to ne samo s Ingrom nego i ostalim firmama koje s Ingrom nemaju nikakve veze. Stoga mi je jasna reakcija i Ingre i Tehnike koji naravno moraju braniti svoje pozicije svim dostupnim sredstvima.

Ono što je ovdje loše za Ingru je što u Alžiru vjerojatno neko vrijeme neće dobiti posla, a tko zna hoće li i u široj okolici jer jedna loša referenca je gora od sto dobrih. Ma može Ingra biti i 100% u pravu ali…

Po meni osobno (s aspekta vlasnika dionica) je dobro što se ova agonija prekinula, ali puno veći problem će biti ne bude li novih dobrih ugovora (bilo gdje) kojih nema već punih 10 godina.

Ugovore amo jer utjehe nema u vodi.


Upravo to. Čitam ovo što ovi ljudi pišu zadnje dane i ne vjerujem, koda je tehnika za sve kriva, Pa ako ju je ingra dovela valjda je za nju i odgovorna.
Sad je barem lako za računati dobit/gubitak u ingri . Prihodi od arene-zg minus 90 lijepih plaća .
Vidit ćemo koliko je to održivo. I koji smisao više biti dioničar kad se zna da će se iznutra svi prihodi pojesti.

Ingra im sredi posao da dole rade i treba biti jos odgovorna za njih.. dobra fora 🙂

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche



Upravo to. Čitam ovo što ovi ljudi pišu zadnje dane i ne vjerujem, koda je tehnika za sve kriva, Pa ako ju je ingra dovela valjda je za nju i odgovorna.
Sad je barem lako za računati dobit/gubitak u ingri . Prihodi od arene-zg minus 90 lijepih plaća .
Vidit ćemo koliko je to održivo. I koji smisao više biti dioničar kad se zna da će se iznutra svi prihodi pojesti.

Ingra im sredi posao da dole rade i treba biti jos odgovorna za njih.. dobra fora 🙂
[/quote]

nije ingra “sredila posao” tehnici, nego ga je ugovorila u svoje ime, a kasnije je dovela tehniku na gradilište jer je vjerojatno vidjela da ga sama ne može realizirati….zato je u prvom redu ingra odgovorna prema naručitelju za izvršenje ukupnog posla, ali mogla bi biti odgovorna i prema tehnici ako je ingrin investitor neosnovano raskinuo ugovor i uvalio tehniku u probleme… nikad nije sve crno bijelo kako izgleda na prvi pogled

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



Upravo to. Čitam ovo što ovi ljudi pišu zadnje dane i ne vjerujem, koda je tehnika za sve kriva, Pa ako ju je ingra dovela valjda je za nju i odgovorna.
Sad je barem lako za računati dobit/gubitak u ingri . Prihodi od arene-zg minus 90 lijepih plaća .
Vidit ćemo koliko je to održivo. I koji smisao više biti dioničar kad se zna da će se iznutra svi prihodi pojesti.

Ingra im sredi posao da dole rade i treba biti jos odgovorna za njih.. dobra fora 🙂
[/quote]
partneri obično nastupe zajednički i u ovakvim situacijama pokušaju zaštititi jedan drugoga



Upravo to. Čitam ovo što ovi ljudi pišu zadnje dane i ne vjerujem, koda je tehnika za sve kriva, Pa ako ju je ingra dovela valjda je za nju i odgovorna.
Sad je barem lako za računati dobit/gubitak u ingri . Prihodi od arene-zg minus 90 lijepih plaća .
Vidit ćemo koliko je to održivo. I koji smisao više biti dioničar kad se zna da će se iznutra svi prihodi pojesti.

Ingra im sredi posao da dole rade i treba biti jos odgovorna za njih.. dobra fora 🙂
[/quote]
Očito ne shvačaš naj jednostavnije pojmove pa nema smisla ni odgovarat na ovakve zaključke.

Dok jedni pametuju da se razumiju u branšu i pametuju da ne valja, drugi koji "pojma nemaju" zarađuju na rastu. logika burze.

New Report

Close