INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


dug smanjen za sam 19 000 000 kn…. ovim tempom trebati će im 30 godina….

Pa kad se vidi kolika je potrošnja gospode prikazana dobro da i ima dobiti i smanjenje duga.
85zaposlenih spiskalo 24mil.kn . rezultat ugovoren 1 posao od 3.5mil, kn
Ima li to smisla??
Ne transparentnost totalna. I crna ptica koja se na račun dioničra uvukla u ingru prihvatla njihovu igru. NEMAMO NOVIH SPOZNAJA, bla bla bla

Dok jedni pametuju da se razumiju u branšu i pametuju da ne valja, drugi koji "pojma nemaju" zarađuju na rastu. logika burze.

Radnici nikada nisu trosak.
Naravno uz uvijet da su sposobni.
Bolje da su u firmi negu u Irskoj, Njemackoj….

Ipak gledajući sa pozitivne strane puno je bolja situacija nakon ovog izvještaja koji daje nadu, osobito kada se sjetimo da smo imali blokadu ne tako davno od 120 dana. Jasno fali nam da vidimo neki posao , plus u kombinaciji sa jednim ulagačem koji će kupovati veće količine dionica i ode Ingra na bitno druge razine.. Čak i jedno od toga dvoje je skoro pa dosta za impuls.. Vrijeme je kada na tržištu postoji obilje posla za građevinare..gotovo da je nemoguće da se nikakav posao ne upeca..na kraju burza ide i ciklusima , ne može ni ova žabokrečina trajati zauvijek.

Problem je što se u Hrvatskoj poslovi samo najavljuju a od realizacija ni traga. Pelješki most na čekanju, tko zna do kada – firma sa 1 zaposlenim blokira projekat od posebnog značaja, LNG terminal – upitno da li će se ikada graditi, Kupari – sprdnja od posla i obećanja, Golf na Srđu – jedna od najvećih prevara investitora – zato i tuže državu za 500 milijuna Eura. Ima toga još kao u priči.
Zemlja laži i lažnih obećanja, otezanja, nadmudrivanja, politikanstva, zemlja odvjetnika, sudaca i lokalnih šerifa. I još se čudimo kako investitori u širokom krugu zaobilaze Hrvatsku poučeni prijašnjim sudovanjima, gubitkom vremena, živaca i novca. I što je najgore – ne vidim nikakve promjene na bolje. Političari i dalje žive u svijetu opsjene i laži.

Gospodin Kos bi s obzirom da je izabran u NO putem podrske nas malih dionicara trebao traziti od Uprave konkretan plan i program (ocekivani prihodi, rashodi, dobit itd.) za razdoblje do kraja mandata gospodina Oppenheima (kraj 2020. godine). Na taj nacin bi znali jeli Uprava radi ono sto se od nje ocekuje ili ne. Sto je sa ostalim clanovima vrha Udruge? Zar i njima pase ovakvo stanje u firmi? Spavate i ne radite nista konkretno, a Udruga postoji vec dugo vremena… Zasto ne pokusate zastititi svoj kapital koji je vec duze vrijeme ovdje zatocen?

@ brain

Pa i da imaju više posla cijena bi i dalje bila 4 kn.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Vidiš da se sa solidnim izvješćem cijena nije pomakla ni milimetra , a izgleda da će i pasti.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


Vidiš da se sa solidnim izvješćem cijena nije pomakla ni milimetra , a izgleda da će i pasti.

kolega megido1 jučer je napisao sve što treba o tome:


A evo sad oni razočarani koji su kupovali očekujući da će se isplaćeno prije rukometa vidjeti u FI pomalo rasprodaju, tako da će to nažalost opet u krug između 3,5-4,5, i tako godinama. 🙁

Ma da i ubodu posao od 50MIL Eura cijena bi bila napucana na 7-8 ili više kuna, ALI bi opet za dan dva došla na 4-3kn. Već viđeno zadnjih 10-ak godina. Doduše ja bi volio takvo što pa da se iskrcam do kraja iz ove dionice. Vjerujem ja u ovu dionicu ali predugo mi je čekati do 2030god. Ipak ima boljih prilika sa kraćim rokom za nekakvu dobit.

neće uvijek biti ovako.


Ma da i ubodu posao od 50MIL Eura cijena bi bila napucana na 7-8 ili više kuna, ALI bi opet za dan dva došla na 4-3kn. Već viđeno zadnjih 10-ak godina. Doduše ja bi volio takvo što pa da se iskrcam do kraja iz ove dionice. Vjerujem ja u ovu dionicu ali predugo mi je čekati do 2030god. Ipak ima boljih prilika sa kraćim rokom za nekakvu dobit.

Neki će ostariti uz ovu dionicu, ali možda će dobro doći u umirovljeničkim danima.

Troje iz TOP 10 pametno skupljaju na 4 kn, kontrolirano…
Solidni rezultati i rješavanje duga dionicu će kad tad lansirat….pa makar i penzionerskim danima….

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Nekako ne vjerujem da će gosp. Buljubašić, pa i odvjetnik Penić čekati do penzije da ostvare rast..a usput su upucali stotine tisuća kuna baš u Ingru samo tako.. Jedino ako ih Igor nije začarao 😉


Nekako ne vjerujem da će gosp. Buljubašić, pa i odvjetnik Penić čekati do penzije da ostvare rast..a usput su upucali stotine tisuća kuna baš u Ingru samo tako.. Jedino ako ih Igor nije začarao 😉
Ne mislim ja da im baš sada treba taj novac. No lako meni za njih, gledam sebe. Dosta sam čekao i vrtio se u krug. Evo npr, koliko ih je kupovalo od 4-4,20 danima i tjednima. Sada kada je izvješće n”dobro” niko ne kupuje. Do 4,20 bi se dalo nahvatati puno tisuća kom. Očekivalo se puno više, očekivalo se kineze da nas ubace u gradnju mosta i td… zato je bila velika navala na spomenutim razinama. Samo se nadam da to nisu bili burekmajstori koji brzo gube strpljenje i da sruše cijenu ispod 3,5 da bi išli u nove izazove. Neka mi jave prije da i ja malo prodam prije rasprodaje.

neće uvijek biti ovako.

New Report

Close