INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čak i uz dobro izvješće cijena skoro da ne mrda, ovi bi dežurni crnitelji sad htjeli da INGRa isplati 1 kunu dividende a da cijena i dalje bude 4.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

ovo je stvarno žalostno, izvještaj u plusu a dionica pada. to ima samo kod nas na ovoj jadnoj burzi


Čak i uz dobro izvješće cijena skoro da ne mrda, ovi bi dežurni crnitelji sad htjeli da INGRa isplati 1 kunu dividende a da cijena i dalje bude 4.

kad bi nekim čudom isplatili jednu kunu dividende, to bi značilo da imovina firme vrijedi 1 kn manje po dionici, pa onda cijena doista ne bi trebala biti 4 nego 3 kn


http://zse.hr/UserDocsImages/financ/INGR-fin2017-1Y-NotREV-K-HR.pdf

Neto dobit razdoblja iznosi 8 milijuna kuna dok je u prethodnom razdoblju dobit iznosila 2 milijuna kuna.


Da nije bilo ove rezervacije od 5 milijuna kuna po sporu koji se vodi dobit bi bila lijepih 13 milijuna odnosno 1 kunu po dionici na cijenu dionice od 4 kune. A da nema troškova osoblja koje ionako ništa ne radi imali bi lijepih 36 – 37 milijuna kuna odnosno blizu 3 kune po dionici.
Treba na skupštini urgirati da isplate barem pola kune dividende po dionici da se i mi dioničari malo omrsimo.
U suprotnom mijenjam sve svoje dionice za uhljebničko mjesto u Ingri, može i za mjesto portira, jer ni on nije ispod tisućinke Eura mjesečno – neto, a spava!

Ohrabrujuće je i to što se napokon poslovi oko bolnice u Alžiru ubrzavaju. Sada ne vidim što tamo Tehnika ima više raditi jer objekat je postavljen. U ovoj fazi tu više posla obavljaju manje firme koje se bave montažom, ugradnjom, voda, struja, dizala, stolarija, bravarija. Aj nek se barem tu neki napredak postigao.
E sad ovaj dodatak ugovoru ne govori da li se radi o izgradnji od prije najavljivanog Hotela u sklopu bolnice ili je to nešto drugo. Ipak je ohrabrujuće da nisu spušili taj ugovor!



Čak i uz dobro izvješće cijena skoro da ne mrda, ovi bi dežurni crnitelji sad htjeli da INGRa isplati 1 kunu dividende a da cijena i dalje bude 4.

kad bi nekim čudom isplatili jednu kunu dividende, to bi značilo da imovina firme vrijedi 1 kn manje po dionici, pa onda cijena doista ne bi trebala biti 4 nego 3 kn
[/quote]Ehh, da, kojim čudom. eee kako bi mio to sjelo. Odma bih si novega biciklina kupil, na 4 kotača. Ali, uvijek ali, to se nnemre dogodit zbog PSN i svih ugovorenih plaćanja. Poslije toga, eh poslije toga…ako hladni pogon sa svim ljudstvom ne popapa sve unaprijed od Arene, ee tamo oko 2030 bi moglo sjesti, uz dodatne poslove, 0,5-1kn. A do tad bi mogao i Armagedon.

neće uvijek biti ovako.

A evo sad oni razočarani koji su kupovali očekujući da će se isplaćeno prije rukometa vidjeti u FI pomalo rasprodaju, tako da će to nažalost opet u krug između 3,5-4,5, i tako godinama. 🙁

neće uvijek biti ovako.

Većina onih koji su željni keša koristi ovu priliku da se iskrca jer su svjesni da nakon objava izvješća opet na ZSE-u slijedi suša. Pa daj što daš!
Prijašnjih godina sam i sam sve prodavao obično u ovo vrijeme ali ove godine mi se čini da bi mogao zapuhati neki kontra vjetar pa ću ostati u dionicama. A i zbog poreza bolje da za sada ne krivudam!


ovo je stvarno žalostno, izvještaj u plusu a dionica pada. to ima samo kod nas na ovoj jadnoj burzi
Haha i ja sam kuci za mobitelom osjetija svu vasu razocaranost! Poruka vrijedi vise od 90% foruma

Kupci trebaju biti zahvalni što je dionica na Zse, pa nakon izvješća sa P/E od samo 5, mogu kupovati po nižoj cijeni nego prije tog izvješća!!!
A najbolje tek treba uslijediti, kad dobiju koji veći posao, bit će svega tu!!!
Pametni “povezani” ušli na vrijeme, a imaju priliku još i dalje.
I netko se buni na Zse!!!


A evo sad oni razočarani koji su kupovali očekujući da će se isplaćeno prije rukometa vidjeti u FI pomalo rasprodaju, tako da će to nažalost opet u krug između 3,5-4,5, i tako godinama. 🙁

amen!

dug smanjen za sam 19 000 000 kn…. ovim tempom trebati će im 30 godina….

New Report

Close