INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Razmišljam u zadnje vrijeme nešto o ingri te ne znam puno o ingrinim poslovima osim arene i njenog najma Zagrebu, ali pratim sporadično što se piše. Jeli ovdje idu neki novi poslovi ? Projekti za koje još ne znamo?
Ulazak dioničara br.2 mi je indikativan kao i dokup dioničara br 1 prije koliko ono godinu dana.
Nešto se “kuva”. Samo hoće li bit šta za male dioničare? Jeli gotovo konačno ovo čekanje ?

Ili će ovo i dalje ostat dionica za povremene špekulacije.
Nije nagovor na ništa samo tok misli koji vjerojatno nije ispravan.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

@juka
Ovdje nema velikih dionicara, sve mali… uskoro nadiru u top10 novi, a neki povecavaju poziciju iz top10. Novi poslovi su jedino ako ih po noci usnite, tako da “pomalo”!

Ne sanjam ja ništa.
Nego me žuljaju one puste investicije u hotele na obali šta se trebaju odradit. Di su oni u ovoj priči?

Vidim iz povijesti Ingre sa stranica:
“INGRA d.d. osnovana je 18. veljače 1955. godine kao poslovno udruženje tada največih i najznačajnijih poduzeća sa svrhom objedinjavanja i zajedničkog nastupa u inozemstvu. Od samog početka, INGRA je nudila i izvodila velike investicijske projekte kao što su velika energetska i industrijska postrojenja, a gradila je i velike turističke komplekse, hotele, bolnice i slične kapitalne objekte po sustavu “ključ u ruke”. U više od 50 godina svoga postojanja, INGRA je izvela više od 700 investicijskih objekata u više od 30 zemalja svijeta. INGRA, danas u svijetu dobro prepoznatljiv brand, zahvaljujući svojoj tradiciji i dugogodišnjoj prisutnosti na tržištima koje obrađuje, uspjela je zadržati i proširiti većinu svojih tržišta te otvoriti i neka nova.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Davno je to bilo ja zadnje prodao negdje oko 35-40 ne sicam se ni ja vise , kupio oko 17-20 ako me pamcenje dobro sluzi. Srica nije ostala ni jedna inace bi bilo za uokvirit 😛

Ignore : renči

@StatusQuo
Ne bi vjerovali koliko ima zaostalih po 1,2,3 takve dionice.

Pa vjerovatno ima kao i na svaku dionicu koja je previse pala ljudi zaboravili kad je vec palo 95% al im sta drugo preostaje

Ignore : renči

Ovo zbog rata nikada nije realizirano. Vrijeme je upravo sada.
http://ekurd.net/mismas/articles/misc2009/2/investkurdistan437.htm

nije sve tako crno

https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split/clanak/id/531289/sveuciliste-ulaze-milijune-39busic39-ide-u-obnovu-na-kampusu-ce-se-graditi-jos-jedan-studentski-dom

Evo im još posla na domaćem terenu. Vrijeme je i za ovo

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Bebo Bolje da ne pozivas sve koji su kupovali na 50+ jer je to cijena dionice nakon stock splita. Oni koji je pamte po lijepom kupovali su prije toga.il bolje reci prodavali. Ja sam ulazii poslje svakog ostrijeg pada. I uvijek bjezao van s minusom. Kupovao prvi put na 90 kuna. Kad je naglo pala sa 13xkn. Uzeo 800kom mislio da sam napravio potez zivota i izasao na 70kn. Tu se je cijena vrtila duze vrijeme zbog najavljene dokapitalizacije. Kad je to propalo. Nevjerovatna je bila bezina kojom je kliznulo na 30kn. Tada je tu pisao jedan forumas vlad1111. (Pozdrav vladu ako je jo aktivan) Koji je predvidjao sve zivo ne samo ingru i upozoravao na ostar pad al nisu ga bas slusali a sve se ostvarilo. I onda kad je probilo 30kn.u dosla ona podjela dionica duznicima-koperantima na 20kn. To je bila tocka na i i potop dionice na danasnje razine. Onaj pokusaj dure za preuzimanje ju je drzao na 6kn.nakon toga 2.xx. Vjerovatno sam nesto i preskocio. Al nek se jave kolege koje su kupovale po 50kn. Danas ili imaju + 30000kom ili su u gadnom minusu. Ili su osnovali udrugu 🙂

Dok jedni pametuju da se razumiju u branšu i pametuju da ne valja, drugi koji "pojma nemaju" zarađuju na rastu. logika burze.

Usput nadam se da ce tehnika uspjeti zavrsiti ingrin posao u alziru. Nemam pojma s koliko ljudi sudjeluju tamo.neko zna? Valjda ce biti za place i zavrsetak radova.

Dok jedni pametuju da se razumiju u branšu i pametuju da ne valja, drugi koji "pojma nemaju" zarađuju na rastu. logika burze.

Rano jutros gledam na TV pise da Zg burza opet mijenja platformu .Pa zar ju nisu promijenili prije par mjeseci?! Ova nova se zove Progres,sta sad sa ovom novom dobivamo?

Po svemu što vidimo u zadnje vrijeme (sa većim ulaskom par ljudi koji su dobro upoznati s firmom), i ja bih rekao da se nešto tu (dobro) kuha.
Možda ćemo uskoro i vidjeti što je to, ali nešto izgleda je.

New Report

Close