INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a cuj da je bolnica u Alziru gotova nebi cijena bila 4.16 kn

Ma sve jasno to sam i napisao da je ovu cijenu rezultat predobar …fer vrjednost skoro 8 kn…nego ajde višeeee završite to

10 godina sam tu. Davno sam mislio, danas sam uvjeren da smo svi mi koji pisemo na ovom forumu, nekopetentni za pricat ista o ovoj firmi i kretanju cijene dionica iste.. Nitko nista tu nezna i sve su sama nagadjanja!

Istina janje…ja sam godinama bio na stranim burzama…uzeo sam neke novce, ali je bilo stresno…pa sam odlučio naći par dionica na ovoj burzi…i na većini uzeo neke novce, ali to je sića (ova burza je koma),pa sam odlučio za jedan pik za kojeg smatram da će imati najveći rast i odlučio za Ingru jer smatram da ima super potencijal kojeg samo treba znati iskoristiti…dali ova upravo to zna ili dali je to uopće moguće to je pitanje za milijun dolara…jedini problem šta je u međuvremenu cijela burza otišla u klinac …promet je smanjen brutalno, a ja sam zbog prometa i odlučio da uložim u ingru…trenutno mislim da je veći problem burza neko firma…uglavnom treba puno strpljenja kojeg ja više nemam…😂

@janje
pa sjetite se što sam pisao prije tjedan, mjesec, dva mjeseca.
Ja sam tu jako dugo i kažem vam tu se plejada likova izmjenila koja je tvrdila ide to gore-dole-ljevo-desno.
Ne ide to nigdje, na nikakvih ni 10 ni 8 kuna a prometi su takvi da netko digne 5% cijenu sa 450 kuna.
Slobodno dionicu ne morate gledat godinu dana i nećete ništa propustit.

cijena od 4 kn i kusur svakako se neće zadržati dugo…… u ovo razdoblje prošle godine cijena je bila 2.5 kn a nista se nije dogodilo ….. predviđam 7 kn ako se nista ne dogodi i 11 kn ako se što dogodi…..

Jedan jaci investitor od cca 1 000 000 kn podiže dionicu do 7 kn…


@janje
pa sjetite se što sam pisao prije tjedan, mjesec, dva mjeseca.
Ja sam tu jako dugo i kažem vam tu se plejada likova izmjenila koja je tvrdila ide to gore-dole-ljevo-desno.
Ne ide to nigdje, na nikakvih ni 10 ni 8 kuna a prometi su takvi da netko digne 5% cijenu sa 450 kuna.
Slobodno dionicu ne morate gledat godinu dana i nećete ništa propustit.

Ponavljam još jedan put da je za ovu firmu najbolje da se svede u okvir knjigovodstvenog postojanja. Posla novog ne ugovaraju, ni stari ne odrađuju kako Bog zapovijeda. Dakle otpustiti sve radnike jer ništa ni ne rade već godinama, ostaviti samo direktora i sekretaricu a novac koji se sada baca na plaće neradnicima i uhljebima mjesečno isplaćivati dioničarima jer su ispušili ovdje stotine milijuna kuna. U suprotnom će oni i dalje na radnom mjestu “čitati novine u carstvu hladovine” i mirne duše čekati mirovinu. Mislim da je i u Zagrebačkom holdingu manje uhljeba nego što ih ima ovdje.
Godinama se izvješća samo prepisuju iz kvartala u kvartal, a bolnica U Alžiru napreduje tempom 4% godišnje. Na kraju ako je uspiju i dovršiti domicilno stanovništvo će već biti preseljeno na Mars tako da je neće ni trebati.
Pa više nisu u stanju ni neki novi “pokos” na natječaju da osvoje a kamo li neki ozbiljniji posao.

Oni se moraju udružiti s nekim kinezima koji imaju paru sirovinu i radnu snagu…a ingra ima reference i nadam se znanja…takva su vremena došla da moraš ići u tom smjeru…pa i sami navode da su im jamstva najveći problem…ćekamo pelješki i najavu da se netko udružio s kinezima …

Ljudi moji pa što biste vi htjeli. Dionicu na 4 kn, a poslovi i dobit da pršte. Imamo 8,5 M kn dobiti u prvom polugodištu, a vi komentirate kao da je 20 M kn gubitak. Ovdje je risk reward ratio 1:5, pri ovoj cijeni riskirate 0,5 kn po dionici, a zauzimate poziciju da zaradite 2,5 kn. 400 M kn je neodrađenog posla u Alžiru (bolnica i hotel), tako da nije da posla nema. Vidim da su mnogi ovdje dugo, i ja sam, pa ne znam koliko je sada pametno “odustati”. U narednom periodu planiram još kupovati, pa mi ove razine odgovaraju.

nije sve tako crno

Ovo je stečajna cijena, tako da može samo uzlazno….

Imam fantomske dionice


Ovo je stečajna cijena, tako da može samo uzlazno….

Koliko se sjećam prije PSN-e kada je Ingri prijetio neminovni stečaj cijena je bila iznad 5 kuna. Ono kad je Đuro tobož htio otkupiti Ingru po 6 kuna. Oni su davali oko 80 milijuna kuna a sada je cijena poslije sklopljene PSN-e kada se firma oporavila, ima stabilan tok novca, stabilan prihod od najma Arene – sad je cijena cijele firme 50 milijuna kuna. Tu nešto gadno ne štima.
Bilo je tada puno ovakvih bombastičnih naslova kao što je ovaj iz jutarnjeg.
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/radanje-novog-gradevinskog-imperija-duro-dakovic-za-ingru-daje-80-milijuna-kuna/1541520/


Ovo je stečajna cijena, tako da može samo uzlazno….

Ako je ovo stečajna cijena, koja je onda bila cijena na razinama 2,xx kn, predstečajna? ;-))
Šalu na stranu, ali kao što su mnogi ovdje već naveli, teško je išta na ovoj dionici predvidjeti na dulji rok.

New Report

Close