INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U drugom krugu natječaja za Pelješki most, u igri 8 tvrtki

‘Državna komisija za kontrolu postupaka javna nabave (Dkom) odbacila je žalbu jedne od tvrtki koje nisu prošle u drugi krug natječaja za gradnju Pelješkog mosta s pristupnim cestama. Tako procedura izbora graditelja mosta koji će spojiti jug s ostatkom Hrvatske nakon dva mjeseca, koliko je Dkom rješavao tu žalbu, napokon može biti nastavljen’

Znači li ova gore vijest da je Ingra ispala iz igre za Pelješki? Jer koliko znam jedino je Ingra bila podnijela žalbu, a sad piše da je žalba odbačena.

@nautilus
Mislim da ste pobrkali natječaje. Ovo o čemu govorite odnosi se na natječaj za Đakovoo i tamo je Ingrina žalba usvojena. A što se tiče Pelješkog mosta, izjasnili su se samo da sudjeluju u natječaju putem Twitter profila.

nije sve tako crno



@nautilus

Mislim da ste pobrkali natječaje. Ovo o čemu govorite odnosi se na natječaj za Đakovoo i tamo je Ingrina žalba usvojena. A što se tiče Pelješkog mosta, izjasnili su se samo da sudjeluju u natječaju putem Twitter profila.

Znam za natječaj u Đakovu i tu žalbu, ali pratim i vijesti oko natječaja za Pelješki. Ako pogledate primjerice stranicu 3122 ovog foruma, bilo je diskusija oko žalbe predane Dkomu.

Ne spominje se da je Ingra podnjela žalbu. nego da su iz Ingre potvdili putem Twitera da sudjeluju u natječaju za Pelješki. ..i da je žalba u tijeku…ali nezna se s čije strane…uostalom i sam natječaj je tajan…

Ma uzalud vam priča kad se cijena usprkos dobrom izvješću ne može odlijepiti preko 4,5 kuna.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Kako god bilo ja sam malkice kupio dionica Ingre.
Zadnji puta sam prodao sve po 15-16 kuna i tu poprilično pogubio novca.
Od tada mi nije bila u fokusu ali sada se čisto sportski nadam da će krenuti nabolje.
Ima rezona pa dam podršku ulagačima u gređevince 🙂

puno nas nezna kako firma stoji, di se ko žali i di se ko natječe.

Sve jasno… ne znam kako bi se Ingra zalila na natjecaj za Peljeski most kad je sve jos u proceduri. Svi znamo za Dakovacki natjecaj za rekonstrukciju i izgradnju sustava odvodnje, gdje je Ingrina zalba osnovana…

Kolega Pongy, ja sam se referirao u prethodno navedenom članku na žalbu koja se spominjala ovdje na forumu u vezi izgradnje mosta kopno-Pelješac s pristupnim cestama, a u kojoj je navodno sudjelovala Ingra kao dio konzorcija u prvom krugu natječaja.
Žalba je bila zavedena pod brojem 2016/S 002-0013743 kao što se već bilo navedeno na ovom forumu (kolega brain1 je o tome pisao), a podignuta 07.03.2017, naručitelj radova su bile Hrvatske ceste.

Koliko vidim na Dkomovim stranicama žalbe su odbijene (klasa UP/II-034-02/17-01/156 i UP/II-034-02/16-01/525) što pretpostavljam onda i potvrđuje napise navedene u gore navedenom članku koji je prenio Poslovni, a zato sam i pitao da li je time automatski priča završila što se Ingre i Pelješkog tiče.

http://www.dkom.hr/upisnik/9?DatumZapr=&narucitelj=hrvatske+ceste&zalitelj=&PredmetJn=&upisnikInt=

Nije mi cilj nikakav druk, već transparentnost informiranja. Ne vidim svrhe zamagljivati informacije ako su iste dostupne javnosti. Neka me netko demantira u ovome što sam napisao ako sam nešto krivo naveo. I ako kolega brain1 ima kakvih novosti, molio bih neka napiše, vidim da je ponedjeljkom običavao iznositi update. Valjda bi svima bilo u interesu znati točne informacije, a ne ulagati na neviđeno.

Ne znam zašto netko misli da je Ingra bila dala tu žalbu?
Uostalom, Ingra ne nastupa samostalno na tom natječaju već u konzorciju, tako da se ne bi mogla ni žaliti baš ona već taj konzorcij.

Dakle, “netko” se žalio i to je odbijeno, ne zna se tko je to bio ni zašto se žalio.

Kolege kažem Vam , čak i da INGRA dobije taj posao cijena se neće maknuti, puno je dionica a nema zainteresiranih za dizanje cijene.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Nigdje nisam naišao na taj podatak da se Ingra žalila u tom postupku, ako je onda je gotovo…ali mi nije jasan onda taj konzorcij ako se radi o Ingri jer je ministar izjavio da se radi o firmi s dva zaooslena koji se žali samo da se žali bez ikakvih osnova….i ako su Ingraši bili u tom konzorciju žali bože vremena i novaca…iskreno se nadam da nije tako

New Report

Close