INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Možda objaviti ugovor pred lokalne izbore,vjerojatno bi to bila pozitivna vijest za vladajuće u Djakovu…i za nas))

mislim da ovi u Đakovu i nisu baš za Ingru… je da su bili sigurno bi postupali drugačije kad je došlo do greške u natječaju…

Kud sad nestade bid?

Pojavilo se strašilo od 80.000 komada na prodaji po cijeni od 5,03 kn/dionice. Pozitivna blokada je na 4,99 kn/dionici zato i mislim da je strašilo…

Što se tiče Đakovačkog vodovoda, oni mogu odugovlačiti i opet odbiti Ingru, ali to im opet prolongira radove za daljnjih pola godine do godinu dana. Već su izgubili godinu od kada su raspisali natječaj, još godinu dana ne bi me čudilo obzirom kako se naši ljudi (političari) ponašaju.

Na bidu SAMO 24000 komada. Zadnja ponida 2,32 a nadobudni se opet guraju na bid debelo iznad 4. Postavite se oko 4 biće nestrpljivih za prodati jer ionako ovo neće skoro prema 6. Skupljajmo pametno. PS: i ja sam se nekada gurao na bidu ali sam se opametio.

neće uvijek biti ovako.

Kapital 103 miliona, dug 750, godišnji prihod 80-90 miliona .
Meni to izgleda strašno a postojeći p/b 0,6 nestvarno.
Kako ingra to misli vratiti? Iz navedenog oni ne mogu zaraditi za kamatu?
Koji su razlozi za optimizam?

@nimimada ha ha ha…da li iznosite kolega mišljenje ili postavljate pitanje?

Ako iznosite mišljenje onda stvarno nemam riječi…bježite sa burze glavom bez obzira, jednom, dvaput vam se možda i posreći ali u konačnici će te ostati bez novaca…
Ako pak postavljate pitanje, onda vas mogu uputiti da pročitate predstečajnu nagodbu Ingre, poslije nje pročitajte financijski izvještaj Laništa d.o.o. (LNGU-O-31AE) a tek onda zadnja financijska izvješća Ingre. Tek onda će vam slika biti malo jasnija, u konačnici možda se odlučite i na ulaganje u Ingru (nije nagovor na ništa, ja sam već prije iznio svoje mišljenje da je ovo jedna od dionica koja će sa sigurnošću imati na rok od par godina jedan od najboljih povrata na ulaganje)

Pitam …
Imate li kakve linkove?
U svakom slučaju hvala 🙂

Na linku imate prospekt Laništa d.o.o. a u njemu imate kao prilog i predstečajnu nagodbu Ingre (627 stranica ima PDF). Na istom linku se nalazi i zadnja revidirana izvješća Laništa d.o.o. Čisto jedna napomena da je revizor istog PricewaterhouseCoopers (pwc). Isti su revizori i Ingre a biti će i revizori TODEX-a…

Hvala Vam, to je doprinos temi i razlog zašto postoji forum.

Vjerujte ovima nista nije promaklo…
PricewaterhouseCoopers (pwc). Isti su revizori i Ingre a biti će i revizori TODEX-a…

moramo znati da revizija kosta cca 600 000 kn s pdv godisnje


Vjerujte ovima nista nije promaklo…
PricewaterhouseCoopers (pwc). Isti su revizori i Ingre a biti će i revizori TODEX-a…

A Ingra ih je odabrala jer znaju da je sada sve čisto. Što imaš veće povjerenje u revizore to je pred investitorima firma u boljem poožaju.

New Report

Close