INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Zna li netko šta je sa onim sudom u Sarajevu koji se vodi, hoče li biti šta od te love

Nije u Sarajevu, nego u Beogradu. Sada je slucaj na Visokom apelacionom sudu (ili tako nekako). Dobra je stvar sto je Ingra rezervaciju od toga slucaja izbacila iz bilance, tako da ako slucajno dobiju spor, sve ide kao nepredvidjeni dobitak… Losa je stvar sto o tome nigdje vise ni slova! Ako nazovete na telefon za informcije dobit ce te odgovor da ne mogu predvidjeti koliko ce to trajati i sl. Mozda je ovo jos jedno pitanje za novoosnovanu Udrugu. Ipak se radi o sporu koji iznosi skoro 100 M KN…
[/quote]

Mislim da je to otišlo na međunarodno sudište.
Ako je UNCC dodjelio novce Hidrogradnji, a ako je jedan od podizvođača je bila i INGRA, dobiti će te novce zasigurno prije ili kasnije, a najkasnije prilikom ulaska Srbije i Bosne i Hercegovine u EU.

Tko ima vremena evo mu link pa neka izvlači o INGRA i Hidrogradnja.
http://www.uncc.ch/claims

Imam ingru već godinama i i ono što sam vidio već više puta je taj nagli skok cijene od 30% i onda do kraja dana lagani pad i kroz tjedan dva povratak na staro.

Dobro nam došli novi dugoročni ulagači.

Jednostavno fali barem jedan jači kupac a dok se on ne pojavi bez obzira na vrijednost i podcijenjenost špekulacije će se nastaviti. Slična situacija je bila i na Dalekovodu. Da se tamo nije pojavio N:B. i dalje bi oni tavorili na 15-tak kuna.
Bitno da je sve manje prodavača a kupaca se možda i nađe u budućnosti ako se nastavi razvijati situacija u firmi po zacrtanom planu.

@twrr

Događati će se dok je burze i trgovine. No sada su okolnosti ipak dokazano znatno drugačije nego prije tako da bi – ako Ingra nastavi raditi na svojem oporavku – pila trebala konačno imati uzlaznu putanju na dulji rok.

Mislim da je do sada cijena bila duboko potisnuta zbog percepcije firme koja ne vrijedi ništa, ne radi ništa i nema nikakvu perspektivu. Kada se promjena potvrdi kroz dobijene natječaje i pozitivna izvješća onda će biti zanimljivo promatrati kako cijena raste bez potrebe da ju se gura u ovakvim skokovima.

Ma ništa me ne dira ova promjena čekam u ovoj dionici na malo duže staze…. Ali ovim tempom imat će prihod od oko 4 kune po dionici ove godine
Je….. još kad ne bi sve otišlo u smanjenje duga nego recimo kuna po dionici u dividendu koliko bi para dobija 😀

Rekao sam vam da nema od ovog ništa, prevelik broj dionica.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Kakav preveliki broj dionica???
Treba im vremena ( institucionalni i fondovi ) da donesu odluke.
Ne ide to tako lako.

Da je bilo koja druga dionica već bi bila bar na 7-8 kuna, ovako imate firmu koja ima 10 milja dobiti i tržišnu kapitalizaciju od 60 milijuna.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

ah ,vjerovao sam u 6-icu danas.okej cekamo dalje))

Zasto Ingra ne cini isto sto i IGH? Otkupimo vlastite dionice po niskoj cijeni, a samim time posaljimo i jasnu poruku svim investitorima!

http://www.zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/IGH_stjecanje_otpustanje_2017__252017143042.pdf

Zamislimo samo da se kvartalna dobit ulozi u otkup vlastitih dionica! Stampedo!

Gospodine Kos, nadam se da mozete postaviti ovakvo pitanje na sljedecoj sjednici NO-a!

Ma prije ili kasnije i tržište će prepoznati da se radi o dobroj, a ponajviše totalno podcjenjenoj dionici…7,66 kn je trenutna vrijednost ove dionice…dok su drugi građevinari precjenjeni x2,x4 i više ..
Sve će doći na svoje, a bilo bi neozbiljno da veći igrači polude na prvo dobro izvješće, ali na još koju pozitivnu vijest sigurno nećr moći žmiriti….pozzz

New Report

Close