INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zašto na 10kn?? Mislite li zaista da ingra vrijedi samo 130mil kuna?

Pa ja i mislim da vrijedi puno više od 10 kn. Zato sam i napisao da očekujem tu cijenu još ove godine i da ne namjeravam kratiti poziciju ispod te razine.

Računam ako Ingra izdvaja godišnje oko 12-13 milijuna kuna za plaće radnicima, a ne rade ništa kako je vidljivo iz priloženog, treba otpustiti sve radnike, ostaviti samo direktora i sekretaricu jer se direktor neće dati otpustiti. A tih 13 milijuna godišnje onda mogu isplaćivati kao dividendu dioničarima. Znači sve do 2036 dobivali bi godišnje 1 kunu po dionicu. Na trenutnu cijenu to je 20%. Jel ima još neka firma da bi mogla isplaćivati takvu dividendu a da ništa ne radia sve temeljem novca od najma Arene. 60 milijuna godišnje pokriva kredite i plaće, znači plaće preusmjeriti u dividendu a radnici neka kupe dionice i onda i oni imaju plaću i i tak ništa ne rade.

Računao sam prosjek plaće oko 15 tisuća kuna uključujući tu i one pojedince koji imaju i blizu 50 tisuća. To je naravno bruto, odnosno sa davanjima državi, a pošto radnika ne bi bilo, ne bi bilo ni tih 5-6 tisuća kuna davanja po radniku. Svi sretni i zadovoljni jedino bi članovi uprave i nadzornoga morali dobiti nogu svi redom.


Zašto na 10kn?? Mislite li zaista da ingra vrijedi samo 130mil kuna?

ingra vrijedi puno više…. ali ne sa ovim brojem dionica i sa sastavom dioničara….

koji bi to bio stampedo da netko odluči kupiti 50% dionica…. dionica bi otisla na 50 kn…..

Kad bi netko odlucio kupiti 50% dionica ingre, nebi bila 50 kn nego tri cetri puta vise

Imaju li fondovi trenutno ikakvo ogranicenje da kupuju Ingru?

Hvala!

Znači sad je tu i 10 kn ništa, neki pucaju i na 200??
Samo 40x trenutna cijena?
Mislim da vjerojatno većih apetita nema ni na jednoj dionici na ZSE.


filija, no offense, ali nekak imam dojam da si upravo ti među najvećim burekmajstorima na ovoj dionici. Što se tiče mog portfelja, INGR (prosjek ulaska oko 3 kn) ne namjeravam prodavati ispod 10 kn. A za to ne mislim čekati do 2031. već se nadam toj cijeni ove godine. LP i sretno s burecima.
…samo nam recite što ćete napraviti ako dionica 2-3 godine bude na razinama 4-6-4-kn…? čekati i dalje 10kn…?

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

mislio sam još sačekati, ali sam presjekao uže i u čet-pet( nakon 3 g) izašao sa zadnjom količinom, tako zatvorio kupnju.dionica niti smrdi niti miriše, ima arenu, ali nema posla koji se čeka godinama.ako osjetnije padne, vraćam se. ako ne…… sretno svima unutra i neograničene količine strpljenja želim!

Dakle govorimo o firmi sa poslovnim godisnjim prihodima od 78 miliona kuna, sa oko 780 miliona kuna duga (10x poslovni prihodi!?!) i negativnom EBITDA.

Firmi koja vec godinama nije dobila ozbiljniji posao i koja vejrojatno za ozbiljnije poslove vise ni nije sposobna.

INGRA je zombi firma – samo se cini da je ziva, a u stvari je u raspadu.


Imaju li fondovi trenutno ikakvo ogranicenje da kupuju Ingru?

Hvala!
[/q3uote]

OMF-ovi, DMF-ovi da
OIF-ovu ne
Čitao sam neke prospekte dioničkih fondova i ograničenja su im uglavnom izloženost nekom tržištu HR do 45%, SLO 15%.. itd. Dosta njih ulaže prema sastavu crobexa, tu smo onda i mi. E sad, koje su to količine. Vjerojatno “težina” INGRE u crobexu koja je gotovo zanemariva. Kako cijena bude rasla tako će im postajati zanimljivija. Kupovat će INGRU iz istog razloga zašto su i prodavali, jer će morati.. 🙂

nije sve tako crno

New Report

Close