INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Tolisimus

Ne mora nužno biti da se cijena neće naglo i jako odlijepiti prema gore jer je već bio takav slučaj prije kada se u par dana digla na 12,xx kn, a do danas nije nitko dao jasno objašnjenje tko je to napravio i zašto, što bi bilo zanimljivo čuti.

Ima li netko na forumu da zna neke detalje o tom događaju ? Zapravo siguran sam da ima, ali pitanje je želi li to javno ispričati. Bilo bi zbilja zanimljivo čuti što se tada događalo, a vjerujem da bi mnogi ponešto iz toga korisno i naučili.

ne mogu se oteti dojmu da se ovo čuva za kraj mode građevinskih dionica…a čini mi se da je uglavnom sve bitno potrošeno…IGH, THNK,…, pa i DLKV koji je do nedavno jedini uz INGR-u “kasnio” s oporavkom…
…nadam se da će s INGR-om biti spektakularno…vatromet je uvijek najjači, i najljepši na kraju



@Tolisimus

Ne mora nužno biti da se cijena neće naglo i jako odlijepiti prema gore jer je već bio takav slučaj prije kada se u par dana digla na 12,xx kn, a do danas nije nitko dao jasno objašnjenje tko je to napravio i zašto, što bi bilo zanimljivo čuti.

Ima li netko na forumu da zna neke detalje o tom događaju ? Zapravo siguran sam da ima, ali pitanje je želi li to javno ispričati. Bilo bi zbilja zanimljivo čuti što se tada događalo, a vjerujem da bi mnogi ponešto iz toga korisno i naučili.

…sjećam se toga…na 12kn je bila u Ponedjeljak…onaj tko ima knjigu dionica iz tog vremena može znati tko je dizao i iskrcavao se…
…cca 400 Mil ove godine na temelju bolnice…nema šanse…Tehnika uzma svoj dio…
…pre pre preeeviše je špekulanata ovdje da bi dionica rasla zdravim rastom…3-5-3 kn će ovo još 1-2 godine…možda i više…jedino posao od preko 30-40 Mil Eura diže i ostavlja na većoj razini…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

dali netko zna kako je zavrsilo sa tuzbom za natjecaj u Dakovu?




@Tolisimus

Ne mora nužno biti da se cijena neće naglo i jako odlijepiti prema gore jer je već bio takav slučaj prije kada se u par dana digla na 12,xx kn, a do danas nije nitko dao jasno objašnjenje tko je to napravio i zašto, što bi bilo zanimljivo čuti.

Ima li netko na forumu da zna neke detalje o tom događaju ? Zapravo siguran sam da ima, ali pitanje je želi li to javno ispričati. Bilo bi zbilja zanimljivo čuti što se tada događalo, a vjerujem da bi mnogi ponešto iz toga korisno i naučili.

…sjećam se toga…na 12kn je bila u Ponedjeljak…onaj tko ima knjigu dionica iz tog vremena može znati tko je dizao i iskrcavao se…
…cca 400 Mil ove godine na temelju bolnice…nema šanse…Tehnika uzma svoj dio…
…pre pre preeeviše je špekulanata ovdje da bi dionica rasla zdravim rastom…3-5-3 kn će ovo još 1-2 godine…možda i više…jedino posao od preko 30-40 Mil Eura diže i ostavlja na većoj razini…
[/quote]Do pred par mjeseci te priče sam slušao i na dalekovodu pa pogledajte di je sada. Trenutno je ingra najpodcjenjeniji građevinar bez sumnje, trend je općenito rastući i pitanje je samo kada će ući u fokus investitora. Naravno, jedan ozbiljniji posao vratio bi povjerenje u firmu ali ni cijena više ne bi bila jednoznamenkasta.


dali netko zna kako je zavrsilo sa tuzbom za natjecaj u Dakovu?

Nije jos donesena odluka.
Vrijeme koje je potrebno za donosenje odluke kako Ingra kaze na twitteru je mjesec dana od trenutka zaprimanja cjelovite dokumentacije (to u praksi znači 2-3 mjeseca)

Kada se malo rezimira razmišljanje prisutnih na ovoj temi postoje dva vjerojatna scenarija.

1. Naglo spekulativno dizanje cijene dionice bez vidljivog razloga – viđeno u branši zadnjih tjedana
2. Naglo dizanje cijene dionice usljed objave velikog posla – puno zdravija varijanta.

Čini se da je to jedan od razloga zašto se sadašnja cijena održava relativno “visoko” iako za to nema nikakvih opipljivih dokaza osim činjenice da bi već bilo vrijeme da nešto krupno konačno uleti u mrežu.

A naravno uvijek može negdje eksplodirati i neki supervulkan, sve nas zatrpati pepelom i onda od toga niš…. 😉


neka me netko ispravi al mislim da je oko 1,2 milijarde… ovi dokapi , splitovi me pogubiše
samo 1 split na oko 32 000 kn 1:150

Skupština Ingre potvrdila odluku Uprave o cijepanju dionice 1:150



neka me netko ispravi al mislim da je oko 1,2 milijarde… ovi dokapi , splitovi me pogubiše
samo 1 split na oko 32 000 kn 1:150

Skupština Ingre potvrdila odluku Uprave o cijepanju dionice 1:150


[/quote]

to znam da je jedan samo bio …. neznam koliko – zaboravil bilo dionica prije splitanja

pepe7




neka me netko ispravi al mislim da je oko 1,2 milijarde… ovi dokapi , splitovi me pogubiše
samo 1 split na oko 32 000 kn 1:150

Skupština Ingre potvrdila odluku Uprave o cijepanju dionice 1:150


[/quote]

to znam da je jedan samo bio …. neznam koliko – zaboravil bilo dionica prije splitanja
[/quote] pa zar je tako komplicirano.. sadasnje stanje podjeli sa 150 🙂

tomo7

100000

tomo7

neka me netko ispravi al mislim da je oko 1,2 milijarde… ovi dokapi , splitovi me pogubiše
samo 1 split na oko 32 000 kn 1:150
http://www.poslovni.hr/trzista/skupstina-ingre-potvrdila-odluku-uprave-o-cijepanju-dionice-1150-86994 [poslovni.hr]

to znam da je jedan samo bio …. neznam koliko – zaboravil bilo dionica prije splitanja
pa zar je tako komplicirano.. sadasnje stanje podjeli sa 150 🙂

jel ti mene zaj…… pa splitanje je bilo prije prije psn i dokapa i podjele koperantim…. toliko ih nije bilo u toj tvojoj matematici, sadašnje stanje x 150

pepe7

tomo..ja neznam za dokap ingre izdavanjem novih dionica !??
koliko ja znam odradili su psn kroz bonds.
ispravi me ako grijesim

New Report

Close