INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Prebrzo se ovo vratilo na 4.5-4.6. mislio sam da će biti više prodavača i više vremena za dokup prije nekakve nove objave. Očito je ovdje sentiment bitno promijenjen. U prilog stabilizaciji cijene ide i činjenica da nema trenutno nekih velikih prilika za brzu zaradu na drugim dionicama. Čekamo posao ili Q1. Nedavno sam postavio pitanje i nisam dobio odgovor. Gdje je nestalo Lanište d.o.o. iz popisa povezanih društava (izvor: ingra.hr), a od kuda se ponovno na popisu našao Hotel Lapad.

Ha ha dobra…pa nisu osvježili stranice valjda pet godina, ubace tu i tamo neku obavijest i to je to. U potpunosti u skladu sa našim mentalnim sklopom, puno zaposlenih ali eto ažurnost stranica nije ničiji posao…tek da Oppenheim nekom naredi onda bi se možda ažurirala povezana društva.

BTW za one koji gledaju reference na Ingrinim stranicama, ni to nažalost nije ažurirano.
[/quote]
Čudno mi to što je ažurirana vrijednost dionice i TOP10 dioničara, a ovo nije. Sada mi je teško tvrditi 100% ali prošle godine sam na tom popisu vidio Lanište d.o.o. Čekamo Q1 možda budemo pametniji.

nije sve tako crno

Ahh, ništa novo u Ingri. Sramota da ni stranicu nisu ažurirali, a neko bi ih triba tražiti za neki veliki posal. Glavno da ima i engl.stranica za investitore iz vana. Šlamperaj, ali ni bitno dok kapa lova od Arene za plaće i dug. Nekad je to bila respekt firma, sada se samo blamiraju poslćima. Ža mi je to reć al tako je. Volia bi i nadam se da me uskoro demantiraju poslom od cca 30M Eura. To bi dalo dobar porast cijene bez riziika od padanja, svakodnevnog i laganog uz povremene bljeske od strane onih koji brane da padne. To je suludo. I sam sam to radio i još par nas, prije ali nam ni uspilo. Samo velik prosjek dok su pametni trejdalu. Želin vidit Ingru na 10 ali da je do tu doguraju poslovi a ne špekulacija na valovima.

neće uvijek biti ovako.

S obzirom da je kriza relativno iza nas (iza Ingre svakako) postavlja se pitanje kako to da tri jaka lobista (Oppenheim, Mesic i Stern) nisu u stanju izlobirati nekakav ozbiljan posao za Ingru?

Ako nista drugo onda da dokazu kako jos mogu i znaju.

Posao od 50-70m eura u Alžiru koji je u tijeku je vrlo ozbiljan posao i nitko u HR nema nešto slično!
Pa nemože INGRA dati 10 jamstava istovremeno.
Kada ovo završi a to je koncem godine, onda ima priliku natjecati se za posao od 50-100m eura negdje vani, ali sada – teško.


Ahh, ništa novo u Ingri. Sramota da ni stranicu nisu ažurirali, a neko bi ih triba tražiti za neki veliki posal. Glavno da ima i engl.stranica za investitore iz vana. Šlamperaj, ali ni bitno dok kapa lova od Arene za plaće i dug. Nekad je to bila respekt firma, sada se samo blamiraju poslćima. Ža mi je to reć al tako je. Volia bi i nadam se da me uskoro demantiraju poslom od cca 30M Eura. To bi dalo dobar porast cijene bez riziika od padanja, svakodnevnog i laganog uz povremene bljeske od strane onih koji brane da padne. To je suludo. I sam sam to radio i još par nas, prije ali nam ni uspilo. Samo velik prosjek dok su pametni trejdalu. Želin vidit Ingru na 10 ali da je do tu doguraju poslovi a ne špekulacija na valovima.
…jedino tako veći poslovi spašavaju Ingru i mogu realno povećati cijenu…od Arene nema koristi još 10 godina…plaća se dug banci a ostali dugovi ako što kapne…znači 10 godina mučenja ako ne bude većih poslova…8god. smo prošli, još 10 i moglo bi biti koristiod Arene…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Samo polako, poslova će biti.. a nešto ćemo valjda i mi upecati.
http://www.glas-slavonije.hr/326691/3/KBC-ce-graditi-novi-hitni–prijem-i-dnevnu-bolnicu

nije sve tako crno

…čitali smo da su se u 2016 javili na 30-ak natječaja…dobili samo dva pokosa-otkosa za siću a 28 niš…zar da vjerujem kako će u 2017 dobiti barem 20-ak natječaja od 1.10 M kn…?a i to je malo…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Vidim lhudi bacaju neke cifre…pa ajmo malo o ciframa…znači tržišta ingre Hrvatska,Njemačka,Alžir…koji trenutno funkcioniraju…uglavnom ove godine 70 milja prihoda i dobit 1 milja…odlično s obzirom na poslovanje..a računaj to je cca 20 milja iz svake države..a samo iz Alžira bi ove godine trebalo stići 300 milja+one dvije brane …RH Arena + dva pokosa(4 milje)…i Njemačka?..,
Uglavnom skupit će se…i sad me uvjeravaju da firma ne radi…84 djelatnika i toliki prihod fantazija…!!!

Bitnija nam je dobit zar ne? I Agrokor ima veeelike prihode a dobit? Zašto su u problemima? Ingra je godinama imala dobre prihode ali je malo ostalo ili minus. Kako to i zašto? Možda i to nekad saznamo.

neće uvijek biti ovako.


Vidim lhudi bacaju neke cifre…pa ajmo malo o ciframa…znači tržišta ingre Hrvatska,Njemačka,Alžir…koji trenutno funkcioniraju…uglavnom ove godine 70 milja prihoda i dobit 1 milja…odlično s obzirom na poslovanje..a računaj to je cca 20 milja iz svake države..a samo iz Alžira bi ove godine trebalo stići 300 milja+one dvije brane …RH Arena + dva pokosa(4 milje)…i Njemačka?..,
Uglavnom skupit će se…i sad me uvjeravaju da firma ne radi…84 djelatnika i toliki prihod fantazija…!!!

ako je prihod 70 milja a od toga došlo od arene cca 60 milja onda se nisu bas proslavili u prihodima ove godine….

smanjli su dug za 32 milje… ovim tempom će ga vratiti za 17 godina…. pitanje ako i tada jer po predsteajnog nagodbi na jedan dio plaćaju samo kamate a glavnicu tek iza 2020…

ako ima prosjecnu kamatu 5% dug od 560 mila plaćaju 28 milja kamata

racunica:
vratili dug – 32 milje
kamate – 28 milja
prihod od arene 60 milja

nekako mi izgleda realno….

70 milja se odnosi na prihode ( bez prodaje ) jer mislim da nemaju više šta prodavati..

Bolje džaba ležat nego džaba radit!

U ovoj državi u građevini mogu profitirati mali i srednji muljatori ali nikako kompanije koje su na ZSE jer po defoltu ne bi smjeli muljati.

U onom trenutku kada simultano dignu cijene rada za 50% svi skupa tada tu ima perspektive.
Ovako dok se svi namire s ovim cijenama moraš hitno van ići.

New Report

Close