INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

S obzirom da bi teoretski Alžir trebao biti gotov ove godine (u što ne vjerujem jer će vjerojatno dogovoriti odgodu zbog raznih objektivnih teškoća) firma je sada pod sve većim pritiskom da dobije neki veći posao. Stoga vjerujem da će taj pritisak i uroditi plodom u sljedećih nekoliko mjeseci, a nešto takvo su i najavili na istom tržištu. I to ne računajući domaće natječaje.



Izvješće je fantastično…..
…kako da ne…manje nego 2015 a tada je dionica bila 2,5 a sada bi trebala biti duplo sa manje prihoda….samo da ne počnu plaćati penale ako neće stići završiti Alžir za 8 mjeseci…
[/quote]

Realizacija bolničkog centra u Alžiru dosegla je 21% od ukupno ugovorenog iznosa.
Radovi temeljenja su gotovi dok stupanj izvršenosti radova izvođenja konstrukcije iznosi
98%. Završeni su armirano betonski radovi, zidarski radovi, radovi na podnim glazurama,
a u tijeku su obrtnički, elektro-instalaterski, hidroizolacijski radovi, radovi vodovoda i
odvodnje, radovi na polaganju ventilacijskih kanala i polaganje cijevnog razvoda
strojarskih instalacija.

Iz gore navedenog u izvješću Ingre, ja bih rekao da ostaje onaj fini dio poslova, šminkanje (pranje prozora i sl.) i naravno nabava bolničke opreme…tako da teško mogu kasniti sa radovima, a konačno ćemo mi vidjeti lijepe prihode ove godine cca preko 300 Mkn samo od bolnice.

placa se godisnja rata kredita ili ne……….time se smanjuje dug

Izvjesce je pozitivno, a firma napokon stabilno izgleda. Za nesto vise ostaje da dobijemo neki ozbiljan novi posao i/ili da realiziramo ovaj veliki u Alziru! Nadajmo se da firma ima snage za to.

Moze li pomoc vezana uz FI? Gdje se u FI-ju mogu vidjeti obaveze po obveznicama od Lanista (cca. 450 milijuna kuna)? Kako su to prikazali?

Hvala!



Izvješće je fantastično…..
…kako da ne…manje nego 2015 a tada je dionica bila 2,5 a sada bi trebala biti duplo sa manje prihoda….samo da ne počnu plaćati penale ako neće stići završiti Alžir za 8 mjeseci…
[/quote]
A koliko je bio Crobex famozne 2015… najnizi unazad 8 godina
da ne ocekujete mozda da ce dionica zauvjek kostati 2.5 kune
jete li svjesni da većina vlasnika dionice doticnu ima na prosjecnoj cjeni od 15 i vise kuna?

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

@Tolisimus

Ako Alžir naprave kako je planirano – izvrsno. Baš zato je još i veći pritisak da što prije ugovore nešto što će ih uposliti kada to dovrše. U međuvemenu ovaj prihod će se zasigurno reflektirati i na budućoj cijeni dionice, a novi ugovori to sve mogu samo poduprijeti. Opet ću ponoviti pretpostavljam da je onaj tko je kupio dionice za 1,8mil kn nekako upoznat s tim detaljima, pa vjerojatno i očekuje nešto slično od toga.

Sjećate li se KORF-a po 20 kn, pa za par godina na 280.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

…nadam se da će ispuniti rok bez penala ili blokade računa kao ono u Makedoniji…čudno mi je zašto optimisti nisu već kupnjom digli cijenu iznad 5…da, i ja bi da raste do 7-8 ali sa tuđom kupnjom…previše nas je u dionici…prije kupnje je neminovna masovnija prodaja…tako je bilo do sada…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

…blokada je na 4,82…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Na 4,61 !

…gledalica mi pokazuje blokadu na 4,82…kako sad to…promijenilo se a ovi ništa ne mijenjaju…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...



tolsimus ili neko drugi, može li pojašnjenje što znači: odlukom jedinog člana društva u citiranom tekstu? Hvala.

Nisam ekspert u računovodstvu pa tako da mogu dati samo svoje mišljenje, a ono je da to ne znači ništa.
Moje stajalište je da je INGRA matica tim firmama dala neke zajmove, a sada su ti zajmovi pretvoreni u temeljni kapital. Sa stajališta INGRE ništa se nije promijenilo, sa jedne stavke u bilanci otišlo u drugu. Kao što rekoh nisam ekspert, a ne bi volio da nekoga navuče ovo povećavanje temeljnih kapitala društva kćeri pa da pomisli da će se to vidjeti kroz dobit ili povećanje aktive.
[/quote]Bitan mi je samo dio JEDNOG ČLANA DRUŠTVA. Taj dia mi ni jasan, a vidin niko nezna.

neće uvijek biti ovako.

New Report

Close