INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ne kužim ove likove koji ulažu u nešto a ni najosnovnije informacije ne znaju. ZG Holding i RH su se prošle godine odrekli prava otkupa Arene pošto je tada istekao rok od 7 godina. Dakle nastavljaju plaćati 7,2 milijuna Eura godišnje plus održavanje i indeksacija sve do 2036 kada ističe 28 godina.
Mene sada samo žulja lova od indeksacije za prvih sedam godina, da li je već sjela?

Nije 7,2m eura nego je od sredine 2015. kada je istekla opcija prijevremenog otkupa rata narasla na skoro pa 8m eura – indeksirana s HCIP od početka korištenja do trenutka isteka opcije.
Inače rata se stalno indeksira s indeksom rasta potrošačkih cijena u EU.



Ne kužim ove likove koji ulažu u nešto a ni najosnovnije informacije ne znaju. ZG Holding i RH su se prošle godine odrekli prava otkupa Arene pošto je tada istekao rok od 7 godina. Dakle nastavljaju plaćati 7,2 milijuna Eura godišnje plus održavanje i indeksacija sve do 2036 kada ističe 28 godina.
Mene sada samo žulja lova od indeksacije za prvih sedam godina, da li je već sjela?

Nije 7,2m eura nego je od sredine 2015. kada je istekla opcija prijevremenog otkupa rata narasla na skoro pa 8m eura – indeksirana s HCIP od početka korištenja do trenutka isteka opcije.
Inače rata se stalno indeksira s indeksom rasta potrošačkih cijena u EU.
[/quote]

U ugovoru piše da je cijena 7,2m eura prvih 7 godina, a onda ako se ne otkupi dodaje se u 8. godini indeksacija za prvih 7 godina a dalje se indeksira svake godine. Cijena se povećava koliko je povećanje CPI za tu godinu. Ali koliko sam ja pratio CPI, za svih 7 godina CPI nije rastao nego je čak padao tako da mislim cijena ostaje ista i dalje.

Svake godine čistih 60 milijuna kuna , s 84 zaposlena i nikako u plus.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

…do 3 kn niti 30 ooo kom…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

CPI Index Croatia:

http://www.tradingeconomics.com/croatia/consumer-price-index-cpi

2009. oko 90,
2017. oko 99. Znaci porast od cca. 10 posto.

Barem ja to tako vidim…

Najsmješnije os svega je što predsjednik uprave ima prosjek kupnje preko 4 kune , što prije što nedavno, a dionica na tim razinama se jedva zadržava.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

S400
…da samo što tih novaca nigdje nema…još su u dugovima…a nadobudni još uvijek brane cijenu od pada a ona samo pada i pada po malo…i još Arena nije njihova…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

trenutno je iz nekog razloga sentiment loš…, vjerojatno je u pitanju razočaranje zbog velikih očekivanja da će se nešto dogoditi jer je Opi pojačao… pa je novi posao od 3 mil kuna veće razočaranje nego nikakav posao… ALI, izgleda da većina još nije shvatila da je trenutni rast INGRe samo 100-tinjak posto od najniže cijene dok su ostali građevinari ostvarili po 400-500% u samo pola godine… a stanje među građevinarima je slično, možda je zbog arene bolja kod nje…, dakle, cijena dionice od 10 kn je tek da se poravnamo sa ostalima,…, dionice iz istog sektora se uvijek prije ili kasnije uprosječe…., dakle kad krene gore onda će svima to bit jasno i normalno…, a to tada ide brzo ni snać se ne moš…

@ filija

Kolega ja imam dionice koje sam kupio po skoro deseterostruko većoj cijeni pa me nije briga da li je 3 ili 4kune i ne trgujem na ovoj burzi već samo ubijam vrijeme i komentiram. Međutim nevjerovatna je manipulacija ovom dionicom, možda neviđena igdje.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


Evo ga. Ipak nije 1Kuna. Uopće mi se to ne sviđa…
– nakon isteka ugovora o zakupu, odnosno 28 godina, ima pravo otkupiti dvoranu po cijeni 1 EUR – nakon isteka sedam godina zakupa ima pravo otkupiti dvoranu po cijeni 80.388.573,42 EUR
…Nije mi jasno što znači ima pravo. Zašto nije, prelazi u vlasništvo Holdinga,bla,bla,bla…
…uprava će imati za izdašne plaće do tada a poslije idu u mirovinu i za Ingru ih neće biti ni briga…do tada im ni ne trebaju neki poslovi…dovoljno je ovo od Arene…a nas dioničare, ko šiša…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

I sto se tice Arene Zagreb za 2016. godinu sve vam jasno pise u PSN-u (tocka 5 izmjenjeni plan financijskog i operativnog restrukturiranja).

Ocekivanja za 2016.:
Osnovna ugovorena najamnina – 54,4 M kuna,
Inflacija – 11,1 M kuna.
Ukupno 65,5 M kuna.

Od toga BKS banci ide 61,1 M kuna.

Ukupni slobodni novcani tok je razlika – 4,4 M kuna (ovo je Ingrina cista dobit od Arene za 2016. godinu).

Plus sto bi se dug u 2016. godini trebao (znacajno) smanjiti jer su smanjene obaveze prema BKS banci…

@ brain
ja sam gledao na stranici DZS-a
PROSJEČNI GODIŠNJI INDEKSI POTROŠAČKIH CIJENA,
UKUPNO
ANNUAL AVERAGE CONSUMER PRICE INDICES, TOTAL

2007. 102,9
2008. 106,1
2009. 102,4
2010. 101,1
2011. 102,3
2012. 103,4
2013. 102,2
2014. 99,8

New Report

Close