INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo progooglao sam ponovno ugovor o zakupu koji je bio već nekoliko puta ovdje objavljivan.

filija
fortuna@
A vi mislili da će Ingra i nakon isteka zakupa od 28 godina i dalje biti vlasnik Arene…Dajte pa cijena dionice bi već sada bila 100 kuna..

…može li link ugovora…hvala…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Bez obzira na Arenu, ako firma u roku do 1-2 godine ne sklopi niti jedan dobar (masivan) novi ugovor mislim da za dioničare ovdje neće biti zarade (osim špekulativno). A to je ono što svi dugoročniji dioničari očekuju – dobar (po mogućnosti zdrav) rast. Vjerujem da je to i njima u firmi u interesu i da su toga itekako svjesni.

Sadašnji tim je prebrodio gadnu krizu (puno sreće i nešto znanja inače ne bi uspjeli) i u tom procesu su vjerojatno stekli određeno nenadomjestivo iskustvo. Osobno ne bih volio da ih se sada bez jasnog kriterija ide mijenjati jer bi bilo više štete nego koristi. A upravo će vrijeme koje je neposredno pred nama pokazati jesu li ekipa ili ne.

Udruga bi svakako dobro došla da određene stvari promjeni na bolje ukoliko ne bi inzistirala na nerazumnim potezima baziranim na emocijama bez uvida u stvarno stanje stvari.

“..rata za osmu godinu zakupa sadržavat će indeksaciju za svih predhodnih 7 (sedam) godina i redovnu zakupninu za osmu godinu s indeksacijom.”
Dobro pročitajte iz ugovora Dodatak 1. – poglavlje 4. Indeksacija – poglavlje 4.1 CPI
Znači osme godine (a to je sada) pristiže keš za indeksaciju iz svih prvih 7 godina – i onda se pitate otkud Ingri lova za povećanje kapitala u povezanim društvima


filija
fortuna@
A vi mislili da će Ingra i nakon isteka zakupa od 28 godina i dalje biti vlasnik Arene…Dajte pa cijena dionice bi već sada bila 100 kuna..
Iskreno, mislio sam da je tako. Nisam ni razmišljao previše o tome a nisam ni čita taj ugovor. U ovom dijelu ovdi ne vidin tu kunu za Arenu. Progooglat ću malo. Ako je tako to mi se ne sviđa.

neće uvijek biti ovako.

Evo ga. Ipak nije 1Kuna. Uopće mi se to ne sviđa…
– nakon isteka ugovora o zakupu, odnosno 28 godina, ima pravo otkupiti dvoranu po cijeni 1 EUR – nakon isteka sedam godina zakupa ima pravo otkupiti dvoranu po cijeni 80.388.573,42 EUR
…Nije mi jasno što znači ima pravo. Zašto nije, prelazi u vlasništvo Holdinga,bla,bla,bla…

neće uvijek biti ovako.

@MEGID01
Najbolje bi bilo da se oni odrektnu toga otkupa odmah i da dalje placaju najamninu i ostalo! Svi sretni! Ajmo pitati Bandica i Plenkovica oce potpisati.

Ne kužim ove likove koji ulažu u nešto a ni najosnovnije informacije ne znaju. ZG Holding i RH su se prošle godine odrekli prava otkupa Arene pošto je tada istekao rok od 7 godina. Dakle nastavljaju plaćati 7,2 milijuna Eura godišnje plus održavanje i indeksacija sve do 2036 kada ističe 28 godina.
Mene sada samo žulja lova od indeksacije za prvih sedam godina, da li je već sjela?

@bosanceros
Vjerujem da nije!

Kad bolje razmislim logičan je taj ugovor. Jedino što se loše upravlja s najamninom. Ode sve u dugove. A odakle toliki dugovi? Definitivno si uzimaju prevelke plaće s obzirom na ostvarenja.Smrdi nešto, ni dobro.
Strah me da je i indexacija već potrošena odavno.

neće uvijek biti ovako.

Nije ni meni jasno da neki ljudi ulažu na blef da neznaju osnovne stvari koje se dešavaju u firmi…to sa arenom mi je prejako..ali vi koji ste se iznenadili da Arena ne ostaje u vlasništvu, ne brinite do tada ima još 21 godina…a 7,2 x 21 i nije malo…zato po meni Ingra ima najbolju predispozicuju za uspjeh, ali naravno da se poslovanje mora pojačati…ugovoriti novi poslovi itd..

New Report

Close