INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zna li netko ili očekuje da je onaj projekt od 98% gotov i biti ce dio ovog FI?

http://www.ingra.hr/index.php?page=references

Viđeni su ljudi u crnom!!!!!

zar nije Mesić nedavno bio u Slavoniji, riješit će on to


Zanimljivo je kako ljudima nikako nije moguće ugoditi :-).

Primjerice do prije nekoliko dana nitko ovdje nije znao da uopće postoji ovaj natječaj dok kolega Wave nije dao podatke. I razotkrio "strašne greške" u sklapanju dokumentacije koje su dovele do (privremenog) gubitka natječaja. A puno gora varijanta će biti ako je imalo istina ono što je napisao kolega Sava da su oni zapravo napisali ponudu za firme koje su (privremeno) dobile natječaj – jer ako je to istina onda tu ima posla i za Uskok.

A što ako pretpostavimo da postoje i neki drugi – možda puno bolji – natječaji na koje su se javili, a o kojima trenutno nitko od nas nema pojma da postoje i koji će također biti izgubljeni iz tko zna kojih razloga, a da mi nikada nećemo niti saznati za to jer ih nitko neće objaviti (barem ne Ingra)? Mislim čemu onda živciranje oko toga? Može čak ispasti da je i bolje da su ovo izgubili, a možda dobili nešto daleko bolje. Tko će ga znati.

Dakle iz firme šute i dok u međuvremenu gube natječaje od 100 mkn zbog zareza u rečenici sam Bog zna što se tu iza brda valja. Znam samo da će prvi ugovor koji objave da su ga dobili, a bude imao odgovarajuću težinu napraviti lom ovdje. Kao i obrnuto.

Slažem se da treba sve odgovorne pozvati i tražiti zadovoljštinu, ali bilo bi zaista dobro znati što stoji iza ovih problema, istinski nemar i nebriga ili nešto drugo. A to ovdje teško da ćemo saznati. Osim kada dionica već bude na 2 ili 20 kn.

Dionicari su opeceni vrlo nejasnom komunikacijom Ingre prema istima. Pogledaj samo posljednja dva intrevjua predsjednika Uprave i reci da li je ista od najavljenog ostvareno (npr. pohod na Skandinaviju)! Sto se tice ovog natjecaja đakovačkog vodovoda, dok traje zalbeni postupak nitko nije duzan o nicemu voditi brigu… Ali ako Ingra izgubi na zalbi onda se postavlja i pitanje odgovornosti, te se od Uprave ima pravo traziti da objasni sto je poslo po zlu jer je ponuda bila najpovoljnija (barem je tako netko iznad napisao)…. Usput, predsjednik Uprave kupuje paket dionica 19.01.2017.. Sto bi bilo da je Ingra dobila ovaj natjecaj 20 dana poslije?! Tek bi onda bila frka jer se ocito raspolagalo povlastenim informacijama…Ili ja to gledam naopako… Puno upitnika, a svi (dionicari) su zeljni iskljucivo usklicnika!!!

Pa i Tehnika je nedavno izgubila natječaj od 350 milijuna kuna zbog dvije riječi na slovenskom. Odvjetnici suprotnih strana na natječaju i služe za to da bi pisali žalbe ako njihov klijent ne dobije neki natječaj. Nije to u Hrvatskoj ništa novo, traži se i dlaka u jajetu i uvijek se nešto nađe. Spopro je sve to kod nas i previše nebitne papirologije zato i jesmo u banani kao država.
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/propao-im-posao-od-350-milijuna-zbog-par-rijeci-na-slovenskom-pobijedili-na-natjecaju-za-rekonstrukciju-aerodroma-detalj-ih-izbacio-iz-igre/4793492/

@brain

Sve što si napisao je točno. Naročito katastrofalan odnos firme prema dioničarima i puno upitnika.
I činjenica je da su dosadašnje javne izjave diša ostvarene u poražavajuće malenom postotku – vjerojatno ni njemu nije baš svejedno što je tako pa onda više ništa niti ne izjavljuje da se ne zakopava još dublje. Jedan od razloga zašto sada šuti.

Međutim moj dojam je da oni tamo još nisu odustali od pokušaja da nešto naprave i da vjerojatno neće niti izlaziti sa ničim dok barem nešto konkretnije ne upecaju. Kako god to nama šlampavo izgledalo.

A zakonski gledano mi ovdje nismo niti trebali saznati da se firma igdje natječe sve dok ne dođe do promjena bitnih za poslovanje firme – pa gdje piše da firma iz ove kotacije mora ikome polagati račune o tome što radi sve dok je u okvirima zakona koji to propisuje ? I tu zapravo leži naš ukalkulirani rizik koji treba moći prihvatiti i u pozitivnom i negativnom smislu.

Dioničar sam Ingre jer na osnovi mojih predviđanja očekujem da cijena u dogledno vrijeme značajnije naraste, ali iskreno ne očekujem da će se odnos firma-dioničari ikada bitnije promijeniti bez obzira na to tko kolika će biti valuacija ili tko će voditi firmu, jer ovo nije takav tip firme/dionice. Nema nikakve sigurnosti, samo ogroman rizik i shodno tome očekivani dobici/gubici.

Stoga ovo nikako nije dionica za ljude sklone čiru na želucu jer prave informacije zasigurno od firme nećemo dobiti prije nego eksplodira u bilo kojem smjeru :-))

Eto zvao ingru…covjek iz odnos s javnoscu reko da su jos u istrazi tko je krivac za natjecaj ali isto tako naglasio da je ingra bila sa jos 3 tvrtke u dilu tako da je 1:4 da je ingra kriva

I naravno da se natjece za jos nekoliko poslova

Malo sam išao kalkulirati – za posao od 25 mil kn (kao 1 od 4 firme) koje bi Ingra dobila na ovom natječaju zarada uz 10% maržu je 2,5 mil kn. Podijeljeno sa 13,5 mil dionica to daje 0,185 kn po dionici. Smješno da se oko ovoga uopće treba imalo uzbuđivati.

E ali ako uleti kakav macan od 100 mil ojro e onda….


Eto zvao ingru…covjek iz odnos s javnoscu reko da su jos u istrazi tko je krivac za natjecaj ali isto tako naglasio da je ingra bila sa jos 3 tvrtke u dilu tako da je 1:4 da je ingra kriva
…kriv je nositelj posla…a to je Ingra…samo da nas sada ostali ne tuže zbog “nemara”…
…a postavlja se i ono navedeno pitanje…kako bi Opi opravdao kupnju dionica da je dobio posao…nešto mi tu “smrdi”…
…a koliko bi bio Ingrin udio u novcu?…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


I naravno da se natjece za jos nekoliko poslova
…ma barem to znamo…već 8 godina…ehhh…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Imovina investicijskih fondova i dalje raste, neki skočili i 30%


Keš i dalje pristiže ali za sada ne i u ovu dionicu.

Malo se prorijedia ask…do neki dan do 5kn 100 000kom a sad jedva 20 000. Jel se to ekipa boji da ne ostanu bez dionoca kad se pocme skidato s aska…

New Report

Close