INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Evo koji su odabrani:

3. NAZIV PONUDITELIA EIJA JE PONUDA ODABRANA ZA SKLAPANIE UGOVORA:
P0NUDITELJ 9 ; Zaiednica ponuditelia.
L' dlan zajednice: BRODSKA POSAVINA d,d. Setali5te brade Radid 22, 3SOOO Slavonski Brod,
Hrvatska, OIB: 10430829 4ZB
2" elan zajednice: VODOINSTALACIJA d.o,o. Antuna Barca 3/a, 23000 Zad,ar, Hrvatska, OIB:
5740379L680
3. Clan zajednice: ENERGO-INZENIERING d.o,o. Ul, Stjepana pl. Horvata 28, 35000 Slavonski
Brod, Hrvatska, OIB: 95935194804
4. Clan zajednice: BGS ELEKTRIKA d.o.o. Tre5njica 5, 35000 Slavonski Brod, Hrvatska, OIB:
91792295423

Zna li neko koja od ovih malih firmi obavlja dio posla kojeg bi obavila Ingra, da je izabrana?
Kolko vidin sve neke male lokalne firme.
I nije mi jasno kako je Ingra mogla napraviti onakve propuste u natječaju zbog kojih je izgubila pravo nadmetanja. Tko radi na tome? Koji šlamperaj. Jednostavnu proceduru dokumentacije nisu zadovoljili. Sramota zar ne. Oštetili su i nas.
[/quote]

Bili su najpovoljniji sa cijenom.

Tražiti ćemo očitovanje od Uprave za snošenje posljedica za šlamperaj ispunjavanja dokumentacije. Ti ljudi primaju plaću te imaju ugovorne obveze za postupanje sa pravilima struke. Direktno su nanijeli štetu tvrtki i dioničarima izgubivši tako veliki natječaj u kojem su najpovoljniji.

Uprava, odnosi sa javnošću i čitava garnitura zaposlenih (pogotovo onih koji po čitave dane ispijaju kave na Laništu u kafićima) su najslabija karika ove tvrtke.

Ovdje nisu iznesene subjektivne izjave već objektivno i u skladu sa višegodišnjim rezultatima rada i djelovanja.

Poslovni rezultati za 2016.g. će pokazati pravu sliku ove grupacije koja nema niti snage, niti volje promjeniti trend poslovanja.




Evo koji su odabrani:

3. NAZIV PONUDITELIA EIJA JE PONUDA ODABRANA ZA SKLAPANIE UGOVORA:
P0NUDITELJ 9 ; Zaiednica ponuditelia.
L' dlan zajednice: BRODSKA POSAVINA d,d. Setali5te brade Radid 22, 3SOOO Slavonski Brod,
Hrvatska, OIB: 10430829 4ZB
2" elan zajednice: VODOINSTALACIJA d.o,o. Antuna Barca 3/a, 23000 Zad,ar, Hrvatska, OIB:
5740379L680
3. Clan zajednice: ENERGO-INZENIERING d.o,o. Ul, Stjepana pl. Horvata 28, 35000 Slavonski
Brod, Hrvatska, OIB: 95935194804
4. Clan zajednice: BGS ELEKTRIKA d.o.o. Tre5njica 5, 35000 Slavonski Brod, Hrvatska, OIB:
91792295423

Zna li neko koja od ovih malih firmi obavlja dio posla kojeg bi obavila Ingra, da je izabrana?
Kolko vidin sve neke male lokalne firme.
I nije mi jasno kako je Ingra mogla napraviti onakve propuste u natječaju zbog kojih je izgubila pravo nadmetanja. Tko radi na tome? Koji šlamperaj. Jednostavnu proceduru dokumentacije nisu zadovoljili. Sramota zar ne. Oštetili su i nas.
[/quote]

Bili su najpovoljniji sa cijenom.

Tražiti ćemo očitovanje od Uprave za snošenje posljedica za šlamperaj ispunjavanja dokumentacije. Ti ljudi primaju plaću te imaju ugovorne obveze za postupanje sa pravilima struke. Direktno su nanijeli štetu tvrtki i dioničarima izgubivši tako veliki natječaj u kojem su najpovoljniji.

Uprava, odnosi sa javnošću i čitava garnitura zaposlenih (pogotovo onih koji po čitave dane ispijaju kave na Laništu u kafićima) su najslabija karika ove tvrtke.

Ovdje nisu iznesene subjektivne izjave već objektivno i u skladu sa višegodišnjim rezultatima rada i djelovanja.

Poslovni rezultati za 2016.g. će pokazati pravu sliku ove grupacije koja nema niti snage, niti volje promjeniti trend poslovanja.

[/quote]

Da imali su najpovoljniju ponudu od 99.749.824,98 kn sa pdv, odabrana ekipa je imala 99.998.477,28. Zato treba vidjet kako ce zalba i koje su greske napravljene u dokumentaciji…


Prije svega hvala svima na ovim novim vrlo zanimljivim informacijama. Mislim da se bez obzira na ishod ovog natječaja vidi nekoliko zanimljivih detalja koji do sada nisu bili sasvim jasni.

1. Firma se (ipak) javlja na velike natječaje što pretpostavlja da će to činiti i ubuduće,
2. U stanju je osigurati tražene bankovne garancije,
3. Natječaja (i posla) ima sve više i biti će ga više nego što su trenutno raspoloživi kapaciteti građevinskog sektora u RH, a gdje su tu još poslovi izvan granica.
4. Vjerojatnost da baš ništa krupnije ne ubodu je sve manja – barem dok traje ovaj novi investicijski zalet od energetike, medicine, mostogradnje, vodoopskrbe, hotelijerstva u čemu "stara" Ingra ima dosta referenci.

Sada je još malo jasnije zašto se diš odlučio "baciti" 2M kn u "bezvrijedne papire".
I sve je jasnije da je i trenutna cijena dionice svojevrsni bazni kamp za hvatanje kondicije za osvajanje nekih budućih viših vrhova. A kada će to biti – vjerujem da će se brzo razotkriti i ta nepoznanica.


Nebih volio širiti crnjake ali ima li Ingra strojeve i ljude za takve zahvate ? Pošto su u Slavoniji i Baranji u tijeku veliki poslovi na vodovodnoj i kanalizazijskoj mreži uključujući pročistače otpadnih voda , obilaznica Vinkovci , u najavi je i Vukovarska obilaznica, također kanal za navodnjavanje u Baranji koji je više od pola završen, oko 300 km odvodnih kanala (čišćenje i kopanje novih) na području Slavonije i baranje koji je u tijeku , sanacije odlagališta otpada itd . poslovi su u jeku neki i u završnim fazama , na nekim projektima sam i sam sudjelovao i vjerujte mi nema stroja ili kamiona za lijek barem ne onih urednih i odgovornih kooperanata . Naravno i u drugim dijelovima države je slična situacija.

Pitanje je može li Ingra osigurati tehniku i kvalitetan radni kadar u ovakvom deficitu radne snage i strojeva pa da iznjedri zahtjevne projekte s pristojnom dobiti, bili oni veliki ili ogromni projekti ?
(projekt Vukovarski pročistać otpadnih voda , kanalizacijska i vodovodna mreža vrijednosti je 362 milijuna kuna)

Imam dijonice ingre i ovo je najveće pitanje o kojem razmišljam pored financijskih garancija kada Ingra ide ili razmišlja o nekom natječaju . Makar nešto u zadnjih godina se baš i ne natjeće haha.

Ingra mora poraditi na vlastitoj operativi. U Makedoniji su imali Mavrovo koje je zapošljavalo preko 1100 radnika a od toga je ostalo samo Mavrovo inžinjering, radnici otpušteni a firma u stečaj. Sve se to izjalovilo a u prošlosti prije krize sve je tako ružičasto izgledalo. Valjda su iz svega toga izvukli i neke pouke.
http://www.mediaindex.hr/UserDocsImages/Ingra%20i%20T_HT_IPO.pdf

@dacco
Ingra nikada nije imala ni ljude ni strojeve, ali je u prošlosti ipak uknjižila +700 projekata širom svijeta vrijednih preko 10 mlrd $. Od toga 70 elektrana u desetak država. Netko ih je tamo sagradio. Naravno to je prošlost, a sada je crveni div sveden na naizgled beznačajnog bijelog patuljka.

Međutim – preživjela je najgore trenutke u povijesti, a i dalje se javljaju na natječaje (očito zasada šlampavo) što meni osobno znači da ŽELE pomaknuti priču dalje sa ove pozicije koja je sada zapravo čista nula. Ali nula sa temeljem jer očito im netko (banka) garantira da su u stanju napraviti posao iako po cijele dane neki tamo samo piju kave i ne rade ništa.

Trebati će vremena da se pokaže da li je ta želja stvarna ili samo mazanje očiju, ali s pozicije dioničara koji nema što izgubiti imam volje još malo pričekati da vidim kamo će se to sve odmotati. A temeljem sitnih detalja koji se pojavljuju tu i tamo vjerujem da će se čekanje u konačnici i isplatiti. Ako nisam u pravu – a Bože moj ni prvi ni zadnji put.

Da imali su najpovoljniju ponudu od 99.749.824,98 kn sa pdv, odabrana ekipa je imala 99.998.477,28. Zato treba vidjet kako ce zalba i koje su greske napravljene u dokumentaciji…

Ingra im napisala ponudu!





Evo koji su odabrani:

3. NAZIV PONUDITELIA EIJA JE PONUDA ODABRANA ZA SKLAPANIE UGOVORA:
P0NUDITELJ 9 ; Zaiednica ponuditelia.
L' dlan zajednice: BRODSKA POSAVINA d,d. Setali5te brade Radid 22, 3SOOO Slavonski Brod,
Hrvatska, OIB: 10430829 4ZB
2" elan zajednice: VODOINSTALACIJA d.o,o. Antuna Barca 3/a, 23000 Zad,ar, Hrvatska, OIB:
5740379L680
3. Clan zajednice: ENERGO-INZENIERING d.o,o. Ul, Stjepana pl. Horvata 28, 35000 Slavonski
Brod, Hrvatska, OIB: 95935194804
4. Clan zajednice: BGS ELEKTRIKA d.o.o. Tre5njica 5, 35000 Slavonski Brod, Hrvatska, OIB:
91792295423

Zna li neko koja od ovih malih firmi obavlja dio posla kojeg bi obavila Ingra, da je izabrana?
Kolko vidin sve neke male lokalne firme.
I nije mi jasno kako je Ingra mogla napraviti onakve propuste u natječaju zbog kojih je izgubila pravo nadmetanja. Tko radi na tome? Koji šlamperaj. Jednostavnu proceduru dokumentacije nisu zadovoljili. Sramota zar ne. Oštetili su i nas.
[/quote]

Bili su najpovoljniji sa cijenom.

Tražiti ćemo očitovanje od Uprave za snošenje posljedica za šlamperaj ispunjavanja dokumentacije. Ti ljudi primaju plaću te imaju ugovorne obveze za postupanje sa pravilima struke. Direktno su nanijeli štetu tvrtki i dioničarima izgubivši tako veliki natječaj u kojem su najpovoljniji.

Uprava, odnosi sa javnošću i čitava garnitura zaposlenih (pogotovo onih koji po čitave dane ispijaju kave na Laništu u kafićima) su najslabija karika ove tvrtke.

Ovdje nisu iznesene subjektivne izjave već objektivno i u skladu sa višegodišnjim rezultatima rada i djelovanja.

Poslovni rezultati za 2016.g. će pokazati pravu sliku ove grupacije koja nema niti snage, niti volje promjeniti trend poslovanja.

[/quote]

Da imali su najpovoljniju ponudu od 99.749.824,98 kn sa pdv, odabrana ekipa je imala 99.998.477,28. Zato treba vidjet kako ce zalba i koje su greske napravljene u dokumentaciji…
[/quote] Pa već si copi paste grešaka u dikumentaciji. Neće im proći žalba. Ljut sam na njih. Vrlo ljut. Toliki novac prokockati zbog takvih pogrešaka…nisu upisali sve potrebne podatke na sva potrebna mjesta. Drugi jesu, razlika cijene je niti 1%, tako da im žalba neće proći. No nemogu se oteti dojmu da takve banalne greške nisu slučajnost. Žalosno.

neće uvijek biti ovako.

Broj zaposlenih

Ingra – 84
Igh – 539
vdkt – 1.498
Tehnika – 731

Prihod po zaposlenom:
Ingra 1 172 000 kn
vdkt – 580 000 kn
Igh – 335 000 kn
Tehnika – 730 000 kn

Nemam uvid u dokumentaciju vezanu uz tender đakovackog vodovoda.

Ako sam dobro razumio, Ingra je imala najpovoljniju ponudu, ali ista nije prihvacena radi propusta u ispunjavanju formulara?!

I sada se Ingra zali na rijesenje u kojem ona nije pobjednik natjacaja?!

Kolike su sanse da se zalba usvoji i sto ako se ista usvoji? Jeli moguce da su u firmi toliko nesposobni pa da nisu u stanju ispuniti formulare kako treba?! Ili je ovo “nategnuta” odluka inverstitora… Kolika je odgovornost Uprave za ovakav propust (ako se uopce pokaze da je propust)?

Svi komentari su dobrodosli…

Ma meni nije jasno da netko to može zeznuti, znam da se propusti događaju, ali greška da ti propadne natječaj od 100 milja i tko zna koliko mjeseci rada…po meni nadzorni odbor treba tražit di je nastao propust…ali kakav mi nadzorni odbor imano nikom ništa…koma

Sad bi bili dvocifreni da smo dobili natječaj…

Zanimljivo je kako ljudima nikako nije moguće ugoditi :-).

Primjerice do prije nekoliko dana nitko ovdje nije znao da uopće postoji ovaj natječaj dok kolega Wave nije dao podatke. I razotkrio “strašne greške” u sklapanju dokumentacije koje su dovele do (privremenog) gubitka natječaja. A puno gora varijanta će biti ako je imalo istina ono što je napisao kolega Sava da su oni zapravo napisali ponudu za firme koje su (privremeno) dobile natječaj – jer ako je to istina onda tu ima posla i za Uskok.

A što ako pretpostavimo da postoje i neki drugi – možda puno bolji – natječaji na koje su se javili, a o kojima trenutno nitko od nas nema pojma da postoje i koji će također biti izgubljeni iz tko zna kojih razloga, a da mi nikada nećemo niti saznati za to jer ih nitko neće objaviti (barem ne Ingra)? Mislim čemu onda živciranje oko toga? Može čak ispasti da je i bolje da su ovo izgubili, a možda dobili nešto daleko bolje. Tko će ga znati.

Dakle iz firme šute i dok u međuvremenu gube natječaje od 100 mkn zbog zareza u rečenici sam Bog zna što se tu iza brda valja. Znam samo da će prvi ugovor koji objave da su ga dobili, a bude imao odgovarajuću težinu napraviti lom ovdje. Kao i obrnuto.

Slažem se da treba sve odgovorne pozvati i tražiti zadovoljštinu, ali bilo bi zaista dobro znati što stoji iza ovih problema, istinski nemar i nebriga ili nešto drugo. A to ovdje teško da ćemo saznati. Osim kada dionica već bude na 2 ili 20 kn.

New Report

Close