INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

po meni je book potpuno nebitan podatak za bilokakvog dioničara osim ako očekuje da će društvo otići u likvidaciju a eventualna imovina biti rasprodana po nekoj cijeni na temelju bi se taj novac podijelio dioničarima.
Ispričavam se ako griješim.

Filozofija života : 110%

Gospodo koga Vi zavaravate sa svojim žalospjevkama. Zašto ste kupili dionice Ingre? Da zaradite na razlici od kupljene i prodane cijene i to je prvenstveni cilj. Netko ima veće ambicije netko manje da zaradi.
Pratim kretanje Ingre još od 400 kuna i imao sam se svačeg nagledati. Kada bismo malo porasli uvijek je bilo pametnih koji su iznosili stručne konstatacije a u stvari su pričali ono što smo mi drugi htjeli da nam govore. I tako svaki puta kod dizanja cijene.
A to se događa i sada, pogledajte koliko je protrgovano dionica u ovom rastu, cca milja komada. Nema ovdje zdravog rasta dok god ne dođu poslovi.
Ovo je samo moje mišljenje

sve sto se događalo s Ingrom je po filmskom scenariju…. 480 kn na 2 kn….

dok ne bude poslova sigurno neće biti ni zdravog rasta…. iako na ovim razinama može imati brze skokove…


Gospodo koga Vi zavaravate sa svojim žalospjevkama. Zašto ste kupili dionice Ingre? Da zaradite na razlici od kupljene i prodane cijene i to je prvenstveni cilj. Netko ima veće ambicije netko manje da zaradi.
Pratim kretanje Ingre još od 400 kuna i imao sam se svačeg nagledati. Kada bismo malo porasli uvijek je bilo pametnih koji su iznosili stručne konstatacije a u stvari su pričali ono što smo mi drugi htjeli da nam govore. I tako svaki puta kod dizanja cijene.
A to se događa i sada, pogledajte koliko je protrgovano dionica u ovom rastu, cca milja komada. Nema ovdje zdravog rasta dok god ne dođu poslovi.
Ovo je samo moje mišljenje

A dobro dgmaz pa valjda smo svi kupili dionice da nešto zaradimo, ove ili one, nismo dobrotvorno društvo za sadnju cvijeća i zelenila? Jedina razlika je što neki dionice prodaju kada treba a neki ne i skuladno tome prikazuju sreću/dobitak, ljutnju/gubitak.

Ja se želim vratiti na povlaštene informacije koje Opi ima i ne bi trebao imati pravo kupnje dionica tvrtke u kojoj radi(to samo u slučaju da smo uređena država a nismo). Budući je on uduplao svoj udio sada imamo priliku na budućih 3084 stranice lamentirati zašto je to tako dok se vraćamo na 2,5kn…

Viđeni su ljudi u crnom!!!!!

Likvidnost vodi glavnu rijec, dok god ne budu ogromni prometi u vracanju na 2,5 kn, ne treba se brinuti. To sto svako malo netko proda komadic po kupnji, samo je prividna varka. Likvidnost ljudi.

Filozofija života : 110%

A gdje to piše da predsjednik uprave ne smije kupovati dionice tvrtke u kojoj radi? Kakve gluposti! To što je predsjednik uprave kupuje dionice tvrtke u kojoj radi bi trebao biti signal racionalnim investitorima da od te tvrtke u skoroj budućnosti čovjek nešto i očekuje. Pa neće valjda uložiti 2 milijuna kuna na ovako plitkom tržištu i onda raditi na tome da umanji vrijednost svoga ulaganja nego da uveća. Postoje zakonski rokovi u kojima se dionice ne smiju kupovati a to je u ovom slučaju mjesec dana od dana stjecanja dionica ne bi se smio dogoditi neki veći ugovor. A pošto je dionice stekao 16 siječnja 2017 godine već 17. veljače može ako ima objaviti već što poželi. I u čemu je problem? Bilo bi dobro kada bi i članovi uprava drugih firmi slijedili njegov primjer onda bi se zasigurno i daleko više trudili oko svoga uloga da ga uvećaju. Ja bih eto članove uprava državnih firmi umjesto bonusa u kešu obasipao dioniocama tvrtki u kojima obnašaju te uloge, čak bi im i jedan dio plaće pod “mus” pretvarao u dionice tih firmi. Pa bi onda vidjeli kako bi te državne firme procvjetale. Sve dok se radi sa parama poreznih obveznika oni su sasvim zadovoljni sa svojim plaćama i bonusima u kešu koji ih čekaju čak i kada napuste te tvrtke. Pa imaš bezbroj članaka o tome kolike su si otpremnine menadžeri isplaćivali nakon što su napuštali državne tvrtke koje su ostavili u gubicima nakon svog odrađenog ugovora. To je sramotno a ulaganje vlastitog novca nije sramotno ni zabranjeno nego čak što više poželjno.
http://www.zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/INGR_stjecanje_otpustanje_2017__1912017161936.pdf

@bananaramo
Bravo! To sam odavno razmisljao a nikad napisao. Osiguranja i ostala placanja u dobrovoljne MIO nek si svatko sam ako zeli uplacuje, dalje upravama i NO treba staviti omjer 60:40 na sve isplate, naravno u dionicama po PNC 3mj. na ZSE. Pa kad im nesto bude vrijedilo “par posto” nek se ceskaju iza uha jer nisu dobro radili!


A gdje to piše da predsjednik uprave ne smije kupovati dionice tvrtke u kojoj radi? Kakve gluposti! To što je predsjednik uprave kupuje dionice tvrtke u kojoj radi bi trebao biti signal racionalnim investitorima da od te tvrtke u skoroj budućnosti čovjek nešto i očekuje. Pa neće valjda uložiti 2 milijuna kuna na ovako plitkom tržištu i onda raditi na tome da umanji vrijednost svoga ulaganja nego da uveća. Postoje zakonski rokovi u kojima se dionice ne smiju kupovati a to je u ovom slučaju mjesec dana od dana stjecanja dionica ne bi se smio dogoditi neki veći ugovor. A pošto je dionice stekao 16 siječnja 2017 godine već 17. veljače može ako ima objaviti već što poželi. I u čemu je problem? Bilo bi dobro kada bi i članovi uprava drugih firmi slijedili njegov primjer onda bi se zasigurno i daleko više trudili oko svoga uloga da ga uvećaju. Ja bih eto članove uprava državnih firmi umjesto bonusa u kešu obasipao dioniocama tvrtki u kojima obnašaju te uloge, čak bi im i jedan dio plaće pod "mus" pretvarao u dionice tih firmi. Pa bi onda vidjeli kako bi te državne firme procvjetale. Sve dok se radi sa parama poreznih obveznika oni su sasvim zadovoljni sa svojim plaćama i bonusima u kešu koji ih čekaju čak i kada napuste te tvrtke. Pa imaš bezbroj članaka o tome kolike su si otpremnine menadžeri isplaćivali nakon što su napuštali državne tvrtke koje su ostavili u gubicima nakon svog odrađenog ugovora. To je sramotno a ulaganje vlastitog novca nije sramotno ni zabranjeno nego čak što više poželjno.
http://www.zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/INGR_stjecanje_otpustanje_2017__1912017161936.pdf
U većini se slažem, no plaši me misao da je Opi i zadnjih 7 godina radio u prilog svojih više stotina komada koje je cijelo vrijeme imao, no vidjeli smo kako mu je uspjelo, od 413 do 2. Želim Ingru na 200kn no sve sam više vjerovanju onih koji su pisali da je ovom kupnjom Opi sebi osigurao položaj koji je bio ugrožen osnivanjem udruge. Evo nema više vijesti o udrugi već 2 mjeseca. Da on nije ušao u kupnju osnivanjem udruge bi onih 500 000 tisuća od Valmara bilo skinuto i brže nego ove prije par dana. A onda bi mu položaj bio beznadan. Ovako si je kupio i dionice i položaj i uzrokovao stampedo i preko 3,5 po koliko je kupio. Tako mu je i portfelj i starih i novih diinica naglo skočio. Čovjek zna šra radi, jedino što nezna ubost posao, bilo kakav. Još se nadam da će udruga kojoj sam i ja dao glas, biti osnovana i učiniti za nas investitire u ovu dionicu da uberemo i neke plodove, nakon toliko godina, na poslovima a ne špekulacijama i stampedima gore dole.

neće uvijek biti ovako.

Na udrugu možeš zaboraviti. Koja je to udruga malih dioničara koji danas jesu vlasnici dionica a već sutra nakon rasta od 1 kune nisu. U udruzi se nikada ne može skupiti dovoljna ktritična masa malih ulagača koji bi bili homogeni i po broju dionica stabilnog broja. To je sve skupljeno zbrda-dola i svak bi uteko čim bi naraslo par desetaka posto. Ne sjećam se niti jedne firme gdje je udruga malih dioničara uspjela nešto konkretno napraviti pogotovo sa ovako raspršenim vlasništvom na tisuće malih dioničara koji se svakodnevno izmjenjuju u pozicijama. Gdje je sada gos. Kos i njegove dionice, da li je i on bio član udruge a sada više nema dionice. To je sve priča za malu djecu. Igor strahuje od udruge kao što strahuje od prošlogodišnjeg snijega.

Ispravak gornjeg navoda:
Mislio sam na Careka a ne na Kosa!


po meni je book potpuno nebitan podatak
Ispričavam se ako griješim.

ne grijesis.svako malo ce izvirt neki novi sa jos mudrijanja.treba se na to pripremit.tj. oglusit 🙂

Kaže Kolinda da u Kuvajtu ima mnogo posla za građevince.

New Report

Close