INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Danas navečer pratimo jel ima kakvih promjena u TOP10. Očekuje se izlazak 10. dioničara, slučajno ili namjerno izašao, vidjet ćemo. Tko je kupio (78K u jednoj transakciji), možda g. Kos? Jel uzeo margin da dokupi, jer se kupnjom dionica predsjednika uprave vraća vjera da ova tvrtka ima budućnost.


zar nebi kos morao obavjestiti o kupnji dionica pošto sjedi u n.o. ingre
[/quote]
Ne bi morao! Osim toga bi volio kad bude obavjrst da je to ucinio!
[/quote]

Članovi Uprave i NO dužni su po zakonu obavijestiti putem zagrebačke burze da su stekli ili otpustili dionice inače krše zakon, a kazne su velike.

Dok ste mnogi ovdje spekulirali drugi su kupovali a neki barem nisu prodavali. Kad bude sve bistrije nekima ce biti preskupo, ali to ce im opet biti krivi zakljucak…. I tako to ide!

Carek prodao a na njegovo mjesto zasjeo Ćaleta Jozo! Tek sutra će se vidjeti ostale promjene odnosno tko je kupovao kada je probilo 4,50 i dalje.

Znači starim dioničarima (osim Opiju) je ovo bila prilika za izlazak, a novim za ulazak.
Tko je bio u pravu vidjet ćemo.

Postoji jedan sudac trgovačkog suda u Splitu sa tim imenom. Ne znam je li to taj lik ili neko drugi.

Jozo ćeleta, tog suca poznajem, ništa čudno da je kupio, ima li veze sa udrugom koja se osniva, moguće i to,

dan je pametniji od noći!

1. OPPENHEIM IGOR 773.908 5,71%
2. VALAMAR RIVIERA D.D. 516.658 3,81%
3. TEHNIKA D.D. 451.800 3,34%
4. TROMONT D.O.O. 319.970 2,36%
5. PODRAVSKA BANKA D.D./KOS DUBRAVKO 217.800 1,61%
6. ELEKTROPROJEKT D.D. 207.450 1,53%
7. PUHARIĆ LARA 193.356 1,43%
8. SEDLAR JOSIP 189.527 1,40%
9. HIDROELEKTRA NISKOGRADNJA D.D. 171.300 1,26%
10. ĆALETA JOZO 127.347 0,94%
UKUPNO 3.169.116 23,40%

A gdje je većina od 9. 800 000 komada? Uhh, pa nije to malo i sve u rukama malih dioničara. Zato nema prave stabilnosti cijene.Zato skokovte promjene gore-dole. Loše je to za dionicu, kao što i vidimo zadnjih godina. Ehh kad se sjetim onog skoka do 12, kako je to bilo dobro gledati. I poslije ode do 2. Previše malih je dovelo do toga i mešetari od kojih su samo neki uspjeli zaraditi. Sutra je novi dan.

neće uvijek biti ovako.

mislim da je Čaleta i prije imao isti broj dionica i da nije kupovao nista u ovom skoku….sto bi znacilo da ce još netko uči u top 10 nakon ove cile barufe…..

Mislim da neće novi ući u top10 . Mislim da su mali dioničari, uglavnom burekmajstori kupovali i prodavali, možda i više puta, tako da nije niko od njih kupio veće iznose. Samo je jedan lupio 78 000 kom a on neće stići u top10.

Ulazi novi u Top10 kad se dionice Valamara prebace na racuna Opia

Znači utvrdili smo da u ovim milijunskim prometima nitko veliki nije kupovao, a jedan veliki je prodao. Hm, zanimljivo.

New Report

Close