INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega pad s 400 kn na 2 kn…!!!!
Je ali…
Čini se da ste neke bitne stvari propustili!
Nebitno, bitno da je INGRA u dvoznamenkastom plusu…

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Smanjenje duga će sigurno biti, kao i svaki Q od završenog predstečaja prije nekoliko godina no da li će zbog toga rasti, špekulantski da razložno ne jer nije ni do sad. Šteta da je ova dionoca pala na tako niske grane jer mišljenja sam uvijek bio da nije trebala ispod 10 ali vidimo da je puuuna špekulanata i da cijena ide gdje je oni smjeste a ne gdje treba biti po stanju firme. Mogu je otjerati na 10 ali i opet na 2. Nevjerovatno je to ali vidimo i vidjeli smo da je sve moguće. Sa max 413 na 2 a kratko i ispod 2. Kako je to moguće? E pa vidjeli smo moguće je. Dobro zbog poduplavanja dionica sada bi taj max bio 206,5 ali i to je ogromna brojka. Naravno da me veseli rast, konačno sam izašao iz minusa na Ingri, no hoćemo li i kada ponovo rasti zbog poslova pa onda lagano i pumpanjem balona, to neznam ali i to bi moglo biti, zašto ne za 2 godine 50kn, niti 25% maximuma, no realno moguće je i zakucavanje na 2. Tko bi ga znao. Strpljiv ko i zadnjih 7 godina. Pozz svim Ingrašima.

neće uvijek biti ovako.

Zasto bi Opi kupovao po 10kn kad su ovi ponudili za 3.50kn? Sta je Opi trebao njima dati 10kn po dionici iako su trazili samo 3.50kn…


Zasto bi Opi kupovao po 10kn kad su ovi ponudili za 3.50kn? Sta je Opi trebao njima dati 10kn po dionici iako su trazili samo 3.50kn…

Kupoprodajne vrijednosti izmedu Valamara i Igora mi ne znamo i ne treba s tim brojkama baratati!

Šališ se????

Mislim da je Valmar prije izlaska na burzu pitao Opia za kupnju paketa dionica koji tada nije bio zainteresiran. Kako se paket na burzi nije prodao, a iz TOP10 je izašao bitan igrač (glas) – najava udruge vjerojatno odnosi prevagu za promjenu stava. Kratak dogovor i paket mijenja vlasnika privremno rješavajući neke od problema.

No da iza svega toga ne stoje i neki drugi razlozi – prije svega vjerovanje da je 3,5 vrlo povoljna cijena za nešto što bi se u skoroj budućnosti tek trebalo pojaviti sumnjam da bi i direktor koji zna što se u firmi događa išao napraviti takav potez da ne očekuje pozitivne efekte te transakcije čak i uz mogućnost da u budućnosti više ne obnaša funkciju koju sada ima.

S druge strane s obzirom da se time pojavljuje i sasvim realna sumnja u moguće manipuliranje povlaštenim informacijama pretpostavljam da firma neće prebrzo dolaziti sa objavom nekih bombastičnih ugovora koji bi trebali potvrditi sadašnju za sada ni jednim konkretnim dokazom podržanu euforiju na burzi. E sada koliki je period za takvo nešto…? A do tada vjerojatno burno more i visoki valovi.

Neki dan je netko napisao dobar post o dioničarima Ingre, a danas se to ipokazalo istinitim, ovi što najviše pišu i pljuju po Igoru prodaju sa par posto rasta i onda nastave sa negativnim pričama, a zazivaju udrugu koja bi trebala dizati cijenu dionice i mijenjati upravu.


Ponavljam sta Hanfa ceka
nevalja kad pada ,,nevalja kad raste 🙂

prejaki ste



Ponavljam sta Hanfa ceka
nevalja kad pada ,,nevalja kad raste 🙂

prejaki ste
[/quote]


@iva
necu nikog prijaviti jer to nije moj posao

@ ingroman nije udruga neutralizirana nego je možda i dovela do konkretne akcije “spašavanja” od smjene ovisno kako ko gleda.

@ 100000 da nešto razjasnimo. Ja imam 10 000 kn pogledam fi i sve pokazatelje i uložim ili ne, to je legitimno. Moja žena radi u firmi xxx i kaže dragi kupi dionice xxx jer smo sklopili posao i sutra če objaviti – NIJE U REDU. Ako političare svaki dan cjepimo sukobom interesa zar to u ekonomiji ne bi trebalo biti izrazenije? Ako ja kao direktor kupim dionice znajuci za moguci potpisani ugovor, povoljno izvjesce, nesto trece, a sta je to nego sukob interesa? Ja sam sretan zbog ingre ali ne i da se zbog “blize oltaru” ili tocnije “na oltaru” čereči nas kao ovce.

Viđeni su ljudi u crnom!!!!!

http://www.propisi.hr/print.php?id=8913

@dalmatia
@vadimast
Na tragu mojeg razmisljanja kojega necu elaborirati a odgovor kolegi vadimast. Samo kratko cijena nije bila realna… nebitno, samo nek nam Ingra ide naprijed!!!

Od ovoliko iznimki me glava zaboljela. Bitno da smo se odlijepili ali nije nebitno da kupnja i prodaja SVIH bude korektna a ne rastezljiva kao zvaka

Viđeni su ljudi u crnom!!!!!

New Report

Close