INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ma kakva dobra vijest? Vjerojatnost za to je 1%. Da su htjeli nešto radit, davno bi već napravili neki plan. Što radi nadzorni odbor? Prije 3 godine je trebao dat upravi godinu dana da nešto pokrene, a ako ne, otkaz. To bi bilo da je pravi nadzorni odbor, da brine o interesima firme. Ali toga nema, i nadzorni odbor i uprava brine samo o svojim guzicama. Plaće i naknade stižu a ne treba ništa radit, zašto bi se onda mučili.

A da mali dionicari njima(upravi i NO) “nametnu” placice u skladu sa stanjem firme? Ha,ha!

Zašto svi i dalje misle da imaju prihode od Arene? Nema toga više…
Pa radnici Laništa su na plaćama u ZG Holdingu, čak i to se prefakturira 🙂

Imaju 84 zaposlenih, i MCAP 30 milijuna kuna. Da svatko od ovdje prisutnih prolista mobitel našao bi poznanika vlasnika većće firme.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Pa što se onda bunite??!??
Knjiga dioničara, zvati sve žive i nežive te sazvati skupštinu, na skupštini nametnuti zahtjeve, izglasati ih i bok. Zaključci su smjena uprave, natječaj za novu i novi plan razvoja.
Ukoliko se mali dioničari ujedine nema šanse da Opić preživi.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Bitno je da se stvori kritična masa dioničara i onda je sve moguće…držim fige da to netko to izgura..

Gospodin Stern je masno unovcio Arena Centar:

Južnoafrički fond kupio Arena centar za 237,5 milijuna eura

Hoce li se sada posvetiti malo lobiranjem za Ingru?
Ipak je u NO vec godinama…

Ma mislim da sam pročitao da i Ingra ima neki udio u tom centru jel zna netko nešto o tome jer taj podstak kasnije više nisam našao , da nije to netko kupio ispodstola…hmmm


Gospodin Stern je masno unovcio Arena Centar:

Južnoafrički fond kupio Arena centar za 237,5 milijuna eura

Hoce li se sada posvetiti malo lobiranjem za Ingru?
Ipak je u NO vec godinama…

http://www.nepinvest.com/pdf/news/en-2016-11-07.pdf

http://www.suvremena.hr/9458.aspx
Dali je ovo realizirano. Ako smo mi suvlasnici od 25% lijepa lova bi trebala sijesti na račun cca 440 milja kuna.
Ako sam dobro shvatio molim Vas da me ispravite

E ni meni nije jasno jer sam negdje i vidio da je Ingra vlasnik 25% , ali sad ne vidim taj podatak…

G. Kos, sigurno znate ili možete saznati točnost Ingrinog udjela u AC. Mogli bi ste nam tz informaciju objaviti javno budući da taj podatak nije tajna. Hvala.

neće uvijek biti ovako.

Objavljeno
11.12.2008 13:11:44
Vrijeme zadnje promjene
11.12.2008 13:11:44

Štern: TriGranit ne izlazi iz projekta Arena Centra

Ingra kao 25-postotni suvlasnik, a TriGranit s vlasničkim udjelom od 75 posto u sklopu tvrtke Lanište imaju u ovom trenutku dovoljno novca za nastavak gradnje Arena Centra, tvrdi Štern
Bankamagazin

“Mađarski TriGranit ostaje 75-postotni vlasnik tvrtke Lanište u koju ulazi Ingra s vlasničkim udjelom od 25 posto kako bi u siječnju zajedno nastavili gradnju trgovačkog Arena Centra za što u ovom trenutku imamo osigurano dovoljno novca”, izjavio je za http://www.banka.hr Davor Štern, direktor društva Lanište.
Time je još jedanput opovrgnuo medijske najave da se mađarski developer zbog krize financiranja povlači iz hrvatskog projekta šoping centra vrijednog 220 milijuna eura, koji se gradi uz rukometnu dvoranu Zagreb.
Naime, u poslovnom tisku danas je ponovno objavljena konstrukcija kako multinacionalna mađarska kompanija, koja je zbog rastuće financijske krize odnosno poskupljenja bankarskog financiranja odustala od čak sedam od 10 nekretninskih projekata u CEE regiji, izlazi i iz hrvatskog šoping projekta. Tisak, nadalje, špekulira kako se tim potezom na Ingru prebacuje prevelik “teret financiranja” koji bi je zbog prezaduženosti, u 2009. mogao dovesti praktički do sloma likvidnosti.
“Mi smo jako sretni da mađarski developer, iako je odustao od niza projekata u srednjoj i istočnoj Europi ne odustaje od gradnje šoping centra na Laništu. U Ingri smo pronašli partnera koji od ulaska u nastavak projekta samo može imati koristi jer će biti sudionik gradnje najvećeg trgovačkog centra u Hrvatskoj”, tvrdi Štern.
Istina, kaže Štern, financijska konstrukcija projekta u dijelu koji je TriGranit prije ugovorio s “mixom stranih banaka” (oko 60 posto tj. 130 milijuna eura op.a.) neizvjesna je što se tiče cijene jer ranije postignuti uvjeti s bankama sada ne vrijede i vode se pregovori o refinanciranju. “Kako će pregovori o refinanciranju završiti, u okolnostima globalne financijske krize, nitko ne može točno prognozirati, ali mi ćemo učiniti sve da Arena Centar bude završen u predviđenom roku, u proljeće 2010.”, kaže Štern.
Što se tiče intenziteta gradnje, objašnjava on, s Gradom je dogovoreno usporavanje do završetka gradnje rukometne arene Zagreb, a nakon toga se izvedba objekta nastavlja ubrzanim tempom.
“Za potrebe nastavka gradnje u ovom trenutku raspolažemo s dovoljno novca”, tvrdi Štern iako ne želi reći o kojem se raspoloživom dijelu financijske konstrukcije radi. Navodi također da je TriGranit, osiguravanjem zemljišta za Arena Centar te dovodeći projekt u prvu fazu gradnje uložio 90 milijuna eura vlastitih sredstava. Kada će Ingra formalno preuzeti vlasnički udjel u tvrtki Lanište i koliki će biti iznos prateće transakcije još nije poznato.
Informaciju o ulasku u projekt Arena Centar s 25-postotnim vlasničkim udjelom potvrdio je za http://www.banka.hr i Igor Oppenheim, predsjednik Uprave Ingre. “Naš udio bio bi 25 posto, i u tom omjeru ćemo sudjelovati i u financiranju projekta”, kazao je Oppenheim.
http://www.mojnovac.net/forumi/showthread.php?t=1564&page=82

pozdrav,

nekoliko informacija vezane uz osnivanje udruge: naredne aktivnosti su sljedeće:
-udruga malih dioničara Ingre će biti osnovana idući vikend (19/20.11) u Splitu
-osnivači udruge bit će dioničari koji su dali protuprijedlog za Glavnu skupštinu
-nakon osnivanja trebamo dobiti potvrdu o registraciji udruge
-nakon potvrde šaljemo prema svima čije imamo kontakte prijavni obrazac za učlanjenje u udrugu (ne možemo to činiti prije nego dobimo potvrdu da je udruga registrirana)
-nakon potvrde objavit ćemo također i web stranicu udruge i mail adrese (pripremljeno je)
-na stranicama će također među ostalim biti i prijavni obrazac i Statut udruge pa oni koji ne dobiju obrazac moći će ga preuzeti i na stranici.
-bit će odabrani regionalni predstavnici udruge, dioničari se nalaze na području cijele Hrvatske, pa će nam biti lakše funkcionirati kroz predstavnike
bilo je upita i da li je održana sjednica NO – odgovor je -zasad nije

lp,

New Report

Close