INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Izvješće samo što nije


Izvješće samo što nije

Sigurno, ali ne prije 16:45, ha,ha. Taman da do srijede stignu ovi zbrisati sa aska.

http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/INGR-fin2016-3Q-NotREV-N-HR.pdf

Neto dug na dan 30. rujna 2016. iznosi 555 milijuna kuna i smanjen je za 24 milijuna
kuna u odnosu na 31. prosinca 2015. kada je iznosio 579 milijuna kuna.

Do sad sam zagovarao rad uprave i nadzornog, ali od sad ne…koma…sve ih treba maknuti…po meni koma izvješće, pa onu piz…šta rade godinama u Alžiru 1% posto radova u 3 mjeseca,a kad ih čovjek pita kažu da su svu snagu usmjerili tamo..
Šta da nisu koliki bi posao tada napravili…

I dalje se naravno ništa ne dešava, ne radi se, prihodi mali, prikazan i neki mali gubitak. Izvješće nije opravdalo ovo dizanje cijene do 3 kn. Izgleda povratak na stare razine —> prema 2,6kn.

Do kada ce se trenutnoj Upravi tolerirati ovakav usporeni rad?! Postoji li ovdje ikakav Plan i program za narednih 5 godina? FI iz kvartala u kvartal izgledaju doslovno copy-paste. Vrijeme je za osnivanje Udruge i trazenja odgovora na konkretna pitanja…

Nakon losih izvjecsa mnogih firmi Ingra uvijek najvise potone? Zasto? Pa ovo je lose, ali nije sve bas lose treba sve procitati i sagledati a ne igrati igru najbrzi prst.

Kolega Moller, upravo sam to napisao ovdje prije par dana, da to ima samo u Hrvatskoj. U bilo kojoj zapadnoj zemlji bi uprava bila davno razriješena.
Kolega Pongy, ne znam šta se tu ima više pročitat. To da je uprava odlučila živjet od najma arene, a core business posao ako padne s neba dobro je, a ako ne, isto dobro.

ingra najvise potone,jer 3 godine nije objavila niti jedan posao, dal treba još nešto dodati? a fine plače si gospoda dijeli za svoj nerad.

ova bolnica u alžiru se gradi u prosjeku 1,5% po kvartalu, sve mi se čini da će je završtiti 2036.kad će taman materijali zastarijeti,pa će se moći odmah rušiti


Do sad sam zagovarao rad uprave i nadzornog, ali od sad ne…koma…sve ih treba maknuti…po meni koma izvješće, pa onu piz…šta rade godinama u Alžiru 1% posto radova u 3 mjeseca,a kad ih čovjek pita kažu da su svu snagu usmjerili tamo..
Šta da nisu koliki bi posao tada napravili…

Nije normalno da isti ljudi vode tvrtku, a dionica napravi s 400,00 kn na 2,00 kn i dalje ni makac od te razine značajnije.

To je samo dokaz da nije javna uprava samo problem Hrvatske koji se stalno spominje već i mnoge privatne tvrtke koje se pokazuju kao socijalističke i ne dolaze na čelna mjesta ljudi po uspjehu već po kriterijima koji su si sami sebi postavili (npr. član stranke). Sad mi možemo pričati kriza je u građevini, ali svaka prava Uprava naći će posla i u najtežim vremenima i tvrtku vratiti na put stare slave. I to vrijedi za sve tvrtke, ne samo građevinske.

Da se razumijemo, isto vrijedi i za ulagače. Ako je kriza kriva što su u minusu ili izgubili velik dio svog portfelja, onda trebaju sami razmisliti isplati li im se takva vrsta ulaganja. Na kraju, treba raditi posao koji donosi dobit i od kojeg čovjek može biti u pozitivi i od tog živjeti.

Mijenjam sebe = mijenjam svijet.

New Report

Close