INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@valuewalk pa tko je jedini vlasnik Laništa? Kakav bi mogao biti odnos? Tako je kako gazda veli.



@valuewalk
pa tko je jedini vlasnik Laništa? Kakav bi mogao biti odnos? Tako je kako gazda veli.

Znam da je Ingra 100% vlasnik Laništa, ali to nema nikakve veze sa preostalim pitanjima. Valjda je svima jasno da nije Ingra vodila riječ tijekom PSN.

A što se tiče vlasništva INGR, dovoljno je reći da Oppenheim kao većinski ima 5,71%. Idući najveći je Valamar za koje čisto sumnjam da žele biti u toj poziciji. I zadnje, zašto tu nema više ni jedne banke ili fonda?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

I ja sam se to pitao. Ali računica je ok. Kako si napisao plan otplate obveznice je usklađen sa prihodima od najma. Novčani tok je pozitivan. Rezultati su pozitivni. Još samo treba početi raditi primarni biznis i samo nebo je granica. Kolege okupljene oko udruge, je li netko razgovarao sa ovim čovjekom? S obzirom na ambicije i cijenu Ingre vjerujem da mu ne bi bio problem izdvojiti par milja € za ugled i reference koje ima Ingra na nekim tržištima. To što nema banaka i fondova samo govori o njima i menadžerima koji tamo rade.

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/sergej-gljadelkin-nastavlja-shopping-na-zagrebackoj-burzi-sada-drzi-2460-posto-hidroelektre/4606139/


I ja sam se to pitao. Ali računica je ok. Kako si napisao plan otplate obveznice je usklađen sa prihodima od najma. Novčani tok je pozitivan. Rezultati su pozitivni. Još samo treba početi raditi primarni biznis i samo nebo je granica. Kolege okupljene oko udruge, je li netko razgovarao sa ovim čovjekom? S obzirom na ambicije i cijenu Ingre vjerujem da mu ne bi bio problem izdvojiti par milja € za ugled i reference koje ima Ingra na nekim tržištima. To što nema banaka i fondova samo govori o njima i menadžerima koji tamo rade.

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/sergej-gljadelkin-nastavlja-shopping-na-zagrebackoj-burzi-sada-drzi-2460-posto-hidroelektre/4606139/

Tko da počne raditi svoj posao? To mene muči. Jer Lanište nema šta raditi, na njima je prihodovno Arena/ZG Holding a rashodovno obveznica.
S druge strane, Ingra koliko sam shvatio nema više ništa od te priče s Arenom?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Banke i fondovi ne mogu po zakonu kupovati dionice firme čija je kapitalizacije preniska. Zaboravio sam cifru, mislim do 100 mil kn. A Ingra ima tržišnu kapitalizaciju cca 40 mil kn.



I ja sam se to pitao. Ali računica je ok. Kako si napisao plan otplate obveznice je usklađen sa prihodima od najma. Novčani tok je pozitivan. Rezultati su pozitivni. Još samo treba početi raditi primarni biznis i samo nebo je granica. Kolege okupljene oko udruge, je li netko razgovarao sa ovim čovjekom? S obzirom na ambicije i cijenu Ingre vjerujem da mu ne bi bio problem izdvojiti par milja € za ugled i reference koje ima Ingra na nekim tržištima. To što nema banaka i fondova samo govori o njima i menadžerima koji tamo rade.

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/sergej-gljadelkin-nastavlja-shopping-na-zagrebackoj-burzi-sada-drzi-2460-posto-hidroelektre/4606139/

Tko da počne raditi svoj posao? To mene muči. Jer Lanište nema šta raditi, na njima je prihodovno Arena/ZG Holding a rashodovno obveznica.
S druge strane, Ingra koliko sam shvatio nema više ništa od te priče s Arenom?
[/quote]
u Areni se gotovo nikada ništa ne događa, uglavnom zjapi prazna s ugašenim svjetlima, ako netko ima podatak o prihodima Arene za ovu godinu, neka ih objavi


Banke i fondovi ne mogu po zakonu kupovati dionice firme čija je kapitalizacije preniska. Zaboravio sam cifru, mislim do 100 mil kn. A Ingra ima tržišnu kapitalizaciju cca 40 mil kn.

Na što se referirate?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche




I ja sam se to pitao. Ali računica je ok. Kako si napisao plan otplate obveznice je usklađen sa prihodima od najma. Novčani tok je pozitivan. Rezultati su pozitivni. Još samo treba početi raditi primarni biznis i samo nebo je granica. Kolege okupljene oko udruge, je li netko razgovarao sa ovim čovjekom? S obzirom na ambicije i cijenu Ingre vjerujem da mu ne bi bio problem izdvojiti par milja € za ugled i reference koje ima Ingra na nekim tržištima. To što nema banaka i fondova samo govori o njima i menadžerima koji tamo rade.

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/sergej-gljadelkin-nastavlja-shopping-na-zagrebackoj-burzi-sada-drzi-2460-posto-hidroelektre/4606139/

Tko da počne raditi svoj posao? To mene muči. Jer Lanište nema šta raditi, na njima je prihodovno Arena/ZG Holding a rashodovno obveznica.
S druge strane, Ingra koliko sam shvatio nema više ništa od te priče s Arenom?
[/quote]
u Areni se gotovo nikada ništa ne događa, uglavnom zjapi prazna s ugašenim svjetlima, ako netko ima podatak o prihodima Arene za ovu godinu, neka ih objavi
[/quote]

Apsolutno sve promašeno…

1. Prihodi Arene ne idu Ingri nego Laništu
2. Prihodi su fiksni kroz ugovor sa ZG Holdingom i iznose 7,2 milijuna eura u kvartalnim obrocima (osigurani oročenim depozitom u visini jednogodišnje obveze, to možete pronaći u aktivi Laništa). Najveći dio ostalog prihoda nastaje kada i ako nastaje rashod zbog održavanja nekog događaja – čisto prefakturiranje. Dakle prihod/rashod i PDV/pretporez su na nuli što znači da su prihodi osim ugovora ZG holdinga nebitni za poantu ove priče.
3. Kada netko zakupi Arenu recimo za koncert plaća i pripremu i demontažu i sve vrijeme dok je unutra. Iako, i ovo je sasvim nebitno ovdje.
4. Lanište je doo i izvještaje izdaje jednom godišnje, a u međuvrmenenu koliko sam vidio Ingra nije to komentirala u bilješkama uz izvještaje. Također, ovdje se stvar pilično promijenila nakon PSN pa ćemo tek vidjeti kako će to ići.
5. Poanta koju čini se nitko ovdje nije shvatio je da, ako je ovo što navodim točno (samodorživi posao kako sam ga nazvao), nije isplativo kupovati dionice Ingre nego obveznice Laništa koje se mogu nabaviti po bagatelnoj cijeni jer hrpa dobavljača želi što prije van. Lako se dobije dvoznamenkasti fiksni prinos, uz dodatak da se prinos od kamate na obveznicu ne oporezuje već samo evenutalna zarada na razlici u cijeni u slučaju prodaje.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Ma ljudi vi ste skroz krivo zabrijali Lanište je firma čiji je vlasnik Ingra, a Lanište im je pokrilo dug iz PSN izdavši obveznice…te iste obveznice se otplačuju od najma Arene ZG Holdingu…dok se Lanište još bavi i održavanjem Arene za što je plačena od Holdinga šta također stoji u ugovoru…budući da Holding trenutno dobro i uredno plaća najam nemojte se sekirat za Lanište…a na Ingri je da ugovori još koji dobar posao i to jr to…

Može Ingra i do 2,4 kn.
S obzirom na okolnosti ništa nas ne može iznenaditi.


Ma ljudi vi ste skroz krivo zabrijali Lanište je firma čiji je vlasnik Ingra, a Lanište im je pokrilo dug iz PSN izdavši obveznice…te iste obveznice se otplačuju od najma Arene ZG Holdingu…dok se Lanište još bavi i održavanjem Arene za što je plačena od Holdinga šta također stoji u ugovoru…budući da Holding trenutno dobro i uredno plaća najam nemojte se sekirat za Lanište…a na Ingri je da ugovori još koji dobar posao i to jr to…

Što znači da je Ingra vlasnik Laništa? Tko je vlasnik Ingre? Nije da je Agrokor ili Atlantic Grupa, pa MCAP Ingre je 40 milijuna kuna i još uz to nema dominantnog većinskog vlasnika. Najveći dioničar ima udjel koji ne vrijedi ni 500 tisuća eura, o čemu onda pričamo?

Ne pratim Ingru (niti me zanima dionica Ingre) nego mi je zapela ova obveznica za oko, ali čini mi se da je Oppenheimu ostavljena Ingra pa nek se snalazi, dok će se banke i mirovinci naplatiti iz ugovora Lanište-Holding. Lanište nije pokrilo dug nego preuzelo, što je jako velika razlika jer je za uzvrat Ingra ostala bez vlasništa i prava konzumacije ugovora sa Holdingom.

Dakle ne sekiram se ja niti za Ingru niti za Lanište, samo me zanima da li su relacije Lanište – Ingra – Holding kako sam napisao ili ima još nešto što mi je promaknulo? Ako nije, a nije me za sada nitko uvjerio u to, imamo slijedeći odnos cijene obveznice i prinosa.

Cijena – Prinos
30,00 – 15,00%
35,00 – 12,86%
40,00 – 11,25%
45,00 – 10,00%
50,00 – 9,00%
55,00 – 8,18%
60,00 – 7,50%
65,00 – 6,92%
70,00 – 6,43%
75,00 – 6,00%
80,00 – 5,63%
85,00 – 5,29%
90,00 – 5,00%
95,00 – 4,74%
100,00 – 4,50%

A ovog papira se može kupiti jako puno po 45,00 što daje 10,00% fiksnog prinosa, dok na sve ispod te cijene prinos značajno raste. Jedini preduvjet je da Holding (koji je ovisan o bankama koje drže obveznicu) ispunjava svoje obveze prema ugovoru koje su za njih sasvim bezazlene… 7,2 milijuna eura godišnje odnosno 1,8 milijuna eura kvartalno.

Ponavljam, ovo nema nikakve veze sa samim dionicama Ingre iako se neki uzrujavaju. Osim ako je netko računao da prihodi od Arene i Holdinga idu Ingri, ali i u tom slučaju bolje da shvatite što prije da nije tako.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

@valueWalk, kolega malo ste zabrijali. Ciji su prihodi Lanista ako nisu Ingrini. Ako smo mi 100% vlasnici, sami odlucujemo sto cemo s njima. Pogledajte konsolidorano izvješće od Ingre, svaki kvartal izlazi, pa ce vam sve biti jasnije.

New Report

Close