INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@dalmatia
Ma nema tu nikakve zuci, svak radi kako ga pamet uci a ne kako mi tu pisemo, ali cijena pocne rasti i treba i vidjet ce se s vremenom da sam u pravu i onda dode netko i po bidu prospe 500-1000 komada jer mu je to za dnevni burek e to mi nekad ide na zivce…

Meni je zanimljiv podatak da jos nema prometa sa obveznicama Lanista.

Znaci, Ingra ja putem PSN-a svoj dug rjesila pretvaranjem istog u obveznice.

Vjerovnici (ima ih jako mnogo na listi) su prihvatili plan te dobili navedene obveznice, ali mnogi od njih su u dugovima, slabo likvidni i sl.

E sad, najmanje sto sam ocekivao da ce isti pokusati unovciti svoje obveznice prvih dana trgovanja (recimo po nominalnoj cijeni) kako bi na taj nacin naplatili dugove i poboljsali svoje financijsko stanje. Kad ono na prodaji tek jedan nalog?!

Stvarno Apsurdistan on drzave… Ili svim tim vjerovnicima pase isplata od 2020-2030 godine?

kak god okreneš, kada drugi najveći dioničar ima postavljen nalog na prodaji i to u ukupnoj količini, to onda nikak nemere ispasti na dobro

definitivno nije dobar signal to kaj 2. izlazi a još manje je dobro kaj to radi ovak, prek burze… ak ne prođe na targetu 3,5 kaj bu onda, kiselil se dalje u nedogled na 3,5, postavil se na njuškalo ili buje prije, vozi miško i daj kaj daš

:*

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

Zašto se čeka ovdje?


Zašto se čeka ovdje?

Ja čekam svježe kune. Ostali možda FI. U svakom slučaju na dnu smo ovog rastućeg kanala trenutno…

Podružnica Arena dok nije pripojena Zagrebačkom holdingu iskazivala je potraživanja za Arenu i to 680m od Grada i 684m od države!
Obzirom da su država i grad jamac za naplatu obveznica bi morala puno bolje kotirati jer je i kte veći nego na npr državne obveznice, a država je i jamac?

treba vise ovakvih puknut i prodat, tek onda gore ,cim banan,proda..ako vec nije 🙂
kad je f1? thx

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Nevjerojatno da su u poslovnim knjigama Podružnice Arena i INGRA pojavljuje tolika razlika u vrednovanju jedno te iste imovine. Oko 700m kuna. Što je previše prviše je?
Je li tu dolazi do kršenja Zakona?
Moraju li se evidencije uskladiti koncem svake godine?

Najnoviji su podatci iz GI Holdinga da Holding potražuje od Grada Zagreba i RH po 577m kuna!
Dakle ukupno 1.154m kuna. Kod INGRA se to u FI prepolovi!!!!

Iz Plana PSN-a, izmjenjeni plan financijskog i operativnog restrukturiranja, tocka 5, stranica 21, jasno pise:
Naplata rata za najam Arene od ZGH-a:
2014 – 54,4M, 2015 – 54,4M, 2016 – 65,5M, 2017 – 63,4M, 2018 – 64,6M, 2019 – 65,7M, 2020 – 66,9M, 2021 – 68,1M, 2022 – 69,3M, 2023 – 70,6M, 2024 – 71,9M, 2025 – 73,2M, 2026 – 74,5M, 2027 – 75,8M, 2028 – 77,2M, 2029 – 78,6M, 2030 – 80,0M, 2031 – 81,4M, 2032 – 82,9M.
Plus jos 4 godine (kraj 2036 istice obveza placanja), recimo da je isti iznos kao 2032. (plus minus koji milijun kuna).
2033 – 82,9M, 2034 – 82,9M, 2035 – 82,9M, 2036 – 82,9M.
Ako uzmemo razdoblje od 4Q 2016 (sada) pa do kraja 2036, ispada da Ingra ima parvo na 1512,075 M kuna, ili cca. 1,5 milijardi kuna (relativno sigurnih) prihoda!!!
Pritanje svim ekonomskim strucnjacima je zasto se to ne vidi u FI-jevima?! Ili ja dobro ne iscitavam FI-jeve. Nisam ekonomski strucnjak, ali zar taj iznos ne bi trebao biti prikazan u dugotrajnoj imovini?!
U cemu je kvaka?
Hvala!

i ja isto upadam dok prodam

dan je pametniji od noći!

optimizam je preveliki ovdje čak pogolemi, firma koja ništa ne radi, puno će zaraditi, ma to ima samo na ovom forumu

New Report

Close