INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nemam te dionice, ali htio bih iskomentirati samo da cijena i vrijednost nisu jedno te isto. Dionica je sada na cca 3 kn po cijeni. Njezinu vrijednost čini ponuda i potražnja. Nisam dugo pročitao neki novi posao da rade i sl. Po meni, Zagreb je drži s Arenom, imaju te prostore tamo oko Masarykove kaj iznajmljuju, za stanove i prodaju istih ne znam. Kada masa krene kupovat, cijena raste potražnjom, a ide ili od ili prema realnoj vrijednosti.


Ako udruga koja se osniva sakupi 25% glasova na skupstini, da li nastaje neka ponuda za preuzimanje?
(U svim ponudama za preuzimanje se spominju povezane osobe, a udrugu bi onda cinile povezane osobe)

sve zavisi o Statutu Udruge i načinu organizacije…udruga organizirana kao pravna osoba koja bi na GS dioničare zastupala putem jednokratnih punomoći nema obvezu podnošenja ponude niti se davaoci punomoći u tome slučaju ne smatraju povezanim osobama ali ako se organizira kao fond ili esop u smislu prenošenja glasačkih prava na udrugu kao pravnu osobu i pređe kontrolni prag, onda nastaje obveza objave ponude za preuzimanje

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

@bananarama
pišete o nekim prošlim vremenima, ali razumijem vaš interes, jer ste nedavno i sami priznali da ste ponovno ingraš, tržišta su postala svrstana i Ingra je na njima izgubila vjerodostojnost, što potvrđuje i današnja cijena dionice

jel mi moze netko reci koje je poslove ingra dobila u posljednje dvije godine?

to je bar lako:

0


jel mi moze netko reci koje je poslove ingra dobila u posljednje dvije godine?

što će im posao, kada i ovako dobro žive

Građevinska firma koja ništa ne gradi nego živi od najma i to joj je OK. I koju i dalje vode menadžeri koji su je i doveli u predstečajnu. To valjda ima još samo u Hrvatskoj. Trebali bi pročitat knjigu Krizni menadžment. I mi tu još uvijek očekujemo neko čudo.

Osnivanje udruge malih dionicara radi zastite nase imovine, te radi povecanja transparentnosti rada firme je najavljeno do kraja godine ako se ne varam. Ima li ista od toga ili je sama najava bila poguranac g.Kosu da udje u NO?

Ako netko ima informaciju da li se ista radi po ovom pitanju bilo bi lijepo da istu podjeli.

Hvala!

Super. Točno.

Ako je mene pitati (iako me nitko nije pitao) Ingru, svakako, ne treba prodavati sada. Tko je, sretno mu na drugim dionicama ili na Karibima (hehe).

udruga malih dioničara bit će osnovana u 11 mjesecu, i kao što je bilo upita radi se na tome
udruga je dugoročni mehanizam kojim udruženi dioničari putem svojih predstavnika zastupaju svoje interese. Udruga nije kratkoročno rješenje i samim osnivanjem se neće situacija promijeniti automatizmom.
Predstoji nam puno rada i dobronamjerni prijedlozi su dobro došli, a o daljnjim aktivnostima bit će objavljene pravodobne informacije.

Tesko će to biti ostvareno jer dosta malih dionicara od prije mjesec dva više to nisu …

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Nevjerojatno da ovo postoji na ZSE. Za cca 2,5-3m € po sadašnjim cijenama, možda javnu ponudu se može postati većinski vlasnik firme sa osiguranim prihodima do 2036. godine, pročišćenom bilancom i vrlo predvidivim novčanim tokom. Kroz plaću, dobit i sl. investicija se vraća višestruko. Da ne govorimo o referencama i sl. koje sigurno isto imaju svoju vrijednost na tržištu. Ako se stvari poslože u firmi, zamijeni uprava, nađe pravi partner ovo će biti odlična priča. Pitanje je samo tko će to prvi shvatiti. Onaj Valmarov paket bi mogao brzo otići…

New Report

Close