INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Opet razočarenje?

Moguće, otvoren je put i isti ovisi o daljnim koracima Uprave.

Zato sam napisao da je “glupo” da isti oni koji su doveli tvrtku u predstečajnu nagodbu i dalje vode istu.

Moller@
Pa uloga jednog građevinskog developera i nije da se bahće sa nekim sitnim bezveznim poslovima nego da ugovara veće projekte, garantira provedbu tih projekata, okupi manje ili srednje velike firme raznih profila građevine i da gura izvedbu tih projekata. Npr, neće nitko normalan u svijetu povjeriti građenje neke elektrane, brane, dvorane, bolnice nekom obiteljskom obrtu koji se bavi samo npr. postavljanjem podova, pločica i sl. Zato i postoje developeri da ujedine građevince raznih profila, naprave od njih tim, i odrade ugovoreni projekt.
E sad sasvim je druga priča da li je Ingra i dalje kadra ugovoriti takve višemilijunske projekte. Iza njih stoje dobre reference iz prošlosti ali su se malo zagubili u sadašnjosti, koncepcija im se raspala, razvalila ih kriza i cijene nekretnina. Pa onda predstečajna nagodba, pa dugovi iz prošlosti, pa troma država, pa visoke kamate na kredite, pa vrludanje po svijetu bez koncepcije gdje žele i što raditi. Sve se sručilo u par mjeseci na firmu. Osobno sam još prije dvije tri godine bio uvjeren da im slijedi stečaj. Ali eto gle čuda firma i dan danas postoji i kao nešto radi.
U svakom slučaju u naredna tri mjeseca će se pokazati da li je firma “blefer” pa je spremna za konačni odstrel ili zaista nešto iza brda i radi. Ako ne bude pomaka niti nekih vijesti do kraja godine onda je ovo izgubljeni slučaj. A druga je solucija da ipak imaju pripremljene planove koji se polako realiziraju a čeka se konačan potpis kada će to biti i javno dostupno. A tada će cijena od 3 kune u kratkom roku porasti na neke daleko primjerenije visine. Ja ću biti sloboda prognozirati i 10-tak kuna nije nemoguće u roku pola godine ili stečaj u roku 3 mjeseca.



Cisto podatak sa SKDD-a:

Vrijednosnica LNGU-O-31AE – 54.985.733 EUR
Top 10:
….
5. INGRA D.D. 5,42
….

Znaci INGRA posjeduje 5,42 posto ili 2,98M eura u obveznicama Lanista.

Plus

4. LANIŠTE D.O.O. (1/1) 7,44

Znaci jos 4,09M eura je u posjedu Lanista d.o.o. cije je vlasnik opet Ingra.

Da zakljucimo, Ingra grupa posjeduje oko 7 M eura (cca. 52,5 milijuna kuna) obveznica Lanista.

Moze li netko pojasniti zasto bi "sami sebi" izdali 50-ak milijuna obveznica?
Jeli to zbog promjena sudskih presuda izmedju vremena odobravanja PSN-a i dana kada su obveznice izdane?

Svako pojasnjenje je dobrodoslo!
[/quote]

Dali to znaći da je Uprava sa viškom love kupila obveznice!!!
Dali su to smijeli napraviti s obzirom na nepodmireni gubitak prijašnjih godina ???

Ma mislim da je to višak koji im nije trebao za namirenje dužnicima iz predstečajne…ali da ima smisla nema…sam sebi plačati kamate po obveznicama i to tek od 2020 ako se ne varam…hmmmm….bolje da to iskoriste za ulaganje…jedino ako nema zainteresiranih??

Šta se tiče stečaja izgled za to skoro pa nula, ali je problem da novci odlaze na plaće uprave ( za što neće biti problem uz ovakav prinos ) a štaje s dioničarima koji očekuju povečanje vrijednosto a ne stagnaciju…

Dali to znaći da je Uprava sa viškom love kupila obveznice!!!
Dali su to smijeli napraviti s obzirom na nepodmireni gubitak prijašnjih godina ???

fakat brijete na gluposti…emisija obveznica je izdana u punom nominalnom iznosu a ovo su samo obveznice koje iz nekoga razloga još nisu upisane, preknjižene ili nešto treče

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Ovdje se na svakoj stranici piše da je 3 kune neodrživo i da mora gore. Kako to mislite, samo tako, bez veze, bez ikakvih poslova da odjednom ode na 10 kn?! Koliko ja znam cijena na burzi raste ako ima nekakvih očekivanja o dobrom poslovanju u budućnosti. za sada ih nema. Također cijena pada s vremenom ako nema pozitivnih vijesti. To je valjda psihološki. Znači trenutna cijena je realna, jer već dugo nema nekih vijesti, a ni nekih barem najava dobrih vijesti. Zato je ovo visokorizična dionica koja može donijet veliku dobit ali mora se desiti veliki preokret, moraju početi raditi. Dok se to ne desi, nema velikih pomaka, samo ovakvi špekulativni kao sad. A što se tiče obveznica, kupovina vlastitih obveznica nikada nije dobra. Ili se radi o tome da nema zainteresiranih pa ju se moralo kupiti, ili se pokušava prebaciti neki keš.

Dali to znaći da je Uprava sa viškom love kupila obveznice!!!

izgleda da je tako 🙂

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

A ne znam, ne pratim atpl u zadnje vrijeme. Neke najave da bi moglo biti bolje valjda imaju. Možda su kupovali nove brodove, možda cijena prijevoza raste, ne znam. U Ingri ništa, poslova nema, ali glavno da si ogromne plaće isplaćuju, da su tu Mesić, Štern, možda da još stave i Josipovića na platnu listu.

1. Cijena je bila 413kn dok je bilo skoro upola manje dionica. Sa ovom količinom bi ta max bila cca 250kn.
2. Ingra nije dugo ugovorila neki veći posao ali da može ubosti posao od 50ak Mil eura može. Takav jedan se već duže radi(kasne radovi nažalost ili na sreću).
3. Tko može točno izračunati da li je trenutna fer cijena 3,10 ili 1kn? Niko.Sve je moguće.
4. Cijena dionice najviše ovisi o onima koji je kupuju i prodaju a ne o stvarnom stanju- ima x primjera dionica koje to potvrđuju .
5. Koliko sam ja čitao što se piše obveznice nisu prodane za kešovinu već su zamjena za prošle dugove. Ako se varam molim ispravak s linkom. Lanšte je moglo biti u poziciji da mu Ingra duguje. E sad kako je Ingra bila dužna sama sebi pa si za taj dug uzdala obveznice to mi je nepoznanica. Bilo bi dobro da dioničari saznaju malo o tome.
6. Za sada je veća vjerovatnost da se nešto ubode i da ode na 6kn nego u stečaj. Stečaj moguć tek za 5-6 god ako se ništa ne ugovori. Arena joj je spas kao i u zadnjoj PSN.
7. Iznenađen sam, iskreno, da se cijena stabilizirala već neko vrijeme oko 3kn. Očekivao sam da će je burekdžije srušiti do cca 2,50-60 po već poznatom scenariju prihvatljivog gubitka.
8. Naravno ovo je moje razmišljanje oko kojeg normalno da će biti i slaganja i neslaganja.
9. “Budi sretan zbog onoga što imaš a ne nesretan zbog onog što nemaš”.

neće uvijek biti ovako.

85 radnika….. bilo bi dobra da nadzorni malo vidi tko se skriva….

Ako udruga koja se osniva sakupi 25% glasova na skupstini, da li nastaje neka ponuda za preuzimanje?
(U svim ponudama za preuzimanje se spominju povezane osobe, a udrugu bi onda cinile povezane osobe)

New Report

Close