INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa legitimno je pravo da prva dvojica stave na prodaju broj dionica koji posjeduje valamar! zar ne?


Pa legitimno je pravo da prva dvojica stave na prodaju broj dionica koji posjeduje valamar! zar ne?

to je pitanje koliko je to legitimno, jer ako npr. prodaje prvi, a to je u ovoj situaciji predsjednik Uprave koji je upoznat sa stanjem i situacijom u firmi – i recimo da je odlučio prodati -pa me baš zanima da li bi se vi složili s time da je to legitimno i da on svoje unovči, a vi onda ispadnete janje u doslovnom smislu, ako se u firmi događa nešto što ne znamo


većina pretpostavki koja je navedena spada u manipulaciju tržišta i podložna je sankcijama, osim ako je Valamar stavio nalog na prodaju što je njihovo legitimno pravo. E sad pitanje je da li imaju kavih informacija, pa su se odlučili povući, jer bolje je izvući išta nego ništa -ako su to oni i prodaju po navedenoj cijeni to je čisti gubitak- mogli su potražiti nekog institucionalnog igrača da preuzme njihov udio -bojim se da trenutno nema zainteresiranosti, ali to je moje mišljenje.
Opet, možda nam ova situacija može donijeti i nešto dobro, ako se ipak neki veći igrač odluči uzeti ovaj paket morat će i cijenu dignuti, a možda onda i nastavi kupovati ako će imati interesa.
Dva milijuna kuna i nije neki novac za Valamar kad će ove godine podijeliti dividendu preko 60 mil. kuna, a upravo su ovaj tjedan digli i od HBOR kredit u iznosu od 23-24 mil Eura -ovo je za njih sitna lova.
Ovo su samo moja razmišljanja, a što će biti vidjet ćemo.

Da misli netko prodati toliki broj dionica ne bi ih sve odjedanput stavio na ask. Ako to netko i želi učiniti ima za to bržih, učinkovitnijih, a vjerojatno i isplatljivljih načina. Razmislite da ste vi taj prodavatelj, kako biste postupili?

Sretan Uskrs!!!



većina pretpostavki koja je navedena spada u manipulaciju tržišta i podložna je sankcijama, osim ako je Valamar stavio nalog na prodaju što je njihovo legitimno pravo. E sad pitanje je da li imaju kavih informacija, pa su se odlučili povući, jer bolje je izvući išta nego ništa -ako su to oni i prodaju po navedenoj cijeni to je čisti gubitak- mogli su potražiti nekog institucionalnog igrača da preuzme njihov udio -bojim se da trenutno nema zainteresiranosti, ali to je moje mišljenje.
Opet, možda nam ova situacija može donijeti i nešto dobro, ako se ipak neki veći igrač odluči uzeti ovaj paket morat će i cijenu dignuti, a možda onda i nastavi kupovati ako će imati interesa.
Dva milijuna kuna i nije neki novac za Valamar kad će ove godine podijeliti dividendu preko 60 mil. kuna, a upravo su ovaj tjedan digli i od HBOR kredit u iznosu od 23-24 mil Eura -ovo je za njih sitna lova.
Ovo su samo moja razmišljanja, a što će biti vidjet ćemo.

Da misli netko prodati toliki broj dionica ne bi ih sve odjedanput stavio na ask. Ako to netko i želi učiniti ima za to bržih, učinkovitnijih, a vjerojatno i isplatljivljih načina. Razmislite da ste vi taj prodavatelj, kako biste postupili?
[/quote]

moram priznati da ne razumijem vaš komentar -na asku je točan broj dionica koliko ih Valamar ima
ne znam zašto su se odlučili na prodaju ako je to njihov nalog -ali način me čudi -ako ih namjeravaju prodati postoji više boljih načina

Ne znam čemu spekulacije ako netko želi prodati prodati će……

Što se mene tiče mogao bi mi netko uljepšati Uskrs i ispuniti nalog od 19 999kn za 1 dionicu :), ipak to je popust od 96% u odnosu na najskuplji nalog od 500 000 za dionicu!!!

Viđeni su ljudi u crnom!!!!!

Od 1.4.2016. Kapitalna informacija, zar ne?

Uspostavljena je regionalna infrastruktura za trgovanje s 387 vrijednosnih papiria uvrštenih na Bugarsku, Makedonsku i Zagrebačku burzu, Dva blue chip regionalna indeksa naziva bit će predstavljena 1. travnja, a sastojat će se od deset najlikvidnijih regionalnih kompanija uvrštenih na tri burze
banka.hr Objavljeno 16.36, 29.03.2016.
SEE Link, inovativna regionalna platforma za trgovanje vrijednosnim papirima koju su utemeljile Bugarska, Makedonska i Zagrebačka burza, a poduprta je od strane Europske banke za obnovu i razvoj (EBRD), postala je u potpunosti operativna.

Funkcionalnost platforme objavljena je na godišnjoj konferenciji Makedonske burze u Skopju, u prisutnosti potpredsjednika predstavnika EBRD-a i direktora burzi koje su utemeljile SEE Link: Ivane Gažić (Zagrebačka burza), Ivana Takeva (Bugarska burza) i Ivana Šterieva (Makedonska burza).

SEE Link je projekt pokrenut od strane Bugarske, Makedonske i Zagrebačke burze s ciljem stvaranja regionalne infrastrukture za trgovanje vrijednosnim papirima uvrštenima na ta tri tržišta. Kako bi čitavom projektu dali potreban pravni okvir, tri burze utemeljile su 2014. zajedničko društvo sa sjedištem u Skopju, s jednakim udjelima u vlasništvu.

EBRD je osigurao potporu u iznosu od 540.000 eura namijenjenu uspostavljanju tehničkog rješenja platforme za prosljeđivanje burzovnih naloga. Svaka burza sudionica projekta doprinijela je s po 80.000 eura namijenjenih kapitalnom osnaživanju SEE Linka. Jačanje lokalnih tržišta kapitala jedan je od prioriteta EBRD-a na zapadnom Balkanu, s ciljem smanjenja ovisnosti o vanjskim izvorima financiranja te kako bi se promicao razvoj domaćih izvora financiranja.

SEE Link će omogućiti integraciju regionalnog tržišta kapitala čija je tržišna kapitalizacija oko 30 milijardi dolara u gotovo 400 vrijednosnica uvrštenih na tri burze, kako bi se pozitivno utjecalo na likvidnost te omogućio jednostavniji i efikasniji pristup za investitore i lokalne brokere.

“Konsolidacija je neizbježan proces i manje burze zajedničkim nastupom značajno jačaju svoju poziciju. Tehnologija će osigurati učinkovitiji pristup za investitore i brokere ovakvom integriranom tržištu kapitala, a omogućit će daljnju neovisnost burzi. Ponosni smo što smo podržali ovaj vrijedan projekt i radujemo se njegovom napretku”, rekao je André Küüsvek, direktor za Local Currency and Capital Markets u EBRD-u.

Beogradska i Ljubljanska burza pridružile su se SEE Linku sredinom veljače ove godine potpisavši sporazum o pridruživanju na EBRD-ovom Western Balkans Investment Summitu u Londonu.

“Regionalna integracija je nužna, a SEE Link je pravi primjer njezinih prednosti i mogućnosti koje otvara. Kroz SEE Link ćemo nesumnjivo osigurati efikasniji pristup regionalnim tržištima i povećati njegovu vidljivost na investicijskoj karti”, rekao je Ivan Šteriev, direktor Makedonske burze.

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

K / P

cca 17000 : 864000 kom

cca 17000 : 864000 kom

Znači da se kvazi investitori nemaju kome istovariti, ne mogu van a to je najveće prokletstvo ulaganja kada zatreba kapital a nedostupan je.

Cijena se mora podići, promet povećati i tada se može po načelu “veće budale” iskipati po razumnoj cijeni.

Druga strana “slabe kupnje” je obrana dionice od pada.

Poslova neče biti još dugo, projekata i kapitalnih investicija u HR također te je moguće da ovo stanje bude “na neodređeno”.

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

Koja su tržišta mete, tradicionalna poput Alžira, Iraka i Njemačke, ili se okrećete novima?

Na razvoju ćemo djelovati na tri segmenta. Uz Njemačku, gdje su naši poslovi vrijedni 60-ak milijuna eura godišnje, u EU nas još zanima širenje na Skandinaviju.

Igor O.

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.


K / P

cca 17000 : 864000 kom

Tako je bilo i na KSS,a sad i da hoce ne mogu kupovat. Jednostavno na ZSE nema investitora koji znaju prepoznat potencijal.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

prvi ozbiljniji nalog na 0.10kn.

New Report

Close