INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zašto dionice ne rastu unatoč dobrim izvješćima, ne samo na INGRI? Nema smisla lupati po asku kada se uvijek nadamo i dočekamo one koji će kupiti za više i prodati za manje. Istina sve je to sitno, ali dan po dan i nakupi se. Do kada tako? Dok ide ide, a posle…kad…pomalo, vrijeme ionako ide.

neće uvijek biti ovako.

Neto dug na dan 31.12.2015. iznosi 644 milijuna kuna i smanjen je za 144 milijuna kuna
u odnosu na 31.12.2014. kada je iznosio 788 milijuna kuna.

Neto dug na dan 30.09.2015. iznosi 605 milijuna kuna i smanjen je za 183 milijuna kuna
u odnosu na 31.12.2014. kada je iznosio 788 milijuna kuna.

ZASTO INGRA NERASTE A DUG JE VEC ZA 40MIJLA TO JE NEVJEROJATNO, NIJE RASLA KAD JE 70MILJA DOBITI ,NI KAD JE 40MILJA GUBITKA, PA STA JE TO ZA DIONICU??????????

Iz FI:

Porez na dobit INGRA GRUPE iznosi 35 M kuna. Moze li mi netko objasniti o cemu se ovdje radi i kako je moguce da se prikazuje ovoliki iznos? Mozda ovaj iznos i cini razliku 644 – 605.
Samo pretpostavljam, a svako objasnjenje bi bilo dobrodoslo.

Hvala!

Prorok, daj pročitajte šta napišete

Arena je stabilan prihod od minimalno 150m eura do 2036., a i u ovome izvješću čini mi se da je INGRA nabila troškove, a prihod će biti u 2016. godini ( npr naručili opremu, a ugradnja ide ove godine i sl. tako nešto piše i u objašnjenjima….)

znam ja dobro sto pisem i zasto nebrini

Ljudska psiha je zeznuta stvar kad je situacija bila duplo gora tj. dug preko miljarde i stečaj oko vrata te su se gomilali minusi u miljunima, u par dana je cijena sa 4 kune došla do 12 ( špekulacije )..a sad kad se zna kako stoje stvari kad se smanjuju gubitci cijena ide dole…stvarno sam se nadao da će cijena biti barem 4…tj. barem pola vrjednosti…


Ljudska psiha je zeznuta stvar kad je situacija bila duplo gora tj. dug preko miljarde i stečaj oko vrata te su se gomilali minusi u miljunima, u par dana je cijena sa 4 kune došla do 12 ( špekulacije )..a sad kad se zna kako stoje stvari kad se smanjuju gubitci cijena ide dole…stvarno sam se nadao da će cijena biti barem 4…tj. barem pola vrjednosti…

Nada je jedno, a današnja te sutrašnja ili buduća realnost sasvim drugo… Cak da imate pravo u svezi vaše gore navedene “pola vrijednosti” … imate hrpu likvidnih dionica koje su znatno i to znatno niže od zadnje poznatog BVPS od 31.12.2015. na prodaji … Lp i nadasve sretno trgovanje … !

Ma Ingra će samo na inflaciji zaraditi više nego svi građevinari u RH skupa iz osnovne djelatnosti.

Iz FI:

http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/INGR-fin2015-1Y-NotREV-N-HR.pdf

Stranica 19/23

Porez na dobit iznosi 35 380 622 KN

Komentari?

Ne kažem da nema boljih dionica, ali mislim da nema dionice s većim potencijalom rasta, istina zavisi na koju stranu ode poslovanje…predispozicija za rast je stvorena, a dali će se ostvarit to ćemo vidjet…meni je ovo više kockarsko ulaganje koje mi može osigurati budućnost…ne sutra ali u skorijoj budućnosti…a opet s druge strane propadne ili se jedva odežava na životu…kažem meni je ovo kocka koja mi se možda ostvari ( u istu sam uložio višak novca koji sam zaradio godinama na burzi, a sad više nemam snage za navlačenja 5% gore dole) Pozdrav Ingraši

New Report

Close