INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da nebi za koji mjesec krivili INGRU i pričali kako će plaćati penale, zapamtite ovo:

Alžirski bolnički kompleks dosegao je 16,5% od ukupno ugovorenog iznosa. Radovi
temeljenja su gotovi dok stupanj izvršenosti radova izvođenja konstrukcije iznosi 85%.
Završeni su armirano betonski radovi, a tijekom narednih razdoblja predstoje obrtničkozidarski
i hidroizolacijski radovi. U tijeku su pregovori s investitorom o povećanju
budžeta projekta i definiranju novog roka koji je produžen s obzirom na kašnjenje
investitora u ovjeri projektne dokumentacije te u skladu s time sporijom dinamikom
izvršenja radova od strane Ingre prema ugovorenim dinamičkim planom.

neće uvijek biti ovako.

Kolicina novougovorenih poslova je brutalna:

“U veljači 2015. INGRA i Hrvatske ceste d.o.o. zaključile su novi ugovor za sanaciju
pokosa Laz na državnoj cesti D29 u Hrvatskoj u iznosu od 900.000 kuna koji je završen u
srpnju iste godine.
U lipnju 2015. INGRA i Cosider su zaključili novi Ugovor o projektiranju, isporuci i
montaži te puštanju u rad hidromehaničke opreme na brani Seklafa u Alžiru vrijedan
16,5 milijuna kuna. ”

… to se zove dinamicna godina. 😀

Ulaganja u vr p. sa 31.511 na 13.148.557. Zna li netko o čemu se radi

neće uvijek biti ovako.


Da nebi za koji mjesec krivili INGRU i pričali kako će plaćati penale, zapamtite ovo:

Alžirski bolnički kompleks dosegao je 16,5% od ukupno ugovorenog iznosa. Radovi
temeljenja su gotovi dok stupanj izvršenosti radova izvođenja konstrukcije iznosi 85%.
Završeni su armirano betonski radovi, a tijekom narednih razdoblja predstoje obrtničkozidarski
i hidroizolacijski radovi. U tijeku su pregovori s investitorom o povećanju
budžeta projekta i definiranju novog roka koji je produžen s obzirom na kašnjenje
investitora u ovjeri projektne dokumentacije te u skladu s time sporijom dinamikom
izvršenja radova od strane Ingre prema ugovorenim dinamičkim planom.


E moj Megido, gradnja tog bolničkog kompleksa će trajati isto kao što je trajala gradnja Keopsove piramide, s tim da su je Egipćani ručno gradili bez bagera, dizalica i kamiona. Već godinama se FI Ingre iz kvartala u kvartal samo prepisuju bez novih poslova. Da nije bilo ove godine ove jednokratne stavke isteka roka prijevremenog otkupa Arene imali bi sada jedno 50-tak milijuna kuna gubitka iz redovnog poslovanja. A šta će to nagodinu prikazati kao prihod, kad su sve rasprodali i jednokratne stavke pozatvarali.
Kad je Ingra ugovorila neki novi ozbiljniji posao, pri tome ne mislim na ovaj od 900 tisuća kuna, to godišnje napravi i neko seosko OPG-o.



77 milijuna dobiti nakon oporezivanja, interesantno 10 minuta prije objavljeno i obrisano pogrešno izvješće, nekonsolidirano objavljeno pod oznakom konsolidirano, kao posljedica, netko ostao bez dionica.
Gdje si vidio 77? Ne piše li cca 71. No mene nekako najviše raduje ovaj podatak:
Neto dug na dan 31.12.2015. iznosi 644 milijuna kuna i smanjen je za 144 milijuna kuna
u odnosu na 31.12.2014. kada je iznosio 788 milijuna kuna.
[/quote]
Ovo je situacija od prije 3 mjeseca. pa ne vidim što te tu raduje ???
Neto dug na dan 30.09.2015. iznosi 605 milijuna kuna i smanjen je za 183 milijuna kuna
u odnosu na 31.12.2014. kada je iznosio 788 milijuna kuna.


Ulaganja u vr p. sa 31.511 na 13.148.557. Zna li netko o čemu se radi

LNGU-O-31AE?

Izvjestaj / 2,7 kn. Na taj odnos treba gledat. Mislim da je nazivnik premali.

...


Da nebi za koji mjesec krivili INGRU i pričali kako će plaćati penale, zapamtite ovo:

Alžirski bolnički kompleks dosegao je 16,5% od ukupno ugovorenog iznosa. Radovi
temeljenja su gotovi dok stupanj izvršenosti radova izvođenja konstrukcije iznosi 85%.
Završeni su armirano betonski radovi, a tijekom narednih razdoblja predstoje obrtničkozidarski
i hidroizolacijski radovi. U tijeku su pregovori s investitorom o povećanju
budžeta projekta i definiranju novog roka koji je produžen s obzirom na kašnjenje
investitora u ovjeri projektne dokumentacije te u skladu s time sporijom dinamikom
izvršenja radova od strane Ingre prema ugovorenim dinamičkim planom.

Mislim da INGRA ne izvodi NIKAKVE građevinske radove!
Dakle kada se završe građevinski radovi onda nastupa INGRA?


Izvjestaj / 2,7 kn. Na taj odnos treba gledat. Mislim da je nazivnik premali.

odnos je 0,34 i govori o podcjenjenosti u odnosu na trenutnu situaciju po izvješću -dakle po izvješću Ingra trenutno vrijedi nešto malo iznad 8 kuna
Ovdje se na forumu često piše svašta a da ljudi i nisu iščitali izvješće, i ne mislim tu na ovaj komentar od kolege Laki34
dug se smanjuje iz kvartala u kvartal, dobit je veće iz kvartala u kvartal- a ono što nam je nepoznanica je trenutna situacija sa novim poslovima -dugoročno baš ne drži vodu da nam u izvješću serviraju kako su se javili na više novih natječaja i da su u tijeku, a da novosti nema



Izvjestaj / 2,7 kn. Na taj odnos treba gledat. Mislim da je nazivnik premali.

odnos je 0,34 i govori o podcjenjenosti u odnosu na trenutnu situaciju po izvješću -dakle po izvješću Ingra trenutno vrijedi nešto malo iznad 8 kuna
Ovdje se na forumu često piše svašta a da ljudi i nisu iščitali izvješće, i ne mislim tu na ovaj komentar od kolege Laki34
dug se smanjuje iz kvartala u kvartal, dobit je veće iz kvartala u kvartal- a ono što nam je nepoznanica je trenutna situacija sa novim poslovima -dugoročno baš ne drži vodu da nam u izvješću serviraju kako su se javili na više novih natječaja i da su u tijeku, a da novosti nema
[/quote]
ljudi nisu isčitali izvješće i dug se smanjio zadnji kvartal ????

Poanta je da je dionica 2,7 kn što je stečajna cijena.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


hm..izvještaj došao na gledalicu pBZ-a u 16.25 a na Zse 1. izvještaj tek u 16.28 a ostali nakon 16.30.
Uvijek prije dođe na ZSe!!!

I došlo je prije, samo je odmah obrisano, jer je neki biser na ZSE pogrešno ispisao naziv, pa je netko ostao bez 10000 dionica zbog njega. Čak su i ispravno izvješće dva puta postavljali.
Žao mi je samo što su i mene zbunili, pa se nisam postavio na kupnju iako sam imao dosta slobodnog keša. Utjeha mi je jedino što sam na vrijeme pobjegao iz ULPL i ATPL.

New Report

Close